czwartek, 12 kwietnia 2018

Nowe zdjęcia Frederika, Global Child Forum, wizyta w Nucșoara + więcej


Hiszpania

11 kwietnia królowa Letizia odwiedziła kampus uniwersyteu w Huelva "El Carmen", gdzie odbywają się mistrzostwa w szkoleniu zawodowym.

therealmyroyals.comtherealmyroyals.com

Twitter

Twitter

Twitter

12 kwietnia król Felipe przyjął na audiencji księcia Mohammeda bin Salmana, Następcę Tronu Arabii Saudyjskiej, który przybył z wizytą do Hiszpanii.

Twitter

Twitter

Później w ciągu dnia wydał dla gościa lunch, w którym wzięła udział także królowa Letizia.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

10 kwietnia król Juan Carlos opuścił szpital.

hola.com


Maroko

Król Mohammed VI nadal przebywa w Paryżu. 10 kwietnia został przyjęty przez Prezydenta Francji.

Twitter

Twitter


Japonia

11 kwietnia księżna Kiko uczestniczyła w 50. Narodowej Konwencji Fundacji Boshi-Aiiku-Kai na temat macierzyńskiego i dziecięcego zdrowia i dobrobytu.

Twitter

Twitter

Kontynuując prastarą tradycję, Cesarz Akihito zasadził kilka dni temu ryż, któreg plony zbierze jesienią, a ziarna przeznaczy dla bóstw.

asahi.com

asahi.com


Szwecja / Holandia

11 kwietnia król Carl Gustaf, królowa Silvia, księżniczka Victoria, książę Daniel, księżna Sofia i księżna Laurentien z Holandii wzięli udział w Global Child Forum.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Twitter

Twitter

Twitter

Księżniczka Madeleine i królowa Silvia 10 kwietnia uczestniczyły w posiedzeniu Rady World Childhood Foundation. Było to pierwsze wyjście księżniczki od narodzin księżniczki Adrienne miesiąc temu.

Instagram

Dzisiaj królowa Silvia kupiła pierwszą w tym roku odznakę organizacji Majblomman, największej dziecięcej organizacji charytatywnej, działającej na rzecz poprawy jakości życia dzieci i walki z ubóstwem dzieci w Szwecji. Królowa jest patronką organizacji i co roku kupuje odznaki.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Król Willem-Alexander i królowa Maxima 11 kwietnia wydali lunch dla 26 laureatów nagród z różnych dziedzin w Pałacu Noordeinde.

Twitter

Królowa Maxima tego dnia uczestniczyła w międzynarodowej konferencji Nieuw Unicum.

Twitter

Twitter

Dzisiaj królowa i księżniczka Beatrix wzięły udział w 15-leciu Prins Claus Leerstoel.

Twitter

newmyroyals.com


Bułgaria

Car Simeon II i Caryca Margarita pojawili się na rezurekcji kilka dni temu w Soborze św. Aleksandra Newskiego w Sofii.

Twitter

Twitter

Twitter


Monako

Jazmin Grimaldi ostatnio poinformowała na swoim Instagramie, że nagrała swój pierwszy singiel, który zostanie niedługo wydany. Idzie tym samym w ślady ciotki, księżniczki Stephanie, która w 1986 także wydała swój pierwszy singiel ("Ouragan", w wersji angielskiej "Irresistible"), który szybko stał się międzynarodowym hitem i do tej pory jest jednym z najlepiej sprzedających się singli we Francji. Mimo że jej pierwszy album ("Besoin", w niektórych krajach wydany pod nazwą "Stephanie") spotkał się ze sporym entuzjazmem, drugi, na który trzeba było czekać pięć lat, już niestety nie. Jak to będzie w przypadku Jazmin? Zobaczymy.

Instagram

Charlotte Casiraghi i Dimitri Rassam uczestniczyli w charytatywnej kolacji w Brukseli zorganizowanej przez matkę chrzestną Charlotte, hrabinę Albinę du Boisrouvray, na cześć jej syna zmarłego w 1986. W hiszpańskiej i włoskiej prasie pojawiły się pogłoski, jakoby Charlotte i Dimitri spodziewali się pierwszego dziecka. Jak twierdzi Hola!, ma ono przyjść na świat na przełomie sierpnia i września.

Twitter

Twitter


Wielka Brytania

11 kwietnia królowa Elżbieta przyjęła na audiencji Sekretarz Generalną Wspólnoty Narodów.

Twitter

12 kwietnia królowa odwiedziła centrum Króla George'a VI  w Windsorze, które otworzyła 60 lat wcześniej. Miała też ponoć powiedzieć, że jej mąż, książę Edynburga, wciąż przebywający w szpitalu Króla Edwarda VII, "ma się dobrze".

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Książę Yorku wczoraj przyjął w Pałacu Buckingham Premiera Portugalii.

Twitter

Księżniczka Eugenie wczoraj wzięła udział  w The Lord Mayor's Big Curry Lunch.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Twitter

Twitter

10 kwietnia książę William pojawił się na meczu Aston Villa z Cardiff City.

PA Images

PA Images

Wczoraj książę Harry zainaugurował ekspedycję "Walk of America".

Twitter

Instagram

Księżniczka Anne z mężem i córką Zarą 10 kwietnia pojawiła się na nabożeństwie upamiętniającym zmarłego pod koniec marca jeźdźca Mike'a Tucker.

Twitter

Twitter

Twitter

Księżniczka odwiedziła Wickham Bishops.

Twitter

Twitter

Twitter

Niedawno złożyła też wizytę w siedzibie Aberdeen Life Standard w Edynburgu.

profimedia.cz

profimedia.cz

profimedia.cz

Dzisiaj natomiast odwiedziła swojego ojca w szpitalu Króla Edwarda VII, który wypoczywa po ostatniej operacji. Po wyjściu powiedziała, że jest "w dobrej formie".


Belgia

Królowa Paola była obecna na konferencji "Lost in Migration. II edition".

belgaimage.be

belgaimage.be

belgaimage.be


Rumunia

Księżniczka Maria tegoroczną Wielkanoc spędziła w Giurgiu, gdzie uczestniczyła w rezurekcji na zaproszenie Biskupa Giurgiu. Towarzyszyli jej także pracownicy Dworu Królewskiego z rodzinami. Ostatnia królewska, "wielkanocna" wizyta w tym miejscu odbyła się dziesięć lat wcześniej, kiedy to w kwietniu 2008 księżniczka Margareta i książę Radu uczestniczyli we mszy wielkanocnej.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

10 kwietnia książę Radu złożył wizytę w wiosce Nucșoara, gdzie odwiedził rodziny Elisabetei i Gheorghe Rizea, bohaterów antykomonuistycznego ruchu oporu w Rumunii. Księżniczka Margareta i książę Radu dowiedzieli się tej rodzinie stosunkowo niedawno, kiedy otrzymali list od potomków Elisabetei i Gheorghe informujący o założeniu stowarzyszenia jako rodzaj hołdu członkom antykomunistycznego ruchu oporu w powojennej Rumunii. Pierwszym celem stworzyszenia jest odbudowa domu i ogrodu Elisabetei i Gheorghe Rizea, w którym miałyby być organizowane wystawy, seminaria i inne publiczne wydarzenia dedykowane narodowym bohaterom. Przedstawiciele stowarzyszenia zostali też zaproszeni na herbatę do Pałacu Elisabeta na początku maja.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro


Dania

Opublikowano dwa nowe oficjalne fotografie portretowe księcia Frederika z okazji zbliżających się jego 50. urodzin. Razem z nimi podano plan obchodów, który przedstawia się następująco:
18 maja - inauguracja funduszu księcia i kolacja
21 maja - Royal Run
22 maja - przyjęcie dla organizacji pod patronatem Frederika oraz otwarcie nowego centrum nazwanego na cześć księcia w Aarhus
24 maja - otwarcie dwóch wystaw i odsłonięcie nowego portretu księcia
26 maja - w południe Frederik z rodziną pojawi się na balkonie Pałacu Frederika VIII, wieczorem bankiet w Christiansborg Palace
27 maja - specjalne show "Hele Danmark fejrer Kronprinsen" z udziałem rodziny królewskiej

Twitter

Twitter

W związku z otwarciem nowego centrum na swoją cześć książę spotkał się z komisją pracującą nad projektem centrum w Pałacu Amalienborg.

Twitter

Twitter

Twitter

11 kwietnia książę zaskoczył weteranów w Klampenborg, pojawiając się na ich treningu do Royal Run.

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook

Dzisiaj księżna Mary spotkała się z dyrektor Global Fashion Agenda. Obie panie rozmawiały na temat zbliżającego się Copenhagen Fashion Summit.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

11 komentarzy:

 1. CZY NIEBAWEM PRZEWIDUJĄ PANIE POST O KRÓLEWSKIEJ KORESPONDENCJI ?
  SERDECZNIE POZDRAWIAM
  Alicja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy, ale póki co nie mamy ich aż tyle, by publikować post :)

   Usuń
  2. Rozumiem ,dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
 2. ale Friderik wyglada staro

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego w kalendarzu nie dodałyście chrztu księżniczki Arianne?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mary ma piękną tę bluzkę.
  Zara promienieje w ciąży,a Eugenie przed ślubem.
  Czyżby zdjęcia Wiliama oznaczały,że jego ukochana Aston Villa wygrała.Coś czuję,że na trzecie Royal Baby jeszcze trochę poczekamy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdaniem gazet Charlotte już była ze cztery razy w ciąży.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bluzka Mary rewelacja. Frederik dziwnie wygląda na tych fotografiach. Liczę na to że do maja zostaną wydane inne, może jubilata z rodziną? Cieszy mnie fakt, ze będzie bankiet dla zagranicznych gości. Zobaczymy (mam nadzieję tiary i liczną reprezentację innych rk!).
  Jeśli to prawda z ciążą Charlotte, to całe rodzeństwo Cashiragi w tym roku powita potomstwo na świecie.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń
 7. Charlotte złapała Dimitriego na dzieciara, żeby jej szybko nie wymienił. Ale akurat tak się składa, że z żoną po mimo iż ma córkę i tak się pożegnał. Wątpię, żeby była z nim do starości. Eugenia ma chyba nową fryzurę ? Frederik całkiem przystojny jak na swoje lata.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.