sobota, 16 marca 2019

Suknia ślubna Alessandry de Osma


Trudno w to uwierzyć, ale dzisiaj mija rok od ślubu Alessandry de Osma i księcia Christiana z Hanoweru. Jako że to wygląd panny młodej przykuwa tego dnia główną uwagę, w tym poście zajmiemy się stylizacją Sassy z uroczystości kościelnej w Limie 16 marca 2018.

hola.com


Suknia ślubna, którą Sassa wybrała na główną ceremonię ślubną 16 marca, została zaprojektowana przez hiszpańskiego projektanta, Jorge Vázqueza. Oboje wymarzyli sobie klasyczny, elegancki i ponadczasowy projekt, zdaniem hiszpańskich mediów inspirowany słynną suknią ślubną Grace Kelly. Została wykonana z gazy z podwójnego jedwabiu i ozdobiona koronką Chantilly. Jej przygotowanie, jak zdradził w wywiadzie dla Hola! projektant, zajęło w sumie 600 godzin pracy i ręcznego haftowania, "co czyni ją wyjątkową". Posiada długie rękawy i przezroczysty korpus ozdobiony aż po kołnierz koronką, ponad gorsetem z dekoltem w kształcie serca i zapinanym z tyłu na guziki. Zwężana w talii, przechodzi w spódnicę także zdobioną u dołu koronką i zakończoną długim trenem.

hola.com

hola.com

Jorge Vázquez w wywiadzie tuż przed ceremonią opowiadał, że kiedy spotkali się z Alessandrą po raz pierwszy, by przedyskutować projekt sukni "powiedziała mi, że chciałaby na nią przenieść ten specjalny dzień. Na tej podstawie przygotowałem cztery opcje z odpowiednimi tkaninami i detalami i od tamtego momentu zaczęliśmy pracować nad materiałem, przymiarkami, ręcznymi haftami..." Zapytany, czy szukał inspiracji w innych królewskich ślubach, potwierdził, że poszukiwał informacji, przeglądał wiele razy różne projekty, by odnaleźć w nich materiał i detale, ale nie odniósł się wprost do sukni Grace Kelly.

hola.com

hola.com

Sassa, do ozdobnej sukni dobrała skromniejszą biżuterię, której podstawą były diamenty i białe złoto - pierścionek zaręczynowy oraz kolczyki z kolekcji Grace firmy Suárez, której jest ambasadorką. Wybór tychże kolczyków nieprzypadkowy, wspomniana kolekcja inspirowana była Grace Kelly. Do tego Hanover Floral Tiara należąca do rodziny książęcej Hanoweru, którą na swoim ślubie kilka miesięcy wcześniej nosiła także księżna Ekaterina, a przed nią księżniczka Caroline z Monako i Chantal Hochuli, żony księcia Ernsta Augusta seniora. Tiara swymi początkami sięga czasów Napoleona, bowiem miała powstać dla jego pierwszej żony, Cesarzowej Francji Josephine. W 1913 na swój ślub z księciem Hanoweru Ernst-August ubrała ją księżniczka Viktoria Luise z Prus.

hola.com

hola.com

O innych stylizacjach ślubnych Alessandry wiemy znacznie mniej, dlatego też odsyłam Was do ubiegłorocznych postów z uroczystości ślubnych w Peru tutajtutaj oraz tutaj. Naszą relację ze ślubu kościelnego 16 marca znajdziecie natomiast tutaj.


Źródło: hola.com

3 komentarze:

  1. Ponadczasowa, piękna suknia. Inspiracja od Grace Kelly jest raczej oczywista.

    OdpowiedzUsuń
  2. Suknia jest piękna, tylko dekolt mi się nie podoba.

    OdpowiedzUsuń
  3. Suknia piekna ale....nie wiem nie urzeka, może koronka nie jest zbyt wyrafinowana.? Panna młoda pięknie wygląda ale szczególnie nie zapada mi w pamięc.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.