sobota, 13 sierpnia 2016

Pogrzeb królowej Rumunii - zdjęcia

twitter.com
newmyroyals.com

Dziś miał miejsce pogrzeb zmarłej 1 sierpnia 92-letniej królowej Rumunii, żony Mihai'a I. O 11:35 wyruszył powoli kondukt pogrzebowy spod Pałacu Królewskiego ulicami Bukaresztu do prawosławnej Cerkwi Zaśnięcia Matki Bożej w Curtea de Argeş. Wcześniej odbyła się katolicka ceremonia, z której udostępniono nagranie, możecie je obejrzeć TUTAJ


twitter.com

 Pogrzeb rozpoczął się o godz. 15:00 i miał charakter prywatny, podobnie jak sam pochówek w Noua Catedrală. Ceremonię poprowadził arcybiskup Calinic al Argesului w obecności arcybiskupa Ioan'a Robu. 


twitter.com

Obecne były córki królowej, z wyjątkiem księżniczki Iriny z mężem, która swoją nieobecność uzasadniła "powodami osobistymi", ale przyznała, że duchowo będzie z rodziną. Rumuńskie media znają jednak prawdziwą przyczynę - Irina i jej mąż mają zakaz opuszczania Stanów Zjednoczonych do końca przyszłego roku za organizowanie nielegalnych walk kogutów.

Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej w Curtea de Argeş - wikipedia.org
Księżniczka Margareta z mężem - twitter.com
Księżniczka Helena, książę Radu, księżniczka Margareta - newmyroyals.com
Księżniczki Maria i Sophie - newmyroyals.com
newmyroyals.com

Natomiast wczoraj po południu w Katedrze  św. Józefa odbyło się ostatnie nabożeństwo przed pogrzebem królowej. Obecni na nim byli m.in.: książę Lorenz z Belgii, luksemburska księżniczka Maria Astrid z mężem, arcyksięciem Carlem Christianem czy pruski książę Georg Friedrich.

noblesseetroyautes.com
noblesseetroyautes.com

Pojawiło się także zdjęcie sióstr: Margarety, Heleny, Sophie i Marie, gdy wczoraj opuszczały salę tronową Pałacu Królewskiego w Bukareszcie, gdzie leżała trumna królowej.

noblesseetroyautes.com
noblesseetroyautes.com

3 komentarze:

 1. Przykra uroczystość :/ Ciekawe kto z innych rodzin królewskich się pojawi
  Ps.: Zapraszam do mnie na bloga: https://owszystkimioniczymbyjustyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. piękna choc bardzo smutna uroczystośc

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna i podniosła uroczystość. Pochowano ją z honorami a Rumunia dawno nie jest Królestwem.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.