czwartek, 25 lutego 2021

Wizyty w szpitalach, aptekach i punktach szczepień, otwarcie muzeum w Cáceres, 9. urodziny księżniczki Estelle + więcej

 Bhutan

21 lutego, w dniu swoich 41. urodzin, król Jigme Khesar razem z królową Jetsun Pemą i starszym synkiem, księciem Jigme Namgyelem, odwiedził klub Desuung, gdzie osobiście wręczył odznaczenia Druk Thuksey Represantation Pin oraz Desuung Pin for COVID-19 Service dwóm wolontariuszkom Desuung, które odbywając służbę zostały potrącone przez ciężarówkę i doznały ciężkich obrażeń.

Program Desuung został zainaugurowany przez króla Jigme Khesara, a jego celem jest zachęcanie Bhutańczyków zaangażowania się w rozwój kraju i stania się aktywnymi członkami społeczności. Odznaczenia Desuung Pins for Druk Thuksey są wręczane osobom, które wniosły nadzwyczajny wkład w socjoekonomiczny, religijny lub polityczny rozwój Bhutanu, natomiast Desuung Pin for COVID-19 Service jest wręczana wszystkim wolontariuszom Desuung, którzy są zaangażowani w walkę z pandemią.Szwecja

23 lutego księżniczka Estelle skończyła 9 lat. Z tej okazji Dwór Królewski opublikował jej cztery nowe zdjęcia wykonane przez Kate Gabor.
Następczyni Tronu 22 lutego wygłosiła przemówienie na wirtualnym sympozjum poświęconym ekosystemowi Antarktyki w sytuacji zmian klimatycznym, które zainaugurowało szwedzką prezydencję w Komisji ds. Ochrony Żywych Zasobów Morskich Antarktyki (CCAMLR).25 lutego król Carl Gustaf, królowa Silvia, księżniczka Victoria i książę Daniel odbyli wideo spotkanie z przedstawicielami szwedzkiego przemysłu farmaceutycznego, aby dowiedzieć się, jak pandemia wpływa na instytucje badawcze i prowadzone przez nie badania naukowe.
Belgia

23 lutego królowa Mathilde w wideo rozmowie pogratulowała tegorocznym laureatom Nagród Schwab Foundation.24 lutego król Philippe i królowa Mathilde spotkali się z aptekarzami z Pharma Haelvoet.Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

25 lutego para królewska odwiedziła szpital im. Marie Curie w Charleroi.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Japonia

23 lutego Cesarz Naruhito obchodził swoje 61. urodziny. 19 lutego odbyła się konferencja prasowa z udziałem ograniczonej liczby dziennikarzy z uwagi na panującą pandemię. W jej trakcie Cesarz wyraził uznanie dla wytrwałości i wysiłków podejmowanych przez Japończyków w celu zwalczenia pandemii i przesłał kondolencje rodzinom ofiar. Wyraził także zaniepokojenie wzrostem liczby przypadków przemocy domowej i nadużyć wobec dzieci oraz samobójstw w związku z pandemią. Zapytany o przełożony ślub bratanicy, księżniczki Mako, odparł, że ma nadzieję na "sytuację, w której wielu ludzi będzie zadowolonych". Padło także pytanie o możliwość zmian w sukcesji i ewentualnego uwzględnienia kobiet w linii sukcesji w sytuacji braku męskich potomków, na które jednak Cesarz odmówił odpowiedzi.Tegoroczne urodziny Cesarza obyły się bez tradycyjnego pozdrowienia Japończyków z balkonu Pałacu Cesarskiego czy kolacji na jego cześć. Opublikowano jednak tradycyjnie oficjalne zdjęcia z sesji zdjęciowej zorganizowanej 2 lutego.Rano 23 lutego Para Cesarska została zauważona w drodze do Pałacu Cesarskiego, gdzie odebrali życzenia urodzinowe od przedstawicieli japońskiego rządu, 5 zagranicznych ambasadorów oraz rodziny.

 
Wielka Brytania

Książę Edynburga nadal przebywa w szpitalu. Jak poinformował Pałac Buckingham w wydanym we wtorek oświadczeniu, powodem jest infekcja. "Książę czuje się dobrze i reaguje na leczenie, ale nie należy oczekiwać, że opuści szpital w ciągu najbliższych dni."
Hrabia Wessex w wywiadzie udzielonym Sky News powiedział, że jego ojciec ma się dużo lepiej, a cała rodzina trzyma za niego kciuki i ma nadzieję, że niedługo zostanie wypuszczony.
Książę William 22 lutego odwiedził punkt szczepień w King’s Lynn Corn Exchange w Norfolk dzień wcześniej. Zapytany o zdrowie dziadka odparł, że ma się dobrze i że "mają tam na niego oko".

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images23 lutego księżna Kornwalii jako przewodnicząca Royal Voluntary Service odwiedziła punkt szczepień Wembley NHS Vaccination Centre.

Embed from Getty Images
24 lutego opublikowano specjalną wiadomość z gratulacjami od księżnej do stowarzyszenia Flowers from the Farm z okazji 10. rocznicy jego powstania.Dania

24 lutego księżna Mary jako patronka regionalnego oddziału WHO w Europie spotkała się z dyrektorem regionalnym Hansem Kluge'm w miasteczku ONZ w Kopenhadze.


Austria

Pojawiło się nowe zdjęcie arcyksiężnej Kathleen z najmłodszą córeczką Cecilią urodzoną w styczniu tego roku. Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z chrzcin arcyksiężniczki, ale nie wiemy, kiedy ani gdzie się odbyły.Hiszpania

23 lutego król Felipe wziął udział w ceremonii upamiętniającej 40. rocznicę nieudanego zamachu stanu z 23 lutego 1981 (znanego też jako 23-F).

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
24 lutego królowa Letizia udzieliła dwóch audiencji.


25 lutego para królewska otworzyła nowy budynek Muzeum Sztuki Współczesnej Fundacji Helgi de Alvear w Cáceres w Estremadurze przy granicy z Portugalią.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


12 komentarzy:

 1. - Królowa Matylda mogła założyć po prostu jedną standardową maseczkę chirurgiczną i i tak nikt by się nie czepiał. Ciekawe, czy to zabieg PR-owy czy osobista decyzja Matyldy o noszeniu 2 maseczek jednocześnie.
  - Zdjęcie arcyksiężnej Kathleen z córką na tle gór - przepiękne i naturalne! Powiew świeżości :)
  - W gruncie rzeczy smutno się patrzy na tryumfującego przed 40 laty Juana Carlosa, wiedząc, jak to wszystko potem spartaczył :(

  CIEKAWOSTKA: dzień po nieudanej próbie przewrotu w Hiszpanii, 24 lutego Pałac Buckingham ogłosił zaręczyny Karola i lady Diany Spencer. Dziś, po dokładnie 40 latach, to rocznica zapomniana, ale ważna - także dla naszej blogosfery (kiedyś wiele osób pisało, że ich pasja zaczęła się od Williama&Kate albo wcześniej od Diany) - tak że ciekawe, ilu fanów mniej/więcej byłoby na królewskich blogach. Tamte zaręczyny naprawdę przypieczętowały nową historię monarchii, więc trochę szkoda, że praktycznie wszystkim się zapomniało. :/ Gdyby nie tamta data, dziś monarchia wyglądałaby zupełnie inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Camilla i Mary wypełniają obowiązki z zaangażowaniem, zdjęcia dzieciaków ze Szwecji i Austrii są super, a Letizia jak zawsze jest stylowa :D Przy okazji: czy ktoś może wie, co stało się z blogiem o luksemburskiej rodzinie wielkoksiążęcej? Nie pamiętam tytułu, ale kiedyś pojawiały się na nim bardzo ciekawe posty. Teraz niestety nie mogę go znaleźć :(. Autorka zrezygnowała z bloga?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli masz na myśli Królewski Świat Justyny, to Justyna niestety musiała zrezygnować

   Usuń
  2. W najbliższym czasie się na to nie zanosi

   Usuń
 3. W Japonii jak (prawie) zawsze sesja z książką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cecilia jest przesłodka, a jej mama promienieje.
  Na końcu wiadomości dla Flowers from the Farm Camilla zaprezentowała bezcenny uśmiech.

  OdpowiedzUsuń
 5. Autorki pamiętacie co chodziło z arcyksiężną Kathleen z Austrii? Wiem, że był jakiś skandal, jakaś wypowiedź czy jakieś kontrowersyjne poglądy? Przypomnijcie jakbyście mogły.

  Maria Marysieńka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo ja nic nie wiem. Dołączam się do prośby :)

   Usuń
  2. Nie kojarzę niczego takiego, chyba że chodzi ci o to, że aktywnie wspiera ruchy pro life.

   Usuń
  3. A kojarzysz Gabrielo coś podobnego z jakąś arystokratką z "mniej popularnej" monarchii. Coś było... a może jakaś jej szawgierka czy ktoś? Zaraz po ślubie jakaś aferka.

   Maria Marysieńka

   Usuń
  4. Niestety nie pomogę, słabo pamiętam tego typu informacje ;)

   Usuń
 6. Estelle to piękna dziewczynka :) , aż ciężko uwierzyć, że ma już 9 lat.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.