wtorek, 16 czerwca 2015

Gif miesiąca- czerwiec+ nowy członek Jordańskiej Rodziny Królewskiej

Wróciłam! Oczywiście zawieszenie postów tematycznych wciąż trwa, ale na bieżąco będę dla Was publikować najnowsze informacje. Najpierw jednak przedstawię Wam gify "ubiegające się" o tytuł gifu miesiąca.1
2


3

4


5


6789101112131415161718192021

Nie martwcie się, gify ze ślubu Carla Philipa i Sofii pojawią się za miesiąc ;)***


A teraz radosna wiadomość z Jordanii. Książę Hashim (najmłodszy syn Króla Husseina i Królowej Noor, przyrodni brat Abdullaha) i jego żona, Księżna Fahdah, powitali wczoraj na świecie swoje czwarte dziecko i jedynego syna, Husseina Hidarę bin Hashima.


Hashim i Fahdah pobrali się 15 kwietnia 2006r. Fahdah jest członkinią Saudyjskiej Rodziny Królewskiej. 6 kwietnia 2007r. na świat przyszła ich pierwsza córka, Haalah bint Al Hashim. 4 lipca 2008r. urodziła się druga córka, Rayet bint Al Hashim, a 5 listopada 2011r. na świat przyszła Fatima Al Alia bint Al Hashim.


Czwarta ciąża Księżnej była ścisłą tajemnicą. Dopiero wczoraj dwór podał do wiadomości informację o narodzinach, którą potwierdziła na Twitterze babcia chłopca, Królowa Noor.Imiona małego Księcia nie są przypadkowe. Urodził się on dokładnie w 37. rocznicę ślubu swoich dziadków, Husseina i Noor. Imię Haidara oznacza po arabsku "Waleczne Serce". Wybór tego imienia niektórzy fani przypisują niedawnemu bohaterskiemu czynowi Księcia Hashima, który pomógł mężczyźnie, który usiłował popełnić samobójstwo na jednej z ulic Ammanu. Książę przekonał go, aby tego nie robił i zabrał go swoim samochodem do szpitala.


Książę Hussein Haidara zajmuje 9. pozycję w linii sukcesji do tronu Jordanii za swoim ojcem. Narodziny pierwszego syna są niewątpliwie ogromnie radosnym wydarzeniem dla Hashima i Fahdah oraz dla Królowej Noor, dla której chłopiec jest ósmym wnuczęciem i drugim wnukiem.Mały Książę będzie na pewno świetnym kompanem do zabaw dla swojego kuzyna, Omara (ur. 8 września 2014r.), syna Księżniczki Iman i Zaida Mirzy.
royalwatcher.tumblr.com, maximazorreguietas.tumblr.com, twitter.com, arabianroyalfamily.com, jordanianroyals.tumblr.com, theroyalforums.com


10 komentarzy:

 1. http://plejada.onet.pl/newsy/ksiezniczka-madeleine-urodzila-drugie-dziecko/hkmvp5

  OdpowiedzUsuń
 2. W tą sobotę została ochrzczona księżniczka Emma Maria z Prus córka Georga Fryderyka. Pisałaś o jej narodzinach na początku kwietnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, napisałam właśnie na Twitterze. Została ochrzczona 13 czerwca w protestanckiej kaplicy Zamku Hohenzollern, ale nie znamy więcej szczegółów ;)

   Usuń
  2. Ona jest księżniczką Prus i Niemiec.

   Usuń
 3. Ja bym się chciała dowiedzieć co oficjalnie wiemy na temat ślubu Pierre'a Casiraghi i Beatrice Borromeo, czy te terminy które podałaś są potwierdzone czy to tylko domysły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko tutaj mówić o oficjalnym potwierdzeniu, gdyż Pałac nigdy nie potwierdził ani nie zanegował zaręczyn, a co dopiero mówić o ślubie. Najprawdopodobniej w ogóle tego nie uczyni. Wszystkie informacje podał magazyn Hello! (z informacji wynika, że otrzymał je bezpośrednio od Pierre'a i Beatrice). Obecnie wszystkie królewskie źródła zgodnie podają, że pod koniec lipca (najprawdopodobniej maks. tydzień przed ślubem kościelnym) odbędzie się ceremonia cywilna w Pałacu w Monako, a 1 sierpnia ceremonia kościelna na wyspie Isola Bella, należącej do rodziny Borromeo. Świadkami mają zostać Andrea Casiraghi i babcia Beatrice. Te daty i informacje są pewne na 99%.

   Usuń
  2. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, liczyłam na jakąś oficjalna transmisję, ale widzę że nic z tego.Mam jeszcze pytanie czy planujesz pod koniec czerwca podsumowanie półrocza 2015 w rodzinach królewskich, fajnie byłoby zobaczyć takie zestawienie i podyskutować co jeszcze nas czeka w tym roku.

   Usuń
  3. Myślę, że możemy liczyć jedynie na zdjęcia zrobione przez paparazzich, tak jak w przypadku Andrei i Tatiany.
   Co do notki, to postaram się :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.