środa, 15 stycznia 2020

Księżniczka Anne doktorem prawa, kolejne przyjęcia noworoczne, zapowiedź wizyty państwowej + więcej


Szwecja

13 stycznia Następczyni Tronu wzięła udział w drugim dniu Rikskonferensen, Narodowej Konferencji Społeczeństwa i Obrony w Sälen.

TwitterTwitter

Twitter

Wieczorem 12 stycznia razem z królem pojawiła się na kolacji wieńczącej pierwszy dzień konferencji.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

Twitter

Dzisiaj księżniczka i książę Daniel odwiedzili organizację RFSL walczącą o prawa LGBT.

Sara Friberg/Kungl. Hovstaterna

Sara Friberg/Kungl. Hovstaterna

Sara Friberg/Kungl. Hovstaterna

© Swedish Press Agency

© Swedish Press Agency


Japonia

14 stycznia rodzina imperialna na czele z Cesarzem Naruhito i Cesarzową Masako pojawili się na pierwszym z serii noworocznych wykładów, w trakcie których wysłuchali specjalistów z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych.

© The Asahi Shimbun / asahi.com

© The Sankei News / sankei.com

© The Sankei News / sankei.com

© The Asahi Shimbun / asahi.com

© The Asahi Shimbun / asahi.com

Podano również do wiadomości publicznej, że Para Cesarska odbędzie wiosną tego roku swoją pierwszą podróż państwową! Odwiedzą Wielką Brytanię na zaproszenie królowej Elżbiety. W trakcie pobytu zatrzymają się na zamku Windsor.Hiszpania / Maroko / Niderlandy

14 stycznia królowa Letizia przyjęła na audiencji przedstawicieli FEDICINE oraz stypendium "Fiscal Soledad Cazorla Prieto" Fundacji Kobiet skierowanym do osieroconych nieletnich dziewcząt doświadczonych przemocą.

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el Rey

13 stycznia odbył się prywatny pogrzeb Infantki Pilar, która została pochowana obok męża na cmentarzu St Isidore w Madrycie.

Król Felipe przybył do Omanu, by spotkać się z nowym Sułtanem Haithamem bin Tariqiem i przekazać mu swoje kondolencje w związku ze śmiercią kuzyna. W tym samym celu przyleciał również książę Moulay Rachid.

© Casa de S.M. el Rey

© Casa de S.M. el ReyPojawiło się także zdjęcie króla Willema-Alexandra z wizyty w Omanie.

14 stycznia król Willem-Alexander i królowa Maxima wydali pierwsze z serii noworocznych przyjęć dla polityków, przedstawicieli administracji publicznej i władz transportu publicznego. Obecni byli również księżniczka Beatrix, księżniczka Margriet i Pieter van Vollenhoven..

newmyroyals.com

© PPE/Nieboer

newmyroyals.com

newmyroyals.com

© PPE/Nieboer

© PPE/Nieboer

15 stycznia odbyło się kolejne przyjęcie noworoczne, tym razem dla zagranicznych dyplomatów i przedstawicieli międzynarodowych organizacji.

© PPE/Nieboer

© PPE/Nieboer

© PPE/Nieboer

Po południu królowa Maxima wzięła udział w obchodach 100-lecia harcerstwa Scouting Nederland którego jest patronką. Obchody miały miejsce w Noordwijkerhout w prowincji Holandia Południowa.

© RVD

© RVD

© RVD

© RVDMonako

Księżniczka Stephanie wczoraj pojawiła się na otwarciu Festiwalu Cyrkowego w Monte-Carlo.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Norwegia

W poniedziałek książę Haakon spotkał się z prasą, aby przekazać wiadomość o stanie zdrowia swojego ojca. Powiedział, że król powoli dochodzi do zdrowia, do domu powinien zostać wypisany w tym tygodniu. "Miał zawroty głowy i źle się czuł, dlatego został przyjęty do szpitala", dodał.


Dania

Opublikowano oficjalny plan uroczystości związanych z 80. urodzinami królowej Małgorzaty przypadającymi w kwietniu. Szczegóły znajdziecie na innych blogach, tutaj tylko wspomnimy, że w ramach obchodów odbędą się m.in. bankiet i prywatna kolacja z udziałem zaproszonych gości z kraju i zagranicy.


14 stycznia królowa Małgorzata otworzyła nowe skrzydło szpitala Rigshospitalet w Kopenhadze.Wielka Brytania

13 stycznia królowa Elżbieta zaprosiła Karola, Williama i Harry'ego na wspólne rozmowy do Sandringham dotyczące przyszłości Harry'ego i Meghan. Po zakończeniu rozmów wydała oświadczenie, w którym powiedziała, że razem z rodziną wspierają decyzję pary o rozpoczęciu nowego życia i chociaż woleliby, żeby nadal w pełni wypełniali swoje obowiązki, szanują i rozumieją ich decyzję. Powiedziała również, że nadal jest sporo kwestii, które wymagają rozwiązania i chociaż ich wprowadzenie zajmie sporo czasu, ostateczne decyzje mają zapaść w nadchodzących dniach.

Twitter

Wcześniej tego dnia wydano wspólne oświadczenie braci, w którym zaprzeczają plotkom dotyczącym pogorszenia ich relacji i słowom, które rzekomo miał wypowiedzieć książę Cambridge w trakcie prywatnej rozmowy.


14 stycznia księżna Rothesay jako kanclerz Uniwersytetu w Aberdeen odznaczyła swoją szwagierkę, księżniczkę Anne honorowym tytułem doktora prawa w uznaniu za jej wkład w życie publiczne.

newmyroyals.com

Clarence House

Clarence House

Clarence House

Clarence HousePóźniej księżna otworzyła Banchory Sports Village.

Clarence House

Książę Cambridge 14 stycznia przewodniczył pierwszej w tym roku Inwestyturze w Pałacu Buckingham. Uhonorowany został m.in.Alex Duguid za pracę na rzecz osób niesłyszących i w zakresie nauki brytyjskiego języka migowego. Książę pogratulował mu w języku migowym.


W miniony weekend hrabia i hrabina Wessex odwiedzili Mamma Mia! The Party.


Meghan została zauważona w Vancouver.


Wczoraj odwiedziła Downtown Eastside Women's Centre.


Tymczasem ogłoszono, że w 2022 Igrzyska Invictus Games odbędą się Dusseldorfie w Niemczech.


15 stycznia książę i księżna Cambridge odwiedzili Bradford, gdzie odbyli szereg wyjść.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Kensington Palace

Kensington Palace

Kensington Palace

Kensington Palace

Kensington PalaceParma

Z okazji zbliżających się 50. urodzin księcia Parmy Carlosa wydano serię jego nowych oficjalnych zdjęć z rodziną.

© PPE/Jeroen van der Meyde

© PPE/Jeroen van der Meyde

© PPE/Jeroen van der Meyde

© PPE/Jeroen van der Meyde

© PPE/Jeroen van der Meyde

© PPE/Jeroen van der Meyde

© PPE/Jeroen van der Meyde


Belgia / Jordania

14 stycznia król Philippe i królowa Mathilde zaprosili na kolejne wydane przez siebie przyjęcie noworoczne ambasadorów wraz z małżonkami.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Tego samego dnia król spotkał się z królem Abdullahem, który przybył do Belgii z roboczą wizytą.Serbia

Ljubica opublikowała życzenia noworoczne (według kalendarza juliańskiego Nowy Rok rozpoczął się 7 stycznia) wraz z nowym zdjęciem swoim i Mihailo.Нова година, јулијанска или грегоријанска, увек је добра прилика да се пресаберемо, анализирамо шта смо урадили добро, а шта је могло да буде боље; шта су биле наше победе, а шта вредне лекције; како да будемо бољи за оне који ће то умети да цене; и како да не заборавимо оно што је заиста важно у вечитој трци званој живот. @mihailo_k и ја вам вечерас, као и увек, желимо годину испуњену радошћу, љубављу и оптимизмом. И где год да сте, и са каквим год се изазовима суочавали, нека вам не зафали снаге да одолите, стрпљења да истрајете и храбрости да браните блага за која се вреди борити. ❤️ Tonight we celebrate New year again, this time according to the Julian's calendar. New beginnings give us opportunities to start afresh, and think about everything we've done well, and not so well; victories won and lessons learned; how to be better for those who can appreciate it, and how not to lose sight of what really matters. If you are celebrating tonight - Happy New Year! May it bring you joy, love and eternal optimism ❤️ • • • #newyear #orthodoxchristian #srpskanovagodina #srpskanova #pravoslavna #pravoslavlje #pravoslavci #princmihajlo #princmihailo #princezaljubica
Post udostępniony przez Ljubica Karađorđević (@ljubicakaradjordjevic)

Pojawiło się kolejne zdjęcie z niedawnej noworocznej sesji zdjęciowej Danici, Philipa i Stefana.

Instagram

Dzisiaj książę Philip i jego brat bliźniak Alexander świętują swoje 38. urodziny. Danica opublikowała nowe zdjęcie z mężem, życząc mu wszystkiego najlepszego.

8 komentarzy:

 1. Rzadko możemy zobaczyć razem Camillę i Annę- było to przemiłe. Zaimponował mi William znajomością języka migowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te kilka znakow jezyka migowego nie oznacza,ze William go zna!!!

   Usuń
  2. Nie mniej było to bardzo miłe z jego strony, że postanowił poświęcić czas, żeby nauczyć się tych kilku znaków i zrobić temu mężczyźnie przyjemność. Na pewno poczuł się ważny, a o to w tym wydarzeniu chodziło

   Usuń
  3. Język migowy to nie jedyny język, który William zna tylko w cudzysłowie. Swego czasu odczytał z trudnościami kilka słów z kartki po francusku i już ludzie pisali, że William "zna" ten język, a nawet biegle w nim mówi. Litości. Fajnie, że powie te kilka słów w języku rozmówcy, ale nie róbmy z royalsów inteligentów, bo z kilkoma wyjątkoma większość członków BRK dobrze zna tylko angielski.

   Usuń
 2. Podziwiam to jak ty ogarniasz te wszystkie wydarzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Temu panu było pewnie miło (i został zaskoczony), że William podziękował mu w języku migowym.
  Spódnica królowej Letizii ma swój urok :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś mi się wydaje czy Meghan jest w ciąży z drugim dzieckiem. Jakoś tak zaokrągliła się po twarzy

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam aż Meghan - Wallis zniknie z prasy, ale to chyba niemożliwe. Zapewne każde swoje wyjście będzie nagłaśniała. Kate i William godnie reprezentują królową. Dziwnie bym się czuła na miejscu Anny, gdyby kobieta, która jest krócej ode mnie w rodzinie królewskiej nadała mi jakiekolwiek wyróżnienie.
  Stephania wygląda pięknie w tych krótkich włosach.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.