czwartek, 28 listopada 2019

Le temps d'une histoire: Philippe & Mathilde 20 ans déjà - nowy dokument o Mathilde i Philippe


4 grudnia przypada 20. rocznica ślubu króla Philippe'a i królowej Mathilde. Z tej okazji para królewska udzieliła telewizyjnego wywiadu stacji RTBF, w którym opowiadali o kulisach swoich zaręczyn, ślubu czy małżeństwa.

RTBF


Dokument "Le temps d'une histoire: Philippe & Mathilde 20 ans déjà" stworzony z okazji tej specjalnej rocznicy zawierający fragmenty wywiadu zostanie wyemitowany w najbliższy piątek o godz. 20.20, będzie dostępny również online TUTAJ. Nagrano go 16 listopada w salonie na zamku Laeken.

Wieści o zaręczynach Philippe'a i Mathilde wyciekły do prasy na kilka dni przed oficjalnym ich ogłoszeniem. Mathilde tak teraz wspominała ten moment:
"Plotki pojawiły się w piątek, trzy dni przed tym, jak zostałam zaprezentowana. Ale nie pojawiło się żadne moje zdjęcie, więc unikałam miejsc, w których mogliby mnie rozpoznać. Schowałam się w bibliotece. W czasie, gdy wiadomości radiowe podawały informację o możliwych zaręczynach Philippe'a, czytałam książki."
m.nieuwsblad.be

Z kolei król Philippe na pytanie o zaręczyny tak odpowiedział: "To był niezwykły moment. Unosiliśmy się [niczym] na chmurce. Pogoda była ładna i wszystko było piękne. Ale to co przypomina się najbardziej to ten okres przed [ogłoszeniem], kiedy podano nasze zaręczyny, ale my pozostaliśmy w ukryciu. Nie chcieliśmy się od razu pokazywać. Była zaplanowana data. Szukali nas, ale nas nie było, byliśmy razem w odosobnionym miejscu, to był niezwykły moment. [...] Belgowie, nasz kraj, tak ciepło przyjęli moją narzeczoną. To także zbliżyło mnie do ludzi. [...] przywitali moją narzeczoną tak, jakby była ich narzeczoną."

m.nieuwsblad.be

Oficjalny komunikat ze strony dworu pojawiły się 10 września 1999, a trzy dni później w ogrodach zamku Laeken odbyła się oficjalna prezentacja Mathilde jako narzeczonej Philippe'a, przyszłej księżnej. W udzielonym wywiadzie mówiła: "Nigdy nie zapomnę chwili, kiedy otworzyły się drzwi (zamku). Philippe powiedział do mnie: Chodźmy. Wkroczyłam w nowe życie, którego zupełnie nie znałam."


W opisie dokumentu czytamy ponadto, że "przenosi nas on za kulisy monarchii, w Pałacu Królewskim albo w Verbier, gdzie para lubi spędzać zimę ze swoją rodziną. Na koniec tych 90 minut pełnych niespodzianek, Philippe i Mathilde nie będą mieli przed Tobą prawie żadnych tajemnic."


Na ten moment dostępny jest fragment wywiadu, który możecie obejrzeć TUTAJ. Nie wiem jak Was, ale mnie wręcz zżera ciekawość, co też jeszcze się w jego trakcie dowiemy. Pozostaje nam tylko czekać do jutrzejszego wieczoru :)

5 komentarzy:

 1. Ja już nie mogę się doczekać premiery dokumentu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, czekam na premierę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo lubię królową Mathildę, ma ogromny wdziek i jak to sie mówi wielki urok osobisty, ciepło, kobiecość,delikatność, co dzis nie tak częste u pewnych siebie, pięknych kobiet. Miło mi z powodu jej polskich korzeni i lubie sobie myslec, że emanuje właśnie słowiańskim wdziękiem.Z przyjemnościa obejrze wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też jestem bardzo ciekawa. Nie przypominam sobie innego tak długiego i wspólnego wywiadu Matyldy i Filipa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę doczekać się całości dokumentu niesamowite że to już 20 lat :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.