poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Wizyta w klasztorze Gangteng, nowości z Rumunii, Axion Hellas, Geokids Art Project + więcej


Szwecja

Księżniczka Madeleine podzieliła się z Nami nowymi zdjęciami córeczki z rodzinnej sesji wykonanej przez Erikę Gerdemark.

InstagramPrincess Madeleine of Sweden Facebook

Princess Madeleine of Sweden Facebook

Dzisiaj król Carl Gustaf obchodzi swoje 72. urodziny. Obchody tradycyjnie miały miejsce na Zamku Królewskim.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Tajlandia

Księżniczka Sirivannavari Nariratana, córka króla Mahy, pojawiła się na okładce magazynu Elle Thailand.

Twitter


Dania

Dzisiaj księżna Marie otworzyła projekt dziecięcy Geokids Art Project w Geopark Odsherred.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

kongehuset.dk

Wczorajszy dzień książę Frederik spędził z członkami klubu Naturklubben dla rodzin weteranów wojennych w mieście Fredericia.

kongehuset.dk

kongehuset.dk

kongehuset.dk


Monako

Księżna Charlene niedawno odwiedziła miasto Livingstone w Zambii w związku z działalnością swojej fundacji.

newmyroyals.com

Książę Albert natomiast przyjął w Pałacu Książęcym członków drużyny piłkarskiej ASM, którzy 40 lat temu wygrali Mistrzostwa Francji Champion de France de Football Division 1.

Palais Princier de Monaco Facebook

Palais Princier de Monaco Facebook

Palais Princier de Monaco Facebook

Palais Princier de Monaco Facebook


Japonia

Księżniczka Mako została ostatnio zauważona opuszczając dom towarowy Nihonbashi Mitsukoshi w okręgu Chūō w Tokio, gdzie Japan Arts Crafts Association zorganizowało wystawę tradycyjnych rękodzieł i ceramiki. Jak informują media, księżniczka pojawiła się w sklepie jeszcze przed jego otwarciem i spędziła w nim około 40 minut.

Twitter


Wielka Brytania

Księżniczka Anne wręczyła nagrody Królewskiego Towarzystwa Geograficznego Whitley Awards.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Księżniczka Beatrice została zauważona opuszczając restaurację w Beverly Hills po kolacji z przyjaciółmi.

Twitter

Twitter

Mike Tindall pomyślnie przeszedł operację korekty nosa po latach problemów z oddychaniem. "Nowy" nos zaprezentował w ten weekend podczas Spring Wolf Run.

hellomagazine.com

hellomagazine.com

hellomagazine.com


Norwegia

28 kwietnia księżna Mette-Marit uczestniczyła w obchodach 150-lecia Det Norske Samlaget.

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Bhutan

27 kwietnia król Jigme Khesar, królowa Jetsun Pema i mały Jigme odwiedzili klasztor Gangteng, znany również pod nazwami Gangtey Gonpa i Gangtey Monastery, znajdujący się w wiosce Gangteng w Dolinie Phobjikha w centralnym Bhutanie. Początki klasztoru sięgają XV wieku, kiedy  Pema Lingpa, poszukiwacz skarbów i nauczyciel buddyzmu przybył do Doliny Phobjikha, aby nauczać ludzi buddyjskich przykazań. Podczas wizyty, po obejrzeniu imponujących gór otaczających dolinę, przepowiedział, że jego potomek zbuduje w tym miejscu klasztor. Tak też się stało w 1613 roku. Co ciekawe, potomkami Pemy Lingpy są członkowie dynastii Wangchuck, rządzący obecnie Bhutanem.
Ciekawostką jest także fakt, że zimowi goście klasztoru - żurawie czarnoszyje - trzykrotnie okrążają klasztor zanim osiądą w Dolinie Phobjikha, aby spędzić zimę. Powtarzają cały rytuał, gdy w marcu odlatują na lato w wyższe partie Wyżyny Tybetańskiej.

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook

HM King Jigme Khesar Facebook

Królowa Jetsun Pema z 80-letnią Aum Balam i jej córką w ich domu w Phobjikha - HM King Jigme Khesar Facebook


Luksemburg

26 kwietnia Wielka Księżna Maria Teresa przyjęła na audiencji laureatkę nagrody Global Teacher Prize.

Cour grand-ducale


Rumunia

23 kwietnia w Pałacu Elisabeta miał miejsce wieczór poświęcony kolekcji rodziny królewskiej Royal Family Collection of Romania, na którym obecni byli książę Radu i księżniczka Margareta. Książę Radu przedstawił zebranym szczegóły projektu muzeum pojazdów króla Mihai'a Royal Motor Vehicle, które zostanie otwarte latem na Zamku Săvârșin. W muzeum zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. cztery jeepy króla Mihai'a, a także jego warsztat mieszczący się w oryginalnym budynku, w którym naprawiał swoje samochody w latach 40. ubiegłego wieku. W warsztacie znajdą się wszystkie części, narzędzia czy książki techniczne, które król kupił i których używał także na wygnaniu przez 70 lat swojego życia.
Fundacja Royal Family Collection of Romania założona w 2010 ma na celu zachowanie i promocję symbolicznego dziedzictwa rodziny królewskiej, wspieranie jej działalności publicznej i prywatnej, obronę zasad Dworu Królewskiego oraz kolekcjonowanie przedmiotów należących do rumuńskiej rodziny królewskiej i udostępnianie ich szerszej publiczności.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Wcześniej tego dnia w Pałacu odbyło się posiedzenie Fundacji Księżniczki Margarety z Rumunii Fundației Principesa Margareta a României z udziałem księżniczki Margarety i księżniczki Marii.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

24 kwietnia księżniczka Maria wzięła udział w inauguracji albumu fotograficznego "Regina și Frontul" oraz wystawy pod tym samym tytułem w Bibliotece Uniwersyteckiej Karola I. Album, jak również wystawa, zawiera unikatowe zdjęcia królowej Marii i informacje w języku rumuńskich oraz angielskim na temat jej działalności w czasie I wojny światowej. Autorami albumu są profesor Ioan Cristescu, Daniela Mihai, Anca Beatrice Todireanu i Gabriel Ularu odpowiedzialny za tłumaczenie książki na język angielski.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Tego dnia książę Radu przyjął w Pałacu Elisabeta redaktor naczelną wydawnictwa Curtea Veche, w którym przygotowywane są trzy nowe książki o tematyce królewskiej, które mają zostać zaprezentowane podczas corocznych Targów Książki w Madrycie.

romaniaregala.ro

Książę następnie przyjął przedstawicieli Rumuńskiego Komitetu Olimpijskiego i Sportowego.

romaniaregala.ro

Po południu księżniczka Margareta i książę Radu odwiedzili Narodowy Instytut Fizyki i Inżynierii Nuklearnej Măgurele, gdzie uczestniczyli w posiedzeniu zarządu Instytutu, zobaczyli Particle Accelerator i dowiedzieli się więcej na temat projektu Unii Europejskiej Centrul Extreme Light Infrastructure – Nuclear Physics  (ELI-NP), nad którym prace w Rumunii są już finalizowane.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

25 kwietnia kolejna wycieczka zwiedziła Pałac Elisabeta i spotkała się z księciem Radu na herbacie, tym razem byli to uczniowie liceum Mihai Eminescu Theoretical w Călărași, którą książę Radu odwiedził dwa miesiące temu.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Książę tego dnia udzielił także wywiadu telewizyjnego, który ma zostać wyemitowany w maju w związku z mistrzostwami o Puchar Króla w Oină.

romaniaregala.ro

26 kwietnia książę Radu spotkał się w Pałacu Elisabeta z Ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

romaniaregala.ro

Natomiast były książę Nicholas z narzeczoną Aliną pojawił się na konferencji PRIA Environment.

Twitter

Twitter

Twitter


Grecja

Książę Pavlos z trójką dzieci, Marią-Olympią, Achileasem i najmłodszym Aristidisem 22 kwietnia pojawił się na paradzie z okazji Święta Niepodległości Grecji zorganizowanej w Nowym Jorku. Dzień Niepodległości w Grecji przypada wprawdzie 25 marca, w rocznicę wyzwolenia Grecji spod panowania tureckiego, ale parada z tej okazji odbywa się w Nowym Jorku zazwyczaj innego dnia, w tym roku prawie miesiąc później.

profimedia.cz

profimedia.cz

profimedia.cz

profimedia.cz

Z kolei obowiązki księcia Nikolaosa związane z inicjatywą Axion Hellas przywiodły go na wyspę Schoinoussa. Jak napisał książę, zamieszczając poniższe zdjęcie, wyprawa na tę wyspę nie mogłaby być kompletna bez pogawędki z Margaritą.
Celem Axion Hellas jest dostarczanie pomocy Grekom mieszkającym w odległych i niedostępnych częściach kraju, na przykład na odległych małych wyspach. Mieszkańcom potrzebna jest każdy rodzaj pomocy, od opieki medycznej, przez edukację aż po ulepszanie infrastruktury kulturalnej czy sportowej. Wolontariusze przybywający w takie rejony organizują szkolenia mające zapoznać mieszkańców z najnowszymi technologiami i metodami komunikacji, nie tylko po to, by poprawić jakość ich życia, ale też, by promować lokalną tradycję i kulturę. Mają też za zadanie podnosić ich świadomość w kwestiach medycznych, edukacyjnych, ochrony środowiska, rolnictwa czy handlu.

Facebook

Z kolei księżna Tatiana opublikowała nowe/stare zdjęcie swoje i męża wykonane na wyspie Milos pod ich "ulubionym drzewem oliwnym".

Instagram

Ale nie myślcie, że w czasie, kiedy jej mąż pomagał Grekom razem z Axion Hellas, ona próżnowała. W sobotę, 28 kwietnia, była obecna na Eureka Fest, festiwalu przedsiębiorców w Kalifornii, na którym zabrała głos w imieniu Eureka Building Community, która ma inspirować przedsiębiorców. Księżna miała także okazję zobaczyć Accelerate Greece, program akceleracyjny greckich przedsiębiorców tworzących kolejne odnoszące sukcesy firmy technologiczne.

Instagram

Instagram

Instagram

Instagram

Instagram


Hiszpania

29 kwietnia królowa Sofia pojawiła się na 100x100 Mascota 2018 Fair, podczas którego można się dowiedzieć więcej na temat adopcji zwierząt i poznać zwierzęta, które czekają na nowy dom.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

5 komentarzy:

 1. Zdjęcia Madeleine chwytają za serce.
  Estelle już taka duża, w tym roku chyba pójdzie do szkoły?
  Szkoda, że Sofia nie pokazała swoich chłopców.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bodajże jesienią albo na początu przyszłego roku

   Usuń
 2. Tatiana i Nicolas dużo dobrego robią dla Grecji.A dzieci Pavlosa i Marii Chantal wyglądają zawsze,jak z okładki magazynu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcia z Bhutanu jak zwykle kolorowe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sesja Madeline obłędna.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.