piątek, 26 sierpnia 2016

Kate i William w Luton, nowe zdjęcia i portrety, kondolencje + więcej

Holandia

24 sierpnia król Willem-Alexander i królowa Maxima zaprosili olimpijskich medalistów na spotkanie w Pałacu Noordeinde.

newmyroyals.com
newmyroyals.comPoinformowano, że Maxima odwiedzi Indonezję w dniach 30 sierpnia - 1 września.

Norwegia

Haakon i Mette-Marit wrócili do obowiązków po wakacjach. 24 sierpnia zorganizowali spotkanie w Skaugum, na którym omawiano rozwój norweskiego przemysłu muzycznego.

kongehuset.no
kongehuset.no

Z okazji swojej rocznicy ślubu książęca para opublikowała nowe nagranie, w którym opowiada o pracy swojej fundacji - Kronprinsparets Fond.Królowa Sonja wręczyła dzisiaj swoją nagrodę - Queen Sonja Print Award - Amerykance Taubie Auerbach.

kongehuset.no
kongehuset.no

Szwecja

Książę Daniel uczestniczył w konferencji, której temat był "Wiek niepewności - zagrożenia ekonomiczne i polityczne". Koncentrowała się ona na coraz bardziej niepewnej sytuacji globalnej oraz zmianach wpływających na gospodarkę światową.

kungahuset.se

Królowa Silvia w Brazylii - jakieś skojarzenia? Oczywiście, World Childhood Foundation. 16 i 17 sierpnia królowa brała udział w spotkaniach dotyczących pracy fundacji w Brazylii.

kungahuset.se
kungahuset.se

Dzisiaj król uczestniczył w konferencji na temat obrony powietrznej.

kungahuset.se

Pojawiło się nowe zdjęcie księcia Carla Philipa z żoną.

prinsparetsstiftelse.se

Mamy także nowe zdjęcia Estelle i Oscara! Wysyłano je razem z podziękowaniami dla zaproszonych gości.

newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com

Liechtenstein

Książę Alois spotkał się z członkami zarządu firmy RVK z siedzibą w Szwajcarii.

luxarazzi.com

Wielka Brytania

24 sierpnia książę i księżna Cambridge odwiedzili Luton. Spotkali się z przedstawicielami oraz młodzieżą z różnych organizacji charytatywnych zajmujących się problemami zdrowia psychicznego, potem odwiedzili hospicjum Keech Hospice Care, by następnie przenieść się do fabryki motorów. 

Twitter
dailymail.co.uk

Młodzież przygotowała ciasteczka, które książęca para skosztowała. Kate zdradziła, że kiedy próbuje robić takie w domu z George'm czekolada i złocisty syrop ląduje wszędzie. "Robi tak wiele bałaganu. To chaos."

dailymail.co.uk
Twitter
Twitter
dailymail.co.uk

Następnego dnia ponownie skupili się na zdrowiu psychicznym, kontynując kampanię Heads Together. Spotkali się z wolontariuszami Young Minds i zobaczyli ich szkolenie.

Twitter
Twitter
dailymail.co.uk

Dania

Księżna Mary wzięła udział w wykładzie Stephena Hawkinga "Quantum Black Holes".

newmyroyals.com
newmyroyals.com

Dzień później otworzyła wystawę "Marco Grob - Ikoniczne portrety". Na wystawie znalazły się także dwa nowe portrety Mary i Frederika wykonane przez tego fotografa.

Twitter
Twitter
Twitter
Jak się Wam podobają?

newmyroyals.com

Książę Frederik wziął udział w turnieju golfowym 24 sierpnia.

kongehuset.dk
kongehuset.dk

Księżna Marie wzięła wczoraj udział w otwarciu międzynarodowego szczytu żywności "Better Food for More People" i późniejszej kolacji.

newmyroyals.com
newmyroyals.com

Kondolencje po trzęsieniu ziemi we Włoszech

W związku z trzęsieniem ziemi, do którego doszło nad ranem 24 sierpnia w środkowych Włoszech, głowy rodzin panujących złożyły prezydentowi Sergio Mattarelli swoje kondolencje. Według ostatnich danych, zginęło 267 osób, a rannych zostało ponad 400. 

Królowa Elżbieta & Książę Edynburga (królowa przekazała także nieokreśloną sumę dla Czerwonego Krzyża, by pomóc w akcjach poszukiwawczo-ratunkowych)
royal.uk

Król Harald V

kongehuset.no

Król Willem-Alexander & Królowa Maxima

Facebook

Książę Albert


Twitter

2 komentarze:

  1. Wszystko ładnie i treściwie opisane,świetna robota Gabrielo !
    A portrety Mary i Frederika są bajeczne,książę i księżniczka jak z bajki,jak wyobrażałam sobie w dzieciństwie.Fotograf miał pomysł i wielki talent,oglądanie jego innych prac musiało być dla księżnej przyjemnością.
    Jestem pod wrażeniem pracy Williama i Kate na rzecz zdrowia psychicznego.Widać,że to naprawdę dla nich ważne,że się tym głęboko interesują.

    OdpowiedzUsuń
  2. Portrety Mary i Frederika - coś pięknego! Ciekawe czy mają ich kopię także w swoim domu.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.