sobota, 11 stycznia 2020

The Boucheron Emerald Ivy Tiara


Jak wszyscy doskonale wiemy, choć może nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, królowa Rania nie znosi nudnych, klasycznych kreacji. Zawsze ubierze coś, co od razu wpadnie w oko - bluzkę o ciekawym wzorze, nietypową spódnicę, suknię z peleryną - lub zadba o niecodzienne dodatki. W 2003 zachwyciła wręcz magiczną tiarą, o której więcej w dzisiejszym poście.

tiara-mania.comEmerald Ivy Tiara jest młodziutką tiarą, powstałą w 2003 dla francuskiej firmy jubilerskiej Boucheron. Zaprojektowała ją Solange Azagury Partridge, brytyjska projektantka biżuterii i dekoratorka wnętrz.

orderofsplendor.blogspot.com

Co rzadkie w przypadku tiar, do jej wykonania nie wykorzystano diamentów. To, co czyni ją unikatową to szmaragdy osadzone w czarnym złocie, które nadają jej niezwykłego, tajemniczego charakteru. Choć nie jestem ekspertką w tej kwestii, dotąd nie spotkałam się z inną tiarą, którą stworzono z dodatkiem czarnego złota.

wikipedia.org

Projekt tiary sam w sobie jest dość prosty, oparty na motywie bluszczu. Na podstawie osadzone są liście bluszczu stworzone ze szmaragdów osadzonych w czarnym złocie, przeplatanych szmaragdowymi kulkami.

pinterest

Wbrew pozorom, właścicielką tiary bynajmniej nie jest królowa Rania, diadem należy bowiem do firmy Boucheron. Niemniej królowa wypożyczyła go dwukrotnie tuż po jego powstaniu w 2003. Po raz pierwszy zapozowała w nim do zdjęć dla Vanity Fair, a kilka miesięcy później zabrała go ze sobą na wizytę państwową w Szwecji.

pinterest

Niestety, ponieważ była to tylko pożyczka, jest mało prawdopodobne, byśmy zobaczyli tiarę ponownie, a przynajmniej nie na głowie królowej Jordanii. Po raz ostatni widzieliśmy ją w 2007, kiedy zaprezentowała się w niej amerykańska aktorka Dita von Teese, na wydarzeniu związanym z firmą Boucheron.

Źródło: orderofsplendor.blogspot.com, tiara-mania.com

4 komentarze:

 1. To wyjątkowa i oryginalna tiara, idealnie pasuje do Królowej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że nie jest królowej, bo jej oryginalny projekt i wykorzystane materiały czynią ją unikalną i świetnie pasującą do niebanalnego stylu Ranii. Ta tiara ma też w sobie coś orientalnego - w sam raz dla jordańskiej królowej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co się stało z nosem królowej Ranii? :-O
  Czyżby chirurg plastyczny przesadził?...

  OdpowiedzUsuń
 4. Te czasy, kiedy aż tak nie znanu botoxu i innych niepotrzebnych operacji.... Teraz Rania ledwo przypomina siebie... a szkoda bo to piękna kobieta

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.