poniedziałek, 18 lutego 2019

Pogrzeb Alix de Ligne, Letizia i Felipe w Kordobie, zapowiedź wystawy fotograficznej, "oficjalne" wyjście Alessandry + więcej


Serbia

Z okazji Walentynek księżna Danica podzieliła się z nami zdjęciem "swoich dwóch Walentynek".

Pod koniec stycznia opublikowała także nowe zdjęcie Stefana z dziadkiem, Cile Marinkoviciem, który obchodził swoje urodziny.
Norwegia

14 lutego na Zamku Królewskim w Oslo odbył się bankiet dla członków korpusu dyplomatycznego. Pojawili się na nim król Harald, królowa Sonja i księżniczka Astrid (książę Haakon kończył wtedy swoją misję humanitarną w Kolumbii, o czym więcej na blogu Justyny).

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Księżniczka Martha Louise wzięła udział w programie telewizyjnym "Senkveld med Thomas og Harald" stacji TV2.Księżniczka opublikowała też nowe zdjęcie wraz z życzeniami z okazji Walentynek.16 lutego król Harald i królowa Sonja uczestniczyli w obchodach z okazji 25. rocznicy Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Lillehammer.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Bhutan

15 lutego król Jigme Khesar przyjął na audiencji uczestników kolejnej, już 32. edycji treningu DeSuung. Ta edycja rozpoczęła się 21 stycznia, a 3-tygodniowe szkolenie dla nauczycieli zakończyło w sumie 125 osób.
Program szkoleniowy zainaugurowano w 2011 i od tamtego czasu przeszkolonych zostało 3870 osób, z których 967 dzięki temu zostało nauczycielami.

HM King Jigme Khesar Facebook


Tajlandia

Księżniczka Ubolratana Rajakanya odwiedziła prowincję Nakhon Sawan (co ciekawe, tłumaczenie nazwy tej prowincji to Niebiańskie Miasto), gdzie zobaczyła dwukolorowy most Dechawong Bridge i pobliską świątynię.
เมื่อวันที่ 17 ก.พ. ทูลกระหม่อมหญิงอุบลรัตนราชกัญญา สิริวัฒนาพรรณวดี ทรงโพสต์อินสตาแกรมส่วนพระองค์ พระรูปและข้อความในการเสด็จ จ.นครสวรรค์ ว่า สะพานเดชาติวงศ์ หรือที่เราเรียกได้ว่า ประตูสู่ภาคเหนือ เป็นแลนด์มาร์คแห่งหนึ่งของจังหวัดนครสวรรค์ ตั้งอยู่บนถนนพหลโยธิน ที่หลักกิโลเมตรที่ 340 ก่อนเข้าสู่ใจกลางเมือง จังหวัดนครสวรรค์ สะพานแห่งนี้ กรมทางหลวงได้เริ่มก่อสร้างในปีพ.ศ.2485 และเปิดใช้งานครั้งแรกในปี 2493 ซึ่งชื่อของสะพานนี้มาจากชื่อสกุลของพันตรีหม่อมหลวงกรี เดชาติวงศ์ อธิบดีกรมทางหลวงในสมัยนั้น สะพานเดชาติวงศ์เคยเป็นจุดชมวิวแม่น้ำสองสีที่สวยงามที่สุดอีกจุดหนึ่งด้วย แต่ตอนนี้ เราสามารถชมวิวแม่น้ำสองสีที่แลนด์มาร์คใหม่ที่หน้าศาลเทพารักษ์ ซึ่งเราจะเห็นวิวได้ชัด ตรงจุดที่แมน้ำปิง+วัง มาบรรจบกับแม่น้ำยม+น่านซึ่งรวมตัวกันที่อำเภอชุมแสง เป็นน้ำที่มาจากพื้นโคลน น้ำจึงขุ่นโคลนมาบรรจบกับน้ำใสๆของแม่น้ำปิงและวังที่มีพื้นแม่น้ำเป็นกรวดทราย พอแม่น้ำสี่สายมาบรรจบกันตรงจุดนี้จึงกลายเป็นแม่น้ำสองสี เราได้ไปชมสะพานเดชาติวงศ์นี้ตอนเช้าตรู่ ก่อนที่จะไปไหว้เทพเจ้าเทพารักษ์ และเจ้าแม่ทับทิมที่ศาลเทพารักษ์ (รูปหลังๆค่ะ) ดิฉันไปนครสวรรค์หลังงานเฉลิมฉลองตรุษจีน 2-3 วัน จึงได้ชมมังกรและองค์เทพเจ้าที่ประดับที่สะพานนี้ ทรงโพสต์อีกว่า ‘Tis Sundown’ ลืมบอกไปว่าด้านบนของพระจุฬามณีเจดีย์ที่วัดคีรีวงศ์ จังหวัดนครสวรรค์ ยังเป็นจุดชมวิวพระอาทิตย์ตกที่สวยงามมากๆ แถมอิ่มบุญด้วย #เอาบุญมาฝากค่ะ #ทรงพระสเลนเดอร์ CR.ขอบคุณข้อมูลจากข่าวสด🙏
Post udostępniony przez Princess Ubolratana Rajakanya (@princessubolratana)
Rumunia

Księżniczka Margareta i książę Radu 12 lutego odwiedzili Międzynarodowe Lotnisko im. Henri'ego Coandă w Otopeni, największy w kraju port lotniczy obsługujący Bukareszt. Wizyta nie bez powodu, już wkrótce lotnisko to będzie stanowić "najważniejszą bramę" w kraju dla zagranicznych oficjeli i turystów, kiedy Rumunia obejmie prezydenturę w Radzie Unii Europejskiej.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

13 lutego przyjęli w Pałacu Elisabeta nową dyrektor generalną Narodowej Agencji Prasowej AGERPRES.

romaniaregala.ro

Później tego dnia książę Radu spotkał się z przedstawicielem rumuńskiego UNICEF-u.

romaniaregala.ro

15 lutego para natomiast odwiedziła Archiwum Narodowe Rumunii, kontynuując serię wizyt po rumuńskich instytucjach, którą rozpoczęli w styczniu tego roku. Wizytę rozpoczęli od części otwartej dla publiczności i wystawy poświęconej I wojnie światowej. Następnie spotkali się ze specjalistami i pracownikami Achiwum oraz obejrzeli dokumenty archiwalne, w tym dekrety o niepodległości i Wielkiej Unii, listy, fotografie czy kartki z dziennika. Na koniec spędzili czas z ekspertami pracującymi nad renowacją dokumentów, ksiąg czy pieczęci, z których część pochodzi z XIII wieku oraz udała się do archiwum dokumentów ekonomicznych i agrarnych oraz mikrofilmu z rumuńskich archiwów znajdujących się w europejskich stolicach.
Król Mihai i królowa Anne odwiedzili Archiwum Narodowe w 2006.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Dziś Margareta i Radu przyjęli w Pałacu Elisabeta Ambasadora Niemiec z małżonką.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro


Grecja / Wielka Brytania

Książę Nikolaos przygotowuje właśnie swoją trzecią wystawę fotograficzną. Po czerwcowej wystawie "Phos: A Journej of Light" w Hellenic Museum w Melbourne (klik) oraz świątecznej wystawie w Atenach, książę zorganizuje kolejną wystawę swoich zdjęć zatytułowaną "Celestial Choreography", tym razem w Round Tower (Rundetaarn) w Kopenhadze, którą będzie można oglądać w dniach 2-31 marca.13 lutego książę Walii wydał przyjęcie dla beneficjentów - młodych ludzi z Grecji - programu Prince's Trust International w Pałacu św. Jakuba. Obecny był również książę Pavlos. Ponoć książę rozpoczął/wygłosił przemówienie w języku greckim. Niestety, dysponujemy tylko jednym zdjęciem z wieczoru.

Ian Jones / ekathimerini.com


Hanower

Niemal rok po ślubie Alessandra de Osma uczestniczyła w wydarzeniu, które można uznać za jej pierwsze oficjalne wyjście. Jako przewodnicząca Pedro and Angelica de Osma Gildemeister Foundation wspólnie z Ambasadorem Peru, dyrektorem Pedro de Osma Museum (gdzie odbyło się jej weselne przyjęcie ostatniego dnia trzydniowych uroczystości ślubnych) oraz dyrektorem Królewskiej Rady Powierniczej Muzeum Pedro de Osma uczestniczyła w przekazaniu Muzeum Prado w Madrycie obrazu "Matrimonios de Martín de Loyola con Beatriz Ñusta y de Juan de Borja con Lorenza Ñusta de Loyola" namalowanego przez anonimowego twórcę w XVIII wieku i znajdującego się na stałe w Muzeum rodziny de Osma w Peru. W Muzeum Prado, które obchodzi w tym roku swoje 200-lecie, dzieło będzie można podziwiać do 28 kwietnia. "Pożyczka" obrazu ma związek nie tylko z jubileuszem, ale i udziałem Peru na Międzynarodowych Targach Sztuki Współczesnej ARCO w Madrycie, które odbędą się w dniach 27 lutego - 3 marca.
Z samym obrazem wiąże się dość ciekawa historia, przedstawia on bowiem razem dwa śluby, które w rzeczywistości odbyły się w odstępie czterdziestu lat w odległych od siebie miejscach, jedno w wicekrólestwie Peru, drugie na Półwyspie Iberyjskim. Don Martin de Loyola, hiszpański gubernator Chile spokrewniony ze św. Ignacym Loyolą, w 1571 został wysłany do Królestwa Inków, by rozprawić się z buntem wznieconym przeciwko hiszpańskiej dominacji przez wuja Beatriz Ñusta. Bunt udało się stłumić, ale poległ w nim wuj wspomnianej Beatriz, która tym samym stała się spadkobierczynią ostatniego władcy Inków. Chcąc zapobiec podobnym buntom w przyszłości de Loyola postanowił ją poślubić, ponoć wbrew jej woli, choć autor obrazu tego tak nie przedstawił. Córka pary, Lorenza Ñusta de Loyola, została wysłana do Madrytu, gdzie poślubiła dona Juana de Borja, syna św. Franciszka Borja.
Sassa wygłosiła przemówienie, w którym przedstawiła historię Muzeum Pedro de Osm, my przedstawiałyśmy ją tutaj. Towarzyszył jej mąż, książę Christian. Zdjęć, w przeciwieństwie do informacji, nie ma niestety za wiele.

Museo del Prado / hola.com

Acerca Comunication Twitter
Post udostępniony przez Alessandra of Hannover (@alessandradeosmatribute)

Szwecja

W dniach 13-14 lutego książę Daniel przebywał z wizytą w Indiach, gdzie brał udział w szwedzkim projekcie "Swedish Industry for Quality Education in India", którego celem jest polepszenie jakości edukacji dzieci w mieście Assam. Jest prowadzony przez organizację Pratham Sweden we współpracy z 10 szwedzkimi firmami w Indiach oraz Wyższą Szkołą Handlową w Sztokholmie.

🇮🇳 I dag har Prins Daniel besökt Kamrup-distriktet i Assam i nordöstra Indien. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ På plats har Prinsen besökt projektet ”Swedish Industry for Quality Education in India”, som har till syfte att förbättra utbildningen för 30 000 barn i Assam. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Projektet drivs av Pratham Sweden och är ett samarbete mellan 10 svenska företag i Indien samt Handelshögskolan i Stockholm. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Prinsens besök har skett tillsammans med representanter från de svenska företagen som just nu besöker Indien för att följa upp projektet. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Under förmiddagen besöktes elever, lärare och föräldrar i Sathdola Primary school i Hajo. Därefter tog sig Prinsen och delegationen till Dampur Primary school. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Pratsams projekt bedriver också lärande i studiecirklar för elever efter skoltid. En sådan grupp fick Prinsen under eftermiddagen möjlighet att möta i byn Baro Chupa i närheten av Hajo. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ @prathamsweden ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 📷: Johan Tegel/Kungl. Hovstaterna
Post udostępniony przez Kungahuset (@kungahuset)


Tuż po powrocie do Szwecji, 15 lutego, książę razem z synkiem, księciem Oscarem, urządził sobie "męski wypad"  do straży pożarnej Brännkyrka.Król Carl Gustaf 14 lutego otworzył nową fabrykę Östrand w Timrå.

kungahuset.se

kungahuset.se

Po powrocie do Haga Palace tego dnia z wizyty w Instytucie SIPRI, księżniczka Victoria spotkała się z pisarską Hédi Fried i ilustratorką Stiną Wirsén.

kungahuset.se

Tymczasem księżna Sofia udzieliła wywiadu w radiu P4 Extra na temat nowego poradnika "Handbok för nätföräldrar".


Monako


Louis Ducruet i Marie Chevallier opublikowali nowe zdjęcia wraz z życzeniami walentynkowymi.
Jak się okazuje, w ostatnią podróż do RPA księżna Charlene zabrała także bliźnięta, dla których była to pierwsza wizyta w Afryce.
Post udostępniony przez HSH Princess Charlene (@hshprincesscharlene)
Hiszpania

18 lutego król Felipe i królowa Letizia wręczali Medale Zasługi w Sztukach Pięknych 2017 w mieście Kordoba w Andaluzji.

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

Casa de S.M. el Rey Twitter

15 lutego król przyjął na audiencji Premiera Luksemburga.

Casa de S.M. el Rey TwitterLuksemburg / Austria

16 lutego księżniczka Alexandra obchodziła swoje 28. urodziny, z tej okazji dwór wielkoksiążęcy opublikował serię nowych oficjalnych zdjęć.

Cour grand-ducale / Lola Velasco

Cour grand-ducale / Lola Velasco

Cour grand-ducale / Lola Velasco

Cour grand-ducale / Lola Velasco

16 lutego odbył się pogrzeb zmarłej kilka dni wcześniej 89-letniej księżnej wdowy de Ligne Alix, siostry Wielkiego Księcia Jeana. Obecni byli członkowie luksemburskiej rodziny wielkoksiążęcej na czele z Parą Wielkoksiążęcą i Wielkim Księciem Jeanem, arcyksiężna Marie Astrid arcyksiężna Yolande i arcyksiężniczka Gabriella z Austrii wraz z narzeczonym księciem Henri'm Bourbon-Parma, książę Laurent z Belgii, księżna Margaretha z Liechtensteinu, księżna Bragança Isabel i książę Porto Dinis z Portugalii i inni.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Belgia

15 lutego królowa Mathilde odwiedziła Fernand Philippe Maternity Home (ASBL).

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


****

Wyniki ankiety

Miejsce 3

Królowa Letizia nr 13 - 312/532 głosów, 58,6%Miejsce 2

Księżniczka Madeleine nr 1 - 436/532 głosów, 81,9%Miejsce 1

Księżna Kate - 468/532 głosów, 88%***

Stylizacją miesiąca, niewielką przewagą głosów, została:
2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa historia tego obrazu.Zazwyczaj Felipe i Letizia biorą udział w tych targach,więc może też go zobaczą.

    OdpowiedzUsuń
  2. Letycja miała bardzo ładną sukienkę.
    Jaki Oscar już duży.
    Pies Luoisa i Marie przesłodki.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.