środa, 17 czerwca 2015

Nowe zdjęcia, chrzciny Emmy Marie+ Valentin i Claudia już po ślubie

Jak pewnie już wiecie z bloga Marleny opublikowano pierwsze zdjęcia Księcia Irfana Aga Khan (o jego narodzinach pisałam TUTAJ).
Chłopiec, który przyszedł na świat 11 kwietnia jest synem Księcia Rahima Aga Khan i Księżnej Salwy Aga Khan (wcześniej Kendry Spears), byłej modelki. Zajmuje obecnie drugie miejsce w sukcesji do tytułu Imama Aga Khanów.


***Pojawiły się także nowe zdjęcia Księcia Gabriela i Księcia Noah z Luksemburga. Na zdjęciach są również rodzice chłopców, Książę Louis i Księżna Tessy.


Pałac ostatnio często publikuje nowe oficjalne zdjęcia poszczególnych członków rodziny. Ciekawe, kto będzie następny.


***


Podczas gdy my w sobotę ekscytowałyśmy się głównie ślubem w Szwecji i obecnością Księcia George'a na tegorocznym Trooping the Colour, w Niemczech odbyły się królewskie chrzciny.

13 czerwca w protestanckiej kaplicy Zamku Hohenzollern ochrzczono najmłodszą członkinię zdetronizowanej Niemieckiej Rodziny Cesarskiej, Księżniczkę Emmę Marie urodzoną 2 kwietnia (o jej narodzinach pisałam z kolei TUTAJ).

Wnętrze kaplicy

Sakramentu udzielił dziewczynce pastor Hechingen, Herbert Würth, który dwa lata wcześniej ochrzcił też braci Emmy, Carla i Louisa. Tradycyjnie Emma była ubrana w szatę swojego praprapradziadka, Cesarza Wilhelma II.

Nie znamy niestety rodziców chrzestnych dziewczynki. Ceremonia odbyła się w wąskim gronie rodziny i najbliższych przyjaciół.

Zamek Hohenzollern

Przy okazji chrzcin, tata Emmy, Książę Georg Friedrich udał się na otwarcie okolicznej wystawy fotograficznej, dzięki czemu mogliśmy się dowiedzieć, że zapuścił brodę.


Ale to nie wszystko. Nieoczekiwanie do Księcia dołączyły również żona, Księżna Sophie i malutka Emma Marie. To jedyne zdjęcie małej Księżniczki. Do tej pory nie ma żadnych zdjęć jej starszych braci urodzonych w 2012r.***


Jak może pamiętacie w kwietniu informowałam Was o planowanym w czerwcu ślubie praprawnuka Cesarza Franza Josepha I i Cesarzowej Sissi, Hrabiego Valentina von Habsburg-Lothringen i Claudii Mittermayr. Okazuje się, że w przeciwieństwie do swojej siostry Magdaleny, której zeszłoroczny ślub był wydarzeniem dosyć medialnym, Valentin zdecydował się na cichą uroczystość, bez mediów.


Ślub pary odbył się 6 czerwca. Niestety brak jakichkolwiek zdjęć z tego wydarzenia w internecie. Podobno kilka zdjęć można znaleźć w numerze niemieckiego Bunte z 11 czerwca.

A tak wyglądał ślub Hrabianki Magdaleny:


ksiezniczka-victoria.blogspot.com, theroyalforums.com, wort.lu, twitter.com, news.at, natrichten.at


20 komentarzy:

 1. czy to prawda że księżniczka Tatiana spodziewa się dziecka ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że chodzi Ci o Tatianę z Grecji? Nic mi o tym nie wiadomo, na ślubie CP i Sofii bynajmniej nie wyglądała na ciężarną.

   Usuń
  2. Jedyna informacja jaką znalazłam na ten temat, sprawdzę jeszcze na stronie GRK, ale gdyby faktycznie była w ciąży to byłoby o tym głośno: https://www.facebook.com/expectantcelebrities/posts/461370027345694

   Usuń
  3. Nie znalazłam żadnych innych bieżących informacji o ciąży. Jest ich wprawdzie dużo, ale pochodzą one głównie z 2011 i 2012r. Ten link, który umieściłam wyżej jest jedynym źródłem takich informacji na rok 2015.

   Usuń
  4. Czytałam takie plotki, gdy ostatnio była informacja o ich wizycie w Brazylii i wizycie w jakiejś fundacji i ośrodku dla dzieci, a do tej pory byłby to już z 2-3 miesiąc.
   Nie sądzę, nie wyglądała na ciężarną podczas ślubu i spaceru z mężem po Sztokholmie dnia następnego choć zastanowiło mnie, że bluza trochę odstawała (była w obcisłych jeansach, bluzie i parce).
   Jest bardzo szczupła a szczupłe kobiety raczej się ciut zaokrąglają na twarzy w pierwszych miesiącach ciąży a Tatiana tak nie wyglądała.
   Ponadto sądzę, że gdyby to była prawda to Tatiana podzieliłaby się tym na swoim instagramie w jakiś "ładny" sposób.

   Usuń
  5. Cóż, jedna z informacji o ciąży w 2011 lub 2012r. wyglądała bardzo poważnie. Podobno Nikolaos i Tatiana osobiście zdradzili wtedy gazecie, która upubliczniła te informacje, że spodziewają się dziecka. Jeszcze w międzyczasie Tatiana była na jakiejś gali czy czymś w tym stylu i paparazzi robiąc jej zdjęcia mówili "Gratulacje", a ona im dziękowała. Podobno faktycznie była wtedy w ciąży, ale poroniła. Jeśli to prawda, to nie dziwię się, że wolałaby teraz informację o kolejnej ciąży trzymać ja najdłużej w tajemnicy, o ile w ogóle w niej jest ;)

   Usuń
  6. Chyba nie jest w ciąży. Nic mi nie mówiła ;)

   Usuń
 2. Czy mogłabyś napisać sporo więcej nt pruskiej, zdetronizowanej, rodziny oraz o potomkach Sissy i Franciszka? Byloby super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej zapytać w zakładce ''propozycje'' aby nie zrobił się bałagan.

   Usuń
  2. Są już takie propozycje w tej zakładce. Pamiętam, żeby je zrobić. Wszystko w swoim czasie ;)

   Usuń
 3. Powiem tak:
  Salwa jest ładna, dzieciak słodki.
  Sophie jest brzydka, jedna z najbrzydszych księżnych. Ale i tak ją lubię.
  Koniecznie musieli wybrać szatę chrzcielną tego idioty cesarza Wilusia?
  Valentin wygląda jak Zjarany Zbyszek z Fabryki Memów.
  Magdalena też jest brzydka.

  Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, ale takie jest moje zdanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książę Louis i Księżna Tessy wyglądają jak rodzeństwo, a nie jak rodzice z dziećmi :)

   Usuń
  2. Cóż, w końcu Louis miał 19, a Tessy 20 lat, kiedy urodził się Gabriel, więc trudno się dziwić.

   Usuń
  3. Gorszy niż Magdalena jest ten mąż... jakiś wymoczek, pewnie jakiś wielki intelektualista ;)
   Valentin ma coś w sobie tylko wygląda jak dzieciak, za to ta jego Carolina - o matko, skąd on ją wziął? Jest straszna.

   Usuń
  4. Agnieszka17 czerwca 2015 21:08 --> wyglądają jak młode małżeństwo z dziećmi, do tego szczęśliwe, o co rzadko w przypadku ślubów w tak stosunkowo wczesnym wieku - tacy młodzi ludzi się często rozwodzą w PL po kilku latach, bo zaczynają dojrzewać i dowiadywać się czego tak naprawdę chcą w życiu, także chwała im za to, że trwają przy sobie, mają wsparcie rodziny Wielkoksiążęcej, bo na pewno było im nie raz ciężko.

   Usuń
  5. Sebastian Bergmann (mąż Magdaleny) jest prawnikiem, tak jak żona ;)
   Drobna korekta- żona Valentina ma na imię Claudia (nie Carolina) i jest chyba jakąś arystokratką, ale pewności nie mam ;) Skąd ją wziął, to pojęcia nie mam :D

   Usuń
  6. Znam wielu prawników, ale żaden tak nie wygląda :) On pewnie jest bardziej naukowcem w tym zakresie niż praktykiem, ale pewnie się mylę. ;)
   Carolina czy Claudia - wszystko jedno ;) - jakaś mało urodziwa.

   Usuń
 4. Książę Rahim Aga Khan jest przystojny jednak trochę martwi fakt, że w tej rodzinie większość ślubów kończy się rozwodami i większość mężczyzn poślubia modelki, gwiazdy filmowe. Mam nadzieję, że książę uczy się ne błędach ojca i brata (który uzyskał rozwód podobno na kilka dni przed ślubem brata z Kendrą) i Kendra będzie jego jedyną żoną. Uważam, że ważne jest to, że ona może nadal pracować także chyba doszli w tym względzie do porozumienia, może nie pracuje dużo, ale nadal bierze udział w pokazach (a przynajmniej brała udział przed zajściem w ciążę) choć nie musi.

  P.S. Chętnie poczytam o nich w poście! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też bardzo chętnie bym o nich poczytała

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.