środa, 3 sierpnia 2016

Lista najpiękniejszych sukni księżnej Mary

Duńska księżna jest uznawana za jedną z najbardziej eleganckich księżnych. Nieraz zachwyciła i nadal zachwyca swoimi kreacjami. Z pewnością trudno jest wybrać jedną jej najlepszą stylizację. Dlaczego jednak nie stworzyć całej listy?

Frankie Fouganthin, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia CommonsEmbed from Getty Images

Zacznijmy od powyższej sukni. Pierwsze zdjęcie zostało wykonane 29 kwietnia 2013 na bankiecie wydanym przez królową Holandii Beatrix w związku z jej abdykacją. Na drugim zdjęciu ta sama suknia na kolacji z okazji 75. urodzin królowej Małgorzaty dwa lata później. 
Poniżej księżna pozuje w kremowej sukni Alexa Perry'ego do magazynu Women's Weekly, wrzesień 2013.Przejdźmy do białych kreacji, których Mary ma w swojej garderobie całkiem sporo. Najpierw suknia w kolorze kości słoniowej projektu Birgit Hallstein, którą księżna zakładała wielokrotnie (poniżej na bankiecie na cześć holenderskiej pary królewskiej w marcu 2015). Jeszcze niżej suknia na jedno ramię z 70. urodzin królowej Małgorzaty w 2010.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


A tutaj jeszcze inna - księżna pozowała w niej do oficjalnego zdjęcia wydanego w ubiegłym roku.

Powyżej kreacja od Oly Yde, która wygrała tytuł najlepszej stylizacji tygodnia, noszona na gali 150-lecia Royal Danish Yacht Club w maju tego roku.
Suknię od Ole Lynggaarda mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć na inauguracji Willema-Alexandra w kwietniu 2013 (pierwsze z poniższych zdjęć). Niecały rok później ponownie.

Embed from Getty ImagesA co powiecie o tej sukni? Księżna koronna Danii pojawiła się  w niej na koncercie z okazji 40. urodzin obecnej holenderskiej królowej.

Embed from Getty Images

Mary nie wybiera jednak przecież tylko jasnych sukien. Dla przeciwwagi, ciemne kreacje:To zdjęcie z kolacji z marca tego roku. Poniżej Mary i Isabella na ubiegłorocznych uroczystościach z okazji zbliżających się 75. urodzin królowej Małgorzaty. Zwróćcie uwagę na naszyjnik, który na zdjęciu powyżej Mary założyła jako tiarę.

Embed from Getty Images

Na kolacji zorganizowanej przez holenderską parę królewską w trakcie ich wizyty w Danii w marcu ubiegłego roku:

Embed from Getty ImagesPowyżej na gali z okazji 260-lecia hotelu d'Angleterre w kwietniu 2015. A kojarzycie tę sukienkę poniżej od H&M? Księżna miała ją na sobie w maju tego roku w czasie Copenhagen Fashion Summit.Poniższą koronkową suknią księżna pochwaliła się w czasie rosyjskiej wizyty państwowej w Danii w kwietniu 2010. Niestety, nie znalazłam zdjęcia całej stylizacji.Przejdźmy teraz do "kolorowych" sukien. Tutaj Mary pozuje do oficjalnej fotografii:Na ślubie Victorii i Daniela Westlinga w czerwcu 2010 zachwyciła w jasnoniebieskiej sukni.

Embed from Getty Images

I kolejny szwedzki ślub, tym razem ubiegłoroczny - Carla Philipa i Sofii Hellqvist. Zdecydowanie skromniej.

Embed from Getty Images

Tutaj suknia Jaysona Brundsona, założona w czasie sesji dla Women's Weekly w 2013 (zdjęcie po prawej), a rok później na kolacji dla Amerykańskiej Izby Handlowej.Na rozdanie nagród Bambi w Niemczech w 2014 księżna założyła cekinową suknię Jespera Høvringa. Dwa lata później na przyjęcie noworoczne ponownie ją wybrała, tym razem w nieco zmodyfikowanej wersji.

Embed from Getty ImagesMary uwielbia modyfikować suknie, w ten sposób ten sam strój zyskuje nowy wygląd.

Embed from Getty Images

Tę aksamitną bordową suknię duńskiej projektantki Birgit Hallstein Mary nosiła nieraz (na zdjęciach powyżej na przyjęciu noworocznym w 2014) i co najmniej dwa razy została nieco zmieniona. W 2015 mogliśmy ją zobaczyć po raz kolejny na oficjalnych fotografiach. Choker z powyższych zdjęć został wszyty do paska w talii.Czerwoną suknię projektu Uffe Franka Mary nosiła na swoim przyjęciu przedślubnym w 2004 roku. Do tego wspaniały komplet biżuterii Ruby Parure. Później ubierała ją kilkukrotnie.

Embed from Getty Images

Kolejna czerwona suknia od Jespera Høvringa. Po raz pierwszy miała ją na sobie w 2013 na inauguracji Willema-Alexandra. W tym roku pojawiła się w niej ponownie na bankiecie na cześć prezydenta Meksyku i jego małżonki, którzy byli z wizytą w Danii.

Embed from Getty Images


Gdyby ktoś zapytał mnie, która suknia Mary najbardziej zapadła mi w pamięć, bez wahania wskazałabym tę poniżej.
Do tej koralowej koronkowej sukni, którą księżna ubrała na ślub księżniczki Madeleine i Christophera O'Neilla w 2013, dobrała srebrne dodatki i Midnight Tiara.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images 

Powyższą kreację od Davida Andersena o nieco krzykliwym kolorze, duńska księżna założyła na kolację po ślubie kościelnym Alberta i Charlene w lipcu 2011.  Poniżej widzimy typowo letnią sukienkę od Ilse Jacobsena, którą wybrała na sesję zdjęciową w zamku Chateau de Cayx w 2014.

Embed from Getty Images

A tutaj jesienna kreacja od Hugo Bossa z dość szorstkiego materiału, którą nosiła we wrześniu 2014 na gali 150-lecia duńskiego Czerwonego Krzyża.
A czy Wy macie ulubione kreacje Mary? Może dodalibyście coś jeszcze do naszej listy? Piszcie w komentarzach :)


Inspiracją był artykuł z Daily Mail

8 komentarzy:

 1. Zdecydowana większość sukni Mary mnie zachwyca

  OdpowiedzUsuń
 2. nigdy nie widziałam tej kremowej sukni Alexa Perry'ego, ale piękna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie są piękne,ale mi najbardziej zapadła w pamięć żółta Boss z przyjęcia CK.Może z powodu słonecznego koloru, ciekawego materiału.
  Ja bym dodała jeszcze suknię z gali w Australii,przerobioną z kreacji ze ślubu Victorii i Daniela,jak dla mnie prezentowała się w niej oszołamiajaco i pokazała po raz kolejny talent do przeróbki ubrań,tak że wyglądają jak nowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mary ma świetny gust i każda mi się podoba, dlatego nie wybiorę najpiękniejszej :D Ale za to najmniej podoba mi się ta z inauguracji Willema.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie na temat, ale czy możemy spodziewać jakiejś nie-ciuchowej notki tematycznej w najbliższym czasie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że tak:) Notka tematyczna pojawi się w tym tygodniu. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Nie mogę się doczekać :)

   Usuń
 6. Większość z tych kreacji jest naprawdę przepiękna. Mary wygląda szczególnie pięknie w sukniach błękitnych, czerwonych i wszelkich jasnych. Wydaje mi się, że bardziej jej pasują niż czarne. W każdym razie księżna jest bardzo stylowa :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.