czwartek, 11 lutego 2021

Wizyty w Sophiahemmet, Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej, zimowa sesja zdjęciowa w Parku Drottningholm + więcej

 Dania

24 stycznia wydano kilka nowych oficjalnych zdjęć księżniczki Atheny z okazji jej 9. urodzin. Fotografie wykonała księżna Marie w Paryżu.

28 stycznia książę Frederik wziął udział w wirtualnym wręczeniu nagrody Industriens Fonds Entrepreneur Award 2020.
Tego samego dnia odwiedził siedzibę służb ratunkowych, których pracownicy od początku pandemii podwoili swoje wysiłki, by nadal nieść niezbędną pomoc w nagłych sytuacjach.

Wieczorem 29 stycznia para książęca wraz z dziećmi zasiadła przed telewizorem, by obejrzeć półfinałowy mecz piłki ręcznej pomiędzy Danią a Hiszpanią na Mistrzostwach Świata w Egipcie. Zwyciężyła duńska drużyna, a w finale 31 stycznia zmierzyli się z reprezentantami Szwecji. Przed finałem książę Frederik zadzwonił do kuzynki, księżniczki Victorii, która razem ze swoją rodziną już czekała na rozpoczęcie meczu, by życzyć jej powodzenia.
Ostatecznie, po raz drugi z rzędu mistrzami świata w piłce ręcznej zostali Duńczycy, a uradowany Następca Tronu zadzwonił do nich z gratulacjami tuż po zakończeniu meczu.


29 stycznia księżna Mary odbyła wirtualne posiedzenie swojej fundacji.


2 lutego poinformowano, że Royal Run po raz kolejny został przesunięty - z maja na wrzesień. Jednocześnie jednak opublikowano filmik, w którym książę Frederik razem z Josephine i Vincentem zachęcał Duńczyków, by nie rezygnowali z aktywności fizycznej mimo trwającej pandemii.


3 lutego księżna Mary jako patronka Biura Regionalnego WHO dla Europy wzięła udział w wirtualnym spotkaniu dla regionalnych ambasadorów, na którym omawiano głównie sytuację pandemii, w tym szczepień przeciwko COVID-19. Oprócz standardowego od kilku miesięcy zdjęcia z gabinetu, księżna opublikowała zdjęcie zachodu słońca w Kopenhadze z wiadomością: "[...] mimo że przed nami jeszcze długa droga, to jest powód do optymizmu - wskaźniki infekcji spadają w kilku miejscach, stale zdobywamy nową ważną wiedzę… a teraz mamy szczepionkę. Czuję w sobie i innych wokół mnie, że jest teraz ciężko, a nasza cierpliwość jest wystawiana na próbę. Dlatego dobrze jest usłyszeć, że możemy być pełni nadziei - może nam to dać energię do wytrwania."


5 lutego pojawił się wywiad księżnej dla duńskiej telewizji DR 1 w ramach ogólnokrajowej zbiórki pieniędzy dla duńskich organizacji humanitarnych. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc medyczną dla dzieci w najbiedniejszych krajach na świecie, których system opieki zdrowotnej załamał się w wyniku trwającego kryzysu.

Tego samego dnia opublikowano nowe oficjalne zdjęcie księżnej Mary z okazji jej 49. urodzin. Zdjęcie pochodzi z sesji zdjęciowej sprzed kilku miesięcy - wcześniej pojawiło się inne, opublikowane m.in. razem z noworoczną wiadomością księżnej jako patronki WHO.

6 lutego swoje 45. urodziny świętowała księżna Marie. Dwór Królewski tradycyjnie opublikował jej nową fotografię.Szwecja

26 stycznia Następczyni Tronu wzięła udział w wirtualnej konferencji, na której zaprezentowano rezultaty projektu DUNC (Rozwój zasobów przyrodniczych i kulturowych UNESCO), wspólnego projektu Unii Europejskiej i UNESCO, którego celem było zwiększenie zaangażowania w zrównoważoną turystykę i wzmocnienie lokalnej społeczności w czterech miejscach Światowego Dziedzictwa UNESCO nad Morzem Bałtyckim: na Olandii i w gminie Karlskrona w Szwecji, Mierzei Kurońskiej na Litwie oraz Stralsund w Niemczech.


27 stycznia król Carl Gustaf i królowa Silvia uczestniczyli w ceremonii upamiętniającej ofiary Holokaustu.


28 stycznia para królewska oraz księżniczka Victoria i książę Daniel uczestniczyli w wideo spotkaniu na temat relacji szwedzko-brytyjskich po Brexicie.


Księżna Sofia tego dnia odwiedziła klinikę Sophiahemmet w Sztokholmie, która udziela wsparcia osobom z zaburzeniami jedzenia.


29 stycznia opublikowano wiadomość od Następczyni Tronu skierowaną do uczestników seminarium zorganizowanego przez Szwedzką Agencję Ochrony Środowiska we współpracy z SLU Centre for Nature Guidance.

Po południu tego dnia księżniczka odbyła wideo rozmowę z przedstawicielami WaterAid Sweden dotyczącą planów organizacji na ten rok.4 lutego księżniczka odbyła wideo rozmowę z Mattiasem Frumerie'm, głównym szwedzkim negocjatorem w międzynarodowych kwestiach klimatycznych, z którym rozmawiała o aktualnym stanie światowych negocjacji w sprawie przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych.5 lutego księżna Sofia wzięła udział w wirtualnej ceremonii ukończenia Sophiahemmet University. W swoim przemówieniu do tegorocznych absolwentów mówiła m.in.: "W swoim życiu zawodowym spotkasz ludzi na wszystkich etapach życia. Będziesz w sytuacjach największego smutku i największej radości. Spotkasz ludzi, którzy są silni i delikatni jednocześnie."


9 lutego księżna Sofia i książę Carl Philip opublikowali nagranie z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.


9 lutego księżniczka Victoria otworzyła Tydzień Mody w Sztokholmie - w tym roku w całości wirtualny. W wygłoszonym z tej okazji przemówieniu mówiła m.in. "Różnorodność nie jest trendem mody. To jest to, jacy jesteśmy. Jesteśmy różnorodni - i tak powinno być. W świecie mody i nie tylko w nim."


Książę Daniel dzisiaj wygłosił przemówienie na temat przedsiębiorczości i zrównoważonego rozwoju na otwarciu konferencji Sustaintech venture day.Później tego samego dnia razem z królem Carlem Gustafem, królową Silvią i księżniczką Victorią uczestniczył w wideo rozmowie z Robertem Rydbergiem, sekretarzem Ministerstwa Spraw Zagranicznych, i Veroniką Wand-Danielsson, doradczynią ministra spraw zagranicznych Szwecji, na temat stosunków szwedzko-amerykańskich.


Dzisiaj również opublikowano zdjęcia z nowej zimowej sesji zdjęciowej pary królewskiej oraz księżniczki Victorii i księcia Daniela z dziećmi, którzy jeździli na nartach w parku otaczającym Pałac Drottningholm.

6 komentarzy:

 1. Czy w tym roku księżna Kate odpowie na życzenia z okazji urodzin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ona sama nie, ale pracownicy zajmujący się korespondencją pewnie tak ;) Z tego co wiem to dopiero zaczynają przychodzić odpowiedzi świąteczne, więc na urodzinowe trzeba jeszcze trochę poczekać :)

   Usuń
 2. Oscar wspaniale radzi sobie na nartach. Miło, że w taki sposób wnuki mogły się spotkać z dziadkami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia z Danii i Szwecji :)
  Uwielbiam te zdjęcia jak rodzina księcia Frederika oraz rodzina księżniczki Victrori kibicuje piłkarzom ręcznym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sophia pięknie wygląda. Trzeci synek jak nic.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.