Norwegia
14 lutego na Zamku Królewskim w Oslo odbył się bankiet dla członków korpusu dyplomatycznego. Pojawili się na nim król Harald, królowa Sonja i księżniczka Astrid (książę Haakon kończył wtedy swoją misję humanitarną w Kolumbii, o czym więcej na blogu Justyny).
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
Księżniczka Martha Louise wzięła udział w programie telewizyjnym "Senkveld med Thomas og Harald" stacji TV2.
16 lutego król Harald i królowa Sonja uczestniczyli w obchodach z okazji 25. rocznicy Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Lillehammer.
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
Bhutan
15 lutego król Jigme Khesar przyjął na audiencji uczestników kolejnej, już 32. edycji treningu DeSuung. Ta edycja rozpoczęła się 21 stycznia, a 3-tygodniowe szkolenie dla nauczycieli zakończyło w sumie 125 osób.
Program szkoleniowy zainaugurowano w 2011 i od tamtego czasu przeszkolonych zostało 3870 osób, z których 967 dzięki temu zostało nauczycielami.
HM King Jigme Khesar Facebook
Tajlandia
Księżniczka Ubolratana Rajakanya odwiedziła prowincję Nakhon Sawan (co ciekawe, tłumaczenie nazwy tej prowincji to Niebiańskie Miasto), gdzie zobaczyła dwukolorowy most Dechawong Bridge i pobliską świątynię.
Księżniczka Margareta i książę Radu 12 lutego odwiedzili Międzynarodowe Lotnisko im. Henri'ego Coandă w Otopeni, największy w kraju port lotniczy obsługujący Bukareszt. Wizyta nie bez powodu, już wkrótce lotnisko to będzie stanowić "najważniejszą bramę" w kraju dla zagranicznych oficjeli i turystów, kiedy Rumunia obejmie prezydenturę w Radzie Unii Europejskiej.
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
13 lutego przyjęli w Pałacu Elisabeta nową dyrektor generalną Narodowej Agencji Prasowej AGERPRES.
romaniaregala.ro
Później tego dnia książę Radu spotkał się z przedstawicielem rumuńskiego UNICEF-u.
romaniaregala.ro
15 lutego para natomiast odwiedziła Archiwum Narodowe Rumunii, kontynuując serię wizyt po rumuńskich instytucjach, którą rozpoczęli w styczniu tego roku. Wizytę rozpoczęli od części otwartej dla publiczności i wystawy poświęconej I wojnie światowej. Następnie spotkali się ze specjalistami i pracownikami Achiwum oraz obejrzeli dokumenty archiwalne, w tym dekrety o niepodległości i Wielkiej Unii, listy, fotografie czy kartki z dziennika. Na koniec spędzili czas z ekspertami pracującymi nad renowacją dokumentów, ksiąg czy pieczęci, z których część pochodzi z XIII wieku oraz udała się do archiwum dokumentów ekonomicznych i agrarnych oraz mikrofilmu z rumuńskich archiwów znajdujących się w europejskich stolicach.
Król Mihai i królowa Anne odwiedzili Archiwum Narodowe w 2006.
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
Dziś Margareta i Radu przyjęli w Pałacu Elisabeta Ambasadora Niemiec z małżonką.
romaniaregala.ro
romaniaregala.ro
Grecja / Wielka Brytania
Książę Nikolaos przygotowuje właśnie swoją trzecią wystawę fotograficzną. Po czerwcowej wystawie "Phos: A Journej of Light" w Hellenic Museum w Melbourne (klik) oraz świątecznej wystawie w Atenach, książę zorganizuje kolejną wystawę swoich zdjęć zatytułowaną "Celestial Choreography", tym razem w Round Tower (Rundetaarn) w Kopenhadze, którą będzie można oglądać w dniach 2-31 marca.
Prince Nikolaos, his new photo excibitionm, "Celestial Choreograthy" from 2 until 31 March at the famous Round Tower (Rundetaarn) in Copenhagen, Denmark. https://t.co/tOig1wFrQ5pic.twitter.com/h0xM35WUHz
13 lutego książę Walii wydał przyjęcie dla beneficjentów - młodych ludzi z Grecji - programu Prince's Trust International w Pałacu św. Jakuba. Obecny był również książę Pavlos. Ponoć książę rozpoczął/wygłosił przemówienie w języku greckim. Niestety, dysponujemy tylko jednym zdjęciem z wieczoru.
Ian Jones / ekathimerini.com
Hanower
Niemal rok po ślubie Alessandra de Osma uczestniczyła w wydarzeniu, które można uznać za jej pierwsze oficjalne wyjście. Jako przewodnicząca Pedro and Angelica de Osma Gildemeister Foundation wspólnie z Ambasadorem Peru, dyrektorem Pedro de Osma Museum (gdzie odbyło się jej weselne przyjęcie ostatniego dnia trzydniowych uroczystości ślubnych) oraz dyrektorem Królewskiej Rady Powierniczej Muzeum Pedro de Osma uczestniczyła w przekazaniu Muzeum Prado w Madrycie obrazu "Matrimonios de Martín de Loyola con Beatriz Ñusta y de Juan de Borja con Lorenza Ñusta de Loyola" namalowanego przez anonimowego twórcę w XVIII wieku i znajdującego się na stałe w Muzeum rodziny de Osma w Peru. W Muzeum Prado, które obchodzi w tym roku swoje 200-lecie, dzieło będzie można podziwiać do 28 kwietnia. "Pożyczka" obrazu ma związek nie tylko z jubileuszem, ale i udziałem Peru na Międzynarodowych Targach Sztuki Współczesnej ARCO w Madrycie, które odbędą się w dniach 27 lutego - 3 marca.
Z samym obrazem wiąże się dość ciekawa historia, przedstawia on bowiem razem dwa śluby, które w rzeczywistości odbyły się w odstępie czterdziestu lat w odległych od siebie miejscach, jedno w wicekrólestwie Peru, drugie na Półwyspie Iberyjskim. Don Martin de Loyola, hiszpański gubernator Chile spokrewniony ze św. Ignacym Loyolą, w 1571 został wysłany do Królestwa Inków, by rozprawić się z buntem wznieconym przeciwko hiszpańskiej dominacji przez wuja Beatriz Ñusta. Bunt udało się stłumić, ale poległ w nim wuj wspomnianej Beatriz, która tym samym stała się spadkobierczynią ostatniego władcy Inków. Chcąc zapobiec podobnym buntom w przyszłości de Loyola postanowił ją poślubić, ponoć wbrew jej woli, choć autor obrazu tego tak nie przedstawił. Córka pary, Lorenza Ñusta de Loyola, została wysłana do Madrytu, gdzie poślubiła dona Juana de Borja, syna św. Franciszka Borja.
Sassa wygłosiła przemówienie, w którym przedstawiła historię Muzeum Pedro de Osm, my przedstawiałyśmy ją tutaj. Towarzyszył jej mąż, książę Christian. Zdjęć, w przeciwieństwie do informacji, nie ma niestety za wiele.
Esta obra es un extraordinario ejemplo de la pintura virreinal y representa en un mismo tiempo y espacio dos uniones matrimoniales que tuvieron lugar con cuarenta años de diferencia en la Península Ibérica y el virreinato del Perú #Prado200#obrainvitadapic.twitter.com/Vrfp64qycs
El préstamo de la obra se inscribe en el programa ‘La obra invitada’ y es parte de las actividades de promoción cultural organizadas en el marco de @FeriaArco 2019 en la que Perú participará como país invitado. #Prado200#Obrainvitadapic.twitter.com/VXhYoiuZeZ
W dniach 13-14 lutego książę Daniel przebywał z wizytą w Indiach, gdzie brał udział w szwedzkim projekcie "Swedish Industry for Quality Education in India", którego celem jest polepszenie jakości edukacji dzieci w mieście Assam. Jest prowadzony przez organizację Pratham Sweden we współpracy z 10 szwedzkimi firmami w Indiach oraz Wyższą Szkołą Handlową w Sztokholmie.
"I have small children who are growing up in the digital world and their lives will be online and offline. And although the first generation that is actually brought up on the Internet, it is so incredibly fast that I feel uneasy about what they will experience. (+)
18 lutego król Felipe i królowa Letizia wręczali Medale Zasługi w Sztukach Pięknych 2017 w mieście Kordoba w Andaluzji.
therealmyroyals.com
therealmyroyals.com
therealmyroyals.com
Casa de S.M. el Rey Twitter
Casa de S.M. el Rey Twitter
Casa de S.M. el Rey Twitter
Casa de S.M. el Rey Twitter
Casa de S.M. el Rey Twitter
Casa de S.M. el Rey Twitter
15 lutego król przyjął na audiencji Premiera Luksemburga.
Casa de S.M. el Rey Twitter
Luksemburg / Austria
16 lutego księżniczka Alexandra obchodziła swoje 28. urodziny, z tej okazji dwór wielkoksiążęcy opublikował serię nowych oficjalnych zdjęć.
Cour grand-ducale / Lola Velasco
Cour grand-ducale / Lola Velasco
Cour grand-ducale / Lola Velasco
Cour grand-ducale / Lola Velasco
16 lutego odbył się pogrzeb zmarłej kilka dni wcześniej 89-letniej księżnej wdowy de Ligne Alix, siostry Wielkiego Księcia Jeana. Obecni byli członkowie luksemburskiej rodziny wielkoksiążęcej na czele z Parą Wielkoksiążęcą i Wielkim Księciem Jeanem, arcyksiężna Marie Astrid arcyksiężna Yolande i arcyksiężniczka Gabriella z Austrii wraz z narzeczonym księciem Henri'm Bourbon-Parma, książę Laurent z Belgii, księżna Margaretha z Liechtensteinu, księżna Bragança Isabel i książę Porto Dinis z Portugalii i inni.
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
Belgia
15 lutego królowa Mathilde odwiedziła Fernand Philippe Maternity Home (ASBL).
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
newmyroyals.com
****
Wyniki ankiety
Miejsce 3
Królowa Letizia nr 13 - 312/532 głosów, 58,6%
Miejsce 2
Księżniczka Madeleine nr 1 - 436/532 głosów, 81,9%
Miejsce 1
Księżna Kate - 468/532 głosów, 88%
***
Stylizacją miesiąca, niewielką przewagą głosów, została:
Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.
Bardzo ciekawa historia tego obrazu.Zazwyczaj Felipe i Letizia biorą udział w tych targach,więc może też go zobaczą.
OdpowiedzUsuńLetycja miała bardzo ładną sukienkę.
OdpowiedzUsuńJaki Oscar już duży.
Pies Luoisa i Marie przesłodki.