Remembrance Sunday 2019, Mary w Kenii, Letizia i Felipe na Kubie + więcej
Monako
9 listopada księżna Charlene otworzyła odbudowaną po trzęsieniu ziemi szkołę Parrozzani Primary School w Isola del Gran Sasso we Włoszech.
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
Dania
9 listopada księżna Marie otworzyła wystawę "Boże Narodzenie Schackenborg" na zamku Schackenborg, w którym zatrzymała się razem z rodziną na czas pobytu w Danii. Wystawę organizowano we współpracy DR i Rosendahl Design Group. Księżnej towarzyszył pupil rodziny, Cerise.
Księżna Mary przybyła na Szczyt Nairobi w Kenii, gdzie pozostanie do 14 listopada. Na szczycie poruszane są ważne dla księżnej tematy jak zdrowie reprodukcyjne czy zapobieganie przemocy związanym z płcią.
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
Maroko
6 listopada księżniczka Lalla Meryem przywitała na lotnisku córkę Prezydenta USA Ivankę Trump, która przybyła do Rabatu, aby promować prawa kobiet.
سلا - حلت السيدة إيفانكا ترامب، مستشارة الرئيس الأمريكي، دونالد ترامب، اليوم الأربعاء بمطار الرباط- سلا، وذلك في زيارة للمغرب
HRH Princess Lalla Meryem received
Ivanka Trump, daughter and advisor to US President Donald Trump at the Rabat-Salé airport for a visit to Morocco pic.twitter.com/nSOQYECc7d
Dzisiaj król Carl Gustaf, królowa Silvia, księżniczka Victoria i książę Daniel pojawili się na seminarium z okazji 100. rocznicy Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk Inżynieryjnych (IVA).
newmyroyals.com
newmyroyals.com
Wieczorem para królewska, Następczyni Tronu z mężem oraz książę Carl Philip i księżna Sofia pojawili się na uroczystej kolacji na Zamku Królewskim.
belgaimage.be
belgaimage.be
belgaimage.be
belgaimage.be
Hiszpania
11 listopada król Felipe i królowa Letizia wylecieli w 4-dniową państwową wizytę na Kubie.
Casa de S.M. el Rey
Casa de S.M. el Rey
newmyroyals.com
newmyroyals.com
W Hawanie wylądowali tego samego dnia wieczorem.
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
Dzisiaj para królewska oficjalnie rozpoczęła program ich wizyty na Kubie, rozpoczynając od złożenia wieńca pod pomnikiem bohatera narodowego José Martí, przywódcę ruchu niepodległościowego, oraz przywitania z Prezydentem i Pierwszą Damą. Następnie rozdzielili się: król Felipe spotkał się z Prezydentem i był obecny przy podpisywaniu umów o hiszpańsko-kubańskiej współpracy, a królowa w tym czasie odwiedziła szkołę Gaspar Melchor de Jovellanos i klasztor San Francisco de La Habana. Po południu para królewska wspólnie zwiedziła Stare Miasto.
Casa de S.M. el Rey
Casa de S.M. el Rey
Casa de S.M. el Rey
Casa de S.M. el Rey
Casa de S.M. el Rey
Casa de S.M. el Rey
Casa de S.M. el Rey
Casa de S.M. el Rey
Casa de S.M. el Rey
Casa de S.M. el Rey
Bhutan
11 listopada były król Bhutanu król Jigme Singye obchodził 64. urodziny. Z tej okazji opublikowano nowe zdjęcie z królem Jigme Khesarem i małym Jigme Namgyelem, który życzył dziadkowi wszystkiego najlepszego.
HM King Jigme Khesar Facebook
Luksemburg
Książę Louis 9 listopada uczestniczył w finałach turnieju szermierki European Junior Circuit 2019.
12 listopada księżna Stephanie odwiedziła Salon 2019 Luksemburskiego Koła Sztuki (CAL), który odbył się w ramach piątej edycji Tygodnia Sztuki w Luksemburgu.
Jordania
Król Abdullah 10 listopada otworzył 4. zwyczajną sesję jordańskiego Parlamentu. Towarzyszyli mu królowa Rania, książę Hussein i po raz pierwszy książę Hashem.
Royal Hashemite Court
Royal Hashemite Court
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
Wielka Brytania
Jak co roku w sobotę poprzedzającą Niedzielę Pamięci rodzina królewska zgromadziła się na Festiwalu Pamięci w Royal Albert Hall.
10 listopada, odbyły się uroczystości z okazji Niedzieli Pamięci pod pomnikiem Cenotaph w Londynie. Królowa Elżbieta trzeci rok z rzędu oglądała uroczystość z balkonu razem z księżną Kornwalii i księżną Cambridge. Na sąsiednim balkonie stali księżna Sussex, hrabina Wessex i sir Timothy Laurence. W imieniu monarchini wieniec złożył tradycyjnie książę Walii.
Warto wspomnieć, że księżna Kate nosiła broszkę Codebreakers na cześć swojej babci i jej siostry, które w czasie II wojny światowej pracowały w Bletchley Park, siedzibie kryptologów, nad złamaniem kodu Enigmy.
The Duke and Duchess of Cambridge continue to lend their support to the family of Molly Russell, who took her own life at 14 after viewing images of self-harm on social media. Today William and Kate spoke with Molly’s father, Ian, William telling him: “If we can help you in... pic.twitter.com/tnDY7BHzLG
Niemcy
Poinformowano, że księżniczka Flaminia, druga córka i trzecie dziecko księcia Hohenzollern Karla Friedricha i Alexandry Schenk von Stauffenberg, poślubi barona Károly von Stipsicz de Ternova 4 lipca 2020 w kościele St Johann na zamku Sigmaringen w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia. Zaręczyny pary ogłoszono w grudniu ubiegłego roku.
Dlaczego nazywasz księżną Sussex imieniem zupełnie innej kobiety? Przecież żona Harry'ego ma swoje imię. W jednym z wcześniejszych komentarzy, gdzie Meghan została nazwana Wallis (myślę, że mógł być Twojego autorstwa), można było pomyśleć, że to zwykła pomyłka, jednak teraz już wiadomo, że to zwykła złośliwość. Jeśli nie lubisz Meghan, to OK, nikt nie zmusza - jednak fajniej wyrazić swoje zdanie kulturalnie i rzeczowo, a nie poprzez przyrównywanie do innej kontrowersyjnej postaci wyłącznie ze względu na ich wspólne amerykańskie pochodzenie. Ludzie z wyższych sfer też mogliby potraktować Twoje polskie pochodzenie jako coś gorszego i nazywać imionami innych kontrowersyjnych Polek - na pewno nie byłoby to miłe. Także bądźmy wobec sobie fair - krytykujmy suknię Meghan, a nie Wallis, bo akurat Wallis miała zupełnie inny styl (podziwiany zresztą przez wielu).
Pomyśleć,że królowa przez tyle lat rok w rok oddaje hołd żołnierzom- z taką samą godnością i powagą, a czasami nawet wzruszeniem. I choć teraz już nie składa wienców, to wciąż jest w centrum tej ceremonii, żywym symbolem pamięci i historii. Dla mnie jest to niezwykłe. Co do broszek, to Kate na koncert założyła trzy maki prawdopodobnie symbolizujące trzech braci jej prababci, którzy zginęli w I wojnie światowej. Skądinąd tradycja noszenia broszek z makami jest fascynująca. Szkoda, że nie ma czegoś takiego w Polsce- jest to piękna forma materialnego znaku pamięci.
Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuńDlaczego nazywasz księżną Sussex imieniem zupełnie innej kobiety? Przecież żona Harry'ego ma swoje imię. W jednym z wcześniejszych komentarzy, gdzie Meghan została nazwana Wallis (myślę, że mógł być Twojego autorstwa), można było pomyśleć, że to zwykła pomyłka, jednak teraz już wiadomo, że to zwykła złośliwość. Jeśli nie lubisz Meghan, to OK, nikt nie zmusza - jednak fajniej wyrazić swoje zdanie kulturalnie i rzeczowo, a nie poprzez przyrównywanie do innej kontrowersyjnej postaci wyłącznie ze względu na ich wspólne amerykańskie pochodzenie. Ludzie z wyższych sfer też mogliby potraktować Twoje polskie pochodzenie jako coś gorszego i nazywać imionami innych kontrowersyjnych Polek - na pewno nie byłoby to miłe. Także bądźmy wobec sobie fair - krytykujmy suknię Meghan, a nie Wallis, bo akurat Wallis miała zupełnie inny styl (podziwiany zresztą przez wielu).
UsuńPopieram komentarz wyżej. Juz poprzednio zwracałam na to uwagę. Nie wszyscy lubią Meghan ale przydomek "Wallis" sobie odpuśćmy
UsuńCzy tylko ja odnoszę wrażenie,że Charlene zrobiła sobie coś z twarzą?
OdpowiedzUsuńJuż jakiś czas temu ludzie zwrócili na to uwagę
UsuńBardzo ładne imię - Flaminia :)
OdpowiedzUsuńLetizia postawiła na biel i czerń, ładnie
OdpowiedzUsuńPomyśleć,że królowa przez tyle lat rok w rok oddaje hołd żołnierzom- z taką samą godnością i powagą, a czasami nawet wzruszeniem. I choć teraz już nie składa wienców, to wciąż jest w centrum tej ceremonii, żywym symbolem pamięci i historii. Dla mnie jest to niezwykłe.
OdpowiedzUsuńCo do broszek, to Kate na koncert założyła trzy maki prawdopodobnie symbolizujące trzech braci jej prababci, którzy zginęli w I wojnie światowej. Skądinąd tradycja noszenia broszek z makami jest fascynująca. Szkoda, że nie ma czegoś takiego w Polsce- jest to piękna forma materialnego znaku pamięci.
A czy przypadkiem ilość maków nie odzwierciedla jakiejś hierarchii? Dlatego królowa ma ich najwięcej potem Camilla i Kate?
UsuńMaroko dużo traci bez Lalla Salma... :(
OdpowiedzUsuń