poniedziałek, 24 września 2018

Czy Alina założy tiarę?


Niewątpliwie jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy, na jakie wszyscy z niecierpliwością czekamy wraz ze zbliżającym się ślubem, nie tylko królewskim, jest oczywiście wygląd panny młodej. Kiedy chodzi o królewską ceremonię, dla królewskich fanów liczy się jeszcze jedno - ewentualna tiara.

dailymail.co.ukBiorąc pod uwagę konfilkt pomiędzy Nicolasem a resztą rodziny królewskiej, szanse, że Alina na ten wielki dzień wybierze tiarę z królewskiego skarbca, są raczej nikłe. Jeśli dodać do tego jeszcze fakt, że skarbiec rumuńskiej rodziny królewskiej jest niezwykle skromny pod względem ilości klejnotów, przyszła panna młoda nie miałaby zbyt dużego wyboru. Niemniej jednak, nic nie stoi na przeszkodzie byśmy trochę pogdybali, którą z tiar mogłaby wybrać - gdyby mogła.

Antena 1 / a1.ro

Zapewne niewielu z Was kojarzy jakiekolwiek tiary rumuńskiej rodziny królewskiej, jako że nieczęsto mamy okazję je widywać. Mimo to myślę, że jedną z najbardziej rozpoznawalnych jest Romanian Greek Key/ Meander Tiara, którą zajmiemy się bliżej w innym poście. Obecnie widujemy ją bardzo często, zazwyczaj na głowie księżniczki Margarety, czemu trudno się dziwić, skoro, po pierwsze, to ona najczęściej spośród wsyzstkich sióstr ma okazję założyć tiarę, a po drugie, to prawdopodobnie jedyna tiara, którą rumuńska rodzina królewska wciąż posiada.. Czy to tę tiarę założy Alina? Szczerze wątpię, jeśli stosunki między Nicolasem a jego ciotką rzeczywiście są chłodne. Chyba że coś się między nimi zmieniło, a wypożyczenie tej tiary (i tak po prawdzie każdej innej) może świadczyć o ociepleniu między nimi relacji. Ku temu, by Alina założyła właśnie tę tiarę, o ile będzie miała taką możliwość, skłania jeszcze jeden fakt: to ten klejnot na swój ślub wybrała w 1947 babka Nicolasa, nieżyjąca już królowa Anne. W niedawnym wywiadzie Nicolas i Alina przyznali, że chcą złożyć zmarłym dziadkom byłego księcia hołd w trakcie ślubu, być może więc Alina chciałaby w ten sposób uhonorować królową Rumunii.

The Court Jeweller / thecourtjeweller.com

Drugą tiarą, która przypuszczalnie wciąż należy do rodziny królewskiej, jest Queen Marie's Pearl Tiara, wykonana z diamentów i pereł przez Cartiera. W 1921 kupiła ją królowa Rumunii Marie, a po jej śmierci w 1938 klejnot trafił do jej córki, księżniczki Elisabeth, późniejszej królowej Grecji, która kilkukrotnie się w nim pokazywała. Niestety, nie wiadomo, co się z tiarą stało, bo od pół wieku nie była widziana. Nie wiemy, czy przetrwała II wojnę światową, czy należy do jakiejś rodziny królewskiej, a jeśli tak, to do której, czy też może została sprzedana bądź skradziona. Możliwe, że leży gdzieś zapomniana w skarbcu rumuńskiej bądź greckiej rodziny królewskiej, ale wydaje się to wątpliwe, bo gdyby tak rzeczywiście było z pewnością dawno ponownie by zabłysnęła... Z drugiej strony, śluby to doskonała okazja do ponownego triumfu zapomnianej tiary, o czym mogliśmy się nieraz przekonać, po raz ostatni w maju tego roku. Niemniej jednak ta tiara wydaje się dość duża i niezbyt odpowiednia na debiut, a do tego - przynajmniej według mnie - zupełnie do Aliny nie pasuje.

Królowa Marie w Queen Marie's Pearl Tiara - tiara-mania.com

Kolejną możliwością jest, że Alina sobie tiarę po prostu wypożyczy, tak jak uczyniła to księżniczka Margareta z Rumunii podczas swojego ślubu z Radu Dudą. Być może, tak jak i ona postawi na ten szczególny dzień na Cartier Essex Tiara.

The Royal Order of Sartorial Splendor / orderofsplendor.blogspot.com

romania-insider.com

Możliwe też, że Alina po prostu otrzyma w prezencie nową tiarę - na przykład od narzeczonego. Tutaj należy wziąć pod uwagę, że Nicolas nie jest już księciem i póki co nic nie wskazuje na to, by przywrócono mu utracony tytuł. Dlatego też jego żona nie będzie miała zbyt wielu okazji do zaprezentowania się w tego typu biżuterii i w związku z tym po ślubie tiara leżałaby pewnie przez większość czasu nieużywana. Jeśli spojrzeć na to z innej strony, ta opcja jest bardzo prawdopodobna, jako że Nicolas do tej pory podarował już ukochanej kolczyki oraz pasujący do nich pierścionek zaręczynowy, które sam zaprojektował. Być może pójdzie dalej tą drogą i tym razem z okazji ślubu wręczy Alinie tiarę lub inną część biżuterii własnego autorstwa?

9 komentarzy:

 1. Ależ mi szkoda w takich momentach,że Nicolas nie jest już księciem i przez to Alina (i my:)musimy cierpieć: )Szanse na jakąkolwiek tiarę rzeczywiście są bardzo nikłe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mi się wydaje, że szanse na tiarę są prawie zerowe. Jednakże jest możliwe, iż np. Nicolas zaprojektuje dla swojej żony coś na kształt Diamond Foam Tiara Księżnej Charlene.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro Nicolas nie jest księciem to tiary nie będzie.
  Zgadzam się z Karoliną Joanną, że przez to królewscy fani cierpią.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też myślę, że tiary nie będzie.

  Po pierwsze, rumuńska rodzina królewska już od dawna realnie zdetronizowana i na pieniądzach nie śpi.
  Po drugie, Nicolas od kilku lat nie jest już księciem i nie wygląda, aby kiedykolwiek miał ten tytuł odzyskać. Dziadek musiał mieć bardzo ważne powody, aby mu ten tytuł zabrać i jeszcze wykluczyć z dziedziczenia. Jedynemu męskiemu wnukowi, ukochanemu wnukowi, jedynemu mężczyźnie, który był w kolejce do potencjalnego tronu pośród samych kobiet.
  Po trzecie, za nim dalej ciągnie się zła sława i smród po aferze z rzekomym nieślubnym dzieckiem. Uważam, że skoro ta sprawa już dawno wyciekła do prasy i stała się publiczną, powinna też jawnie się zakończyć. Niech zrobią badania DNA i niech ogłoszą, czy jest to jego czy nie jego dziecko i czy on je uznaje czy nie. Sprawa byłaby jasna i może przestano by o tym mówić. A związek czy tam krótka seks-znajomość z matką tego dziecka, to był fakt.
  Po czwarte, jego stosunki z rodziną podobno nie są dobre. Nawet nie wiadomo czy wszyscy będą na tym ślubie.
  A po piąte, oni z Aliną już są małżeństwem, bo w grudniu 2017 r. zawarli ślub cywilny w Wielkiej Brytanii. Jak wiadomo, był to ślub w tajemnicy zawarty, ogłoszony po czasie, zapewne bardzo skromny, może zawarty tylko w obecności wymaganych świadków? Ślub kościelny i wesele na pewno będą bardziej okazałe, ale też nie sądzę aby były urządzone z wielką pompą. Strój Aliny, myślę, nie będzie jakiś ekstrawagancki, raczej skromny.

  Ogólnie nie jest fanką tej pary, ale jestem ciekawa ich ślubu.
  Fajnie się czyta Wasze posty o ślubach, kreacjach itp.

  pozdrawiam
  Natalia

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie spodziewam się zobaczyć Aline w tiarze ale jeśli mogę pomarzyć to chciałabym żeby to była tiara od Cartiera piękny klejnot a do tego ukłon w stronę ciotki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dziewczy jesteście specjalistkami od 'morarchi itp'mam pytanie poniewaz w którejś z gazet przeczytałam wywiad zNOOMI WATS która grała księżną Diane.W wywiadzie powiedziała że największa trudnoscią było to że musiała nauczyc się patrzyc z lewej strony poniewaz K Diana tak patrzyła.Chciała zapytac czy to prawda i jak to sie robi bo faktycznie sposób w jaki Diana patrzyła jest piękny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, było coś takiego, w jednym z wywiadów Naomi przyznała też, że musiała obracać głowę w lewo, jak Diana. Niestety, nie zdradziła, jak się tego nauczyła, jedyne, co powiedziała to to, że chodziła ze słomką koktajlową w ustach, żeby na parę tygodni "sparaliżować" prawą stronę twarzy. Efekt raczej krótkotrwały, wydaje mi się, że trzeba mieć po prostu dużo samozaparcia, pilnować się i być systematycznym

   Usuń
 7. Gabrysiu będziesz miała dużo nowości tylko daj mi około 2 tygodnie.proszCIE o cierpliwośc.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma problemu, uzbroiłam się w cierpliwość :) Pozdrawiam i bardzo dziękuję

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.