sobota, 9 maja 2015

Ostatnie wyjścia w Luksemburgu+ Chelsea Clinton na audiencji u Salmy

W środę Księżna Tessy odbyła swoje pierwsze samodzielne spotkanie oficjalne. Do tej pory reprezentowała Luksemburską Rodzinę Wielkoksiążęcą tylko raz, ale w towarzystwie męża, Księcia Louis'a. Było to niecałe 2 lata temu.
To ważne dla Tessy wydarzenie było spowodowane kolacją charytatywną, na której zbierano pieniądze dla Special Olympics Luxembourg. Organizacja chce, aby w tegorocznej Letniej Olimpiadzie Specjalnej w Los Angeles, wzięli udział sportowcy z Luksemburga.
Uroczysta kolacja miała miejsce w Kasynie 2000 w Mondorf-les-Bains.
***


Z kolei szwagier Tessy, Dziedziczny Wielki Książę Guillaume, wraz z żoną, wziął w tym tygodniu udział w dwóch eventach.


W czwartek Guillaume i Stéphanie przyjechali do Wenecji, by uczestniczyć w otwarciu luksemburskiego pawilonu na 56. Biennale Sztuki Współczesnej w Wenecji. Parze towarzyszyła Minister Kultury, Maggy Nagel.


Tegoroczna wystawa reprezentująca Luksemburg, Paradiso Lussemburgo, została stworzona przez artystę i muzyka polskiego pochodzenia, Filipa Markiewicza. Kustoszem wystawy został Paul Ardenne z ramienia Muzeum Sztuki Nowoczesnej im. Wielkiego Ksiecia Jean'a. 

To zdecydowanie moje ulubione zdjęcie ;)

Strój Dziedzicznej Wielkiej Księżnej pochodzi z firmy Natan.Drugie wyjście miało miejsce wczoraj. Guillaume i Stéphanie przybyli do Paryża, gdzie uczestniczyli w upamiętnieniu 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.


Para wzięła udział w uroczystej ceremonii, podczas której Prezydent François Hollande złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. Guillaume i Stéphanie mieli też wtedy okazję porozmawiać chwilkę z Sekretarzem Stanu USA, John'em Kerry'm.

Jak widać na tym zdjęciu, Księżna zmieniła buty
Następnie wraz z siedmioma uczniami i dwoma nauczycielami z Technikum w Bonnevoie para udała się Muzeum Pamięci Shoah. Później miało miejsce odsłonięcie tablicy pamiątkowej upamiętniającej Jean-Michel'a Thill'a, Luksemburczyka, który zginął w trakcie wyzwolenia Paryża. Książę i Księżna udali się potem do Muzeum Armii, by obejrzeć wystawę Churchill- de Gaulle.
Ten pracowity dzień zakończył się na Dziedzińcu Poległych, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. Ami entends-tu? (Przyjacielu, czy mnie słyszysz?).***


W czwartek Księżna Lalla Salma przyjęła na prywatnej audiencji córkę byłego prezydenta USA, Chelsea Clinton. Spotkanie miało miejsce w Marakeszu. Clinton przebywa obecnie w Maroko w związku z działalnością Clinton Foundation.


Niestety nie znamy więcej szczegółów na temat tego spotkania. Na pewno przebiegało ono jednak w przyjaznej atmosferze, gdyż obie panie znają się od lat. Chelsea uczestniczyła wraz z ojcem w uroczystościach przedślubnych oraz samym ślubie Salmy i Mohammeda.

11 komentarzy:

 1. Muszę przyznać, że pozytywnie się zaskoczyłam co do Stephanie. Stylizacje na plus. Czy pojawi się jutro notka o księżnej Salmie ? Ma jutro urodziny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro pojawi się post "Gif miesiąca- maj". Pisałam już o Salmie w związku z jej 13-tą rocznicą ślubu, niczego więcej nie można przy niej wykombinować ^^

   Usuń
  2. Stephanie wygląda świetnie! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

   Usuń
  3. Też podobają mi się obie stylizacje

   Usuń
  4. Obie stylizacje na + :)

   Usuń
  5. No, patrzcie... Wam się podoba, a na TRF głównie słowa krytyki odnośnie koloru pierwszej stylizacji i "staroświeckości" drugiej+ kwestia zmiany butów :D

   Usuń
 2. Dlaczego księżna Tessy ma tak mało wyjść? Rozumiem, że nie jest Dziedziczną Księżną, tak jak Stephanie, ale jako członkini rodziny królewskiej powinna mieć dużo spotkań

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miała ostatnio wyjście z mężem, a WK Henri wraz z małżonką i wnukami - synami Louisa i Tessy odwiedzili jakąś wystawę starych pojazdów. Także wyjścia jakieś mają tylko mało z racji tego, ze na co dzień mieszkają w Londynie.

   Stylizacja Steph w czerwieni - uważam niezła. Druga mi się nie podoba ze względu na dodatki, ale widzę klasyczą Chanelkę - to już druga po białej, którą miała podczas ślubu cywilnego, także za to ma "+", bo uwielbią tę torebkę ;)

   Usuń
  2. W LRW panują trochę inne zasady niż w innych monarchiach. Stałe wyjścia ma tylko Para Wielkoksiążęca i Dziedziczna Para Wielkoksiążęca. Pozostali wykonują sporadycznie jakieś obowiązki i wykonują je głównie dzieci Pary Wielkoksiążęcej, a nie ich małżonkowie. Poza tym pamiętajmy, że Louis zrzekł się wszelkich praw do tronu w imieniu swoim i swoich potomków, więc ani on, ani Tessy tak naprawdę nie są zobligowani do odbywania takich spotkań. Nie muszą właściwie reprezentować Rodziny, jeśli to robią, to tylko z własnej woli.

   Usuń
 3. Ciekawe, że Stephanie często wkłada dość drogie rzeczy i dodatki i nikt nie robi jej przytyków. Gdyby to Kate z GB zabrała np. torebkę Chanel posypałyby się hejty...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to chrzanisz za przeproszeniem... dość drogie rzeczy i dodatki i Stephanie? Żartujesz chyba. Ona raczej am mało markowych rzeczy. Na Kate sypią się gromy, bo część rzeczy choć tanich to jest nieodpowiednia do okazji i zbyt krótka.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.