sobota, 16 maja 2015

Ostatnie wyjścia Tessy, Rani i Salmy+ więcej

We wtorek Księżna Tessy uczestniczyła w Wiosennej Gali na pomoc Szpitalowi Dziecięcemu Red Cross War Memorial w Hotelu Cladrige's, w Londynie.
Gala miała charakter charytatywny. Zbierano na niej pieniądze dla Red Cross War Memorial, który znajduje się w Kapsztadzie.


Tessy, która na co dzień mieszka w Londynie, założyła długą miętową suknię wieczorową, dzięki której prezentowała się bardzo elegancko.***


Królowa Rania w środę odwiedziła Szkołę dla dziewcząt, Shifa’ Bint Awf School w Ammanie, gdzie spotkała się z uczennicami i personelem.


Wizyta Królowej miała na celu przybliżenie jej postępów różnych projektów edukacyjnych w szkole, które powstały dzięki inicjatywie organizacji Jordan Education Initiative (JEI).

Podczas wizyty Rania spotkała się z odpowiedzialną za projekt Nermine Nabulsi oraz dyrektorką szkoły, Manal Qadourą.


Przy okazji Królowa miała również możliwość obejrzenia szkoły, porozmawiania z uczennicami i oglądania dwóch występów, które przygotowały utalentowane uczennice.***


W czwartek Księżna Lalla Salma uczestniczyła w otwarciu wystawy Berberyjki z Maroko w Bibliotece Narodowej w Rabacie.

Księżna została powitana przez marokańskiego Ministra Kultury, Mohammeda Amine Sbihi oraz dyrektora Biblioteki Narodowej, Drissa Khrouz'a. Zaraz po przybyciu na miejsce Salmę oprowadzono po wystawie, która ukazuje historię Berberyjek oraz zachowane zabytki ich kultury, które zachowały się w różnych rejonach Maroka.


 Księżna miała na sobie czarną sukienkę z długimi rękawami. Do tego duży, kolorowy naszyjnik.***


Swoje 46-te urodziny świętuje dzisiaj Książę Maximilian z Liechtensteinu. 


Maximilian Nikolaus Maria przyszedł na świat 16 maja 1969r. w St. Gallen w Szwajcarii jako drugie dziecko Księcia Hansa-Adama II i Księżnej Marie.

Ma wykształcenie biznesowe uzyskane we Frankfurcie oraz na Harvardzie.


W 1997r. na prywatnym przyjęciu w Nowym Jorku poznał Panamkę, Angelę Brown. 3 lata później pobrali się i tym samym Angela stała się pierwszą w historii czarnoskórą członkinią monarchii europejskiej.


Para ma jedno dziecko, syna Alfonsa, który przyszedł na świat 18 maja 2001r.


Wszystkiego najlepszego!


5 komentarzy:

 1. Piękna sukienka Tessy :)
  Lalla Salma też wyglądała niczego sobie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lalla Salma to moim zdaniem piękna i bardzo mądra kobieta, podobnie jak Rania.

   Usuń
 2. Ciekawa bluzka/tunika? Ranii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tessy wyglądała bardzo ładnie.:)
  Czy Angela dostała po ślubie tytuł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, otrzymała tytuł "Jej Najjaśniejszej Wysokości Księżnej z Liechtensteinu" podobnie jak bratowa Maximiliana, Maria ;)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.