poniedziałek, 3 września 2018

Złote gody w Norwegii, Prezydent Francji z wizytą w Danii, 1 urodziny Księcia Gabriela, Sofia i Carl Philip na ślubie w Szwajcarii+ więcej


Dania

25 sierpnia podczas wizyty na Wyspach Owczych Para Książęca wydała przyjęcie na pokładzie Dannebrog.

Ostatniego dnia wizyty na Wyspach Owczych Para Książęca wzięła udział w nabożeństwie, a następnie zjadła lunch w towarzystwie biskupa Jógvan'a Fríðriksson'a.Księżna Marie udzieliła wywiadu w w programie Aftenshowet na temat Światowego Szczytu Żywności w 2018 roku. 


Cały wywiad znajdziecie tutaj.

28 sierpnia z wizyta państwową do Dani przybył Prezydent Francji Emmanuel Macron z małżonką
Para Prezydencka została powitana przez Księżną Mary i Księcia Frederika. Następnie cała czwórka wzięła udział w ceremonii złożenia wieńca pod pomnikiem na Cytadeli..


Później nastąpiło oficjalne powitanie przez Królową Małgorzatę, w którym uczestniczyli także Książę Joachim i Księżna Marie, a także Księżniczka Benedikte


Następnie Pierwsza Dama wzięła udział w lunchu zorganizowanym przez Księżną Mary.Później obie Panie udały się do School of Design w Kopenhadze.


Na zakończenie pierwszego dnia wizyty Pary Prezydenckiej w Danii odbyła się uroczysta kolacja wydana przez Królową Małgorzatę.Tego dnia popołudniu Księżna Mary spotkała się z zastępcą sekretarza generalnego ONZ.
Panie poruszyły temat równości płci oraz celów globalnych ONZ.Ostatniego dnia wizyty Para Prezydencka podpisała się na szybie, która zostanie wstawiona w okna Pałacu Amalienborg.Księżna Mary i Brigitte Macron odwiedziły Rysensteen Gymnasium.
Potem Para Książęca wraz z Państwem Macron wybrała się do Glyptotek, gdzie spotkali się z duńskimi artystami.
Wizyta Prezydenta Francji i Pierwszej Damy w Dani zakończyła się przyjęciem wydanym przez gości na cześć Królowej.W ceremonii uczestniczyła Królowa Małgorzata, Księżniczka Benedikte, Księżna Mary z Księciem Frederikiem oraz Księżna Marie z Księciem Joachimem.
30 sierpnia Księżna Marie otworzyła Światowy Szczyt Żywności.
31 sierpnia wieczorem Królowa Małgorzata uczestniczyła w gali otwarcia festiwalu w Aarhus.


1 września Księżna Marie wzięła udział w spotkaniu z okazji 75 rocznicy duńskiej agencji zarządzania kryzysowego w Naestved.
28 sierpnia Książę Nikolai obchodził 19. urodziny, z tej okazji opublikowano nowe oficjalne zdjęcie.


Księżna Mary 2 września wręczyła nagrody Carlsberg Foundation.

Dzisiaj poinformowano, że Książę Frederik przeszedł operację z powodu wypadnięcia dysku w szpitalu Rigshospitalet. Operacja przebiegła zgodnie z planem i dzisiaj rano Książę opuścił szpital, wkrótce ma podjąć rehabilitację, jednak jego zaplanowane na kilka najbliższych tygodni wyjścia zostały odwołane.


Księżna Mary wzięła dziś udział w Dniu Odpowiedzialności CBS 2018.Dzisiaj Królowa Małgorzata przybyła do Silkeborg.

Wielka Brytania

W miniony weekend  Książę William i Księżna Kate przybyli do Balmoral. Wraz z Królową  
i innymi członkami rodziny królewskiej uczestniczyli w nabożeństwie w kościele Crathie.29 sierpnia Książę Harry i Księżna Meghan obejrzeli musical " Hamilton" w Victoria Theatre Palace.
Krótki filmik z tego wydarzenia do zobaczenia tutaj

Poinformowano, że ślubne stroje Księcia i Księżnej Sussex zostaną udostępnione dla zwiedzających. Wystawa będzie dostępna w Windsorze w dniach 26 października - 6 stycznia 2018 roku. Natomiast w Holyroodhouse w Szkocji ekspozycja będzie dostępna od 13 czerwca do 6 października 2019 roku.
1 września Królowa Elżbieta, Księżniczka Anna i Książę Karol uczestniczyli w Braemar Highland Gathering.


Dzisiaj Królowa razem z Anną i Karolem pojawiła się na niedzielnym nabożeństwie w kościele Crathie.


Hrabina Sophie została zauważona na przejażdżce rowerowej w Balmoral.Szwecja

27 sierpnia Królowa Silvia wzięła udział w Pensioners' Day. 


Księżna Sofia wzięła udział w wyścigu Tough Viking w ubiegły weekend.28 sierpnia Księżniczka Victoria wzięła udział w Sztokholm Junior Water Prize
Dzień później Księżniczka Victoria wzięła udział w sympozjum w Sztokholmie.


Tego dnia wieczorem Księżniczka Victoria uczestniczyła także w prezentacji Sztokholmskiej Nagrody Wodnej.30 sierpnia Księżniczka Victoria wzięła udział w lunchu w ramach Ingmar Bergman Festival w ratuszu w Sztokholmie.Następnego dnia Księżniczka Victoria odwiedziła rezerwat przyrody Svankila.
31 sierpnia Książę Gabriel świętował 1 urodziny. Z tej okazji opublikowano jego dwa nowe zdjęcia.
1 września Książę Carl Philip i Księżna Sofia uczestniczyli w ślubie Deniz Kaya i Księcia Konstantina z Bawarii ( Książę jest synem Księcia Leopolda i Księżnej Urszuli z Bawarii. Ojciec pana młodego jest ojcem chrzestnym Księcia Carla Philipa). Ślub odbył się  Kościele"Eglise au Bois" w St. Moriz w Szwajcarii.Wczoraj Księżniczka Victoria przybyła do Tokio na Dialogi Karuizawa dotyczące akwakultury. Wizyta Księżniczki potrwa trzy dni.
Jordania

26 sierpnia Królowa Rania odwiedziła Al Kifah Cooperative Society w  Ajloun. Rozmawiała na temat rolnictwa ekologicznego.


Dzień później Królowa spotkała się z przedstawicielkami SitatByoot w Ammanie.
31 sierpnia Królowa Rania obchodziła 48 urodziny. Z tej okazji jej syn opublikował piękne zdjęcie z mamą.29 sierpnia Królowa spotkała się z grupą Edraak.


2 września uczestniczyła w spotkaniu z grupą kobiet biorących udział w Jordańskim Tygodniu Żywności w Ammanie.

Holandia

31 sierpnia Królowa Maxima i Król Willem Alexander wzięli udział w ceremonii wręczenia orderów wojskowych w Hadze.29 sierpnia Księżniczka Beatrix uczestniczyła w zjeździe fundacji Engelandvaarder w Hilversum.


30 sierpnia Księżniczka była obecna na spektaklu "Free to Move".


Belgia

Rodzina Królewska opublikowała zdjęcia Księżniczki Elżbiety z okazji jej wyjazdu do szkoły w Walii. Urocze prawda?
Dzisiaj Król Philippe i Królowa Mathilde odprowadzili trójkę młodszych dzieci do szkół.


Norwegia

27 sierpnia Królowa Sonja udostępniła swój dom rodzinny jako część muzeum. W uroczystym otwarciu uczestniczyła także najbliższa rodzina Królowej.

28 sierpnia Księżna Mette - Marit wzięła udział w LitteraturOslo (międzynarodowym festiwalu literatury).
29 sierpnia Para Królewska obchodziła Złote Gody ( 50 rocznica ślubu). Z tej okazji obyła się uroczysta msza święta z udziałem całej rodziny. 


Opublikowano także oficjalne zdjęcia Pary Królewskiej z bliskimi.Monako

Księżniczka Stephanie wzięła udział w festiwalu wojskowym na placu Czerwonym w Moskwie.
31 sierpnia Para Książęca wraz z  Jacques'em i Gabrielą wzięli udział w tradycyjnym pikniku rodzinnym w Parku Księżniczki Antoinette w Monako.Pierre Casiraghi z rodziną oraz Charlotte, Dimitri i Raphael zostali zauważeni w Monaco Beach Club.


Japonia

25 sierpnia księżniczka Mako była obecna na konkursie japońskiego języka migowego dla uczniów szkół średnich organizowanym już po raz 35, podczas którego wygłosiła mowę inaugurującą. Celem konkursu All Japan High School Sign Language Contest jest promowanie języka migowego i zachęcenie do jego nauki nie tylko wśród osoób głuchoniemych i ich bliskich, ale przede wszystkim wśród pozostałej części społeczeństwa, by ułatwić im komunikację.
Mako, podobnie jak młodsza siostra, idzie w ślady matki i regularnie pojawia się na konkursie języka migowego, niekiedy zamieniając się z Kako. To właśnie księżna Kiko była pierwszą osobą w rodzinie imperialnej, która zwróciła uwagę na problemy ludzi głuchoniemych. Sama nauczyła się języka migowego i jest przeszkolonym tłumaczem; do tego samego zachęciła obie córki.
Tego samego dnia książę koronny z żoną i córką przybyli na drugą część wakacji do willi Nasu Imperial Villa w prefekturze Tochigi, gdzie tego samego dnia odbyła się oficjalna sesja zdjęciowa. Do zdjęć pozował także ich czworonożny pupil, Yuri.
Pojawiły się także zdjęcia z wakacji Pary Cesarskiej, które spędzili w prefekturach Nagano i Gunma w dniach 22-29 sierpnia, odwiedzając także kort tenisowy, na którym się poznali kilkadziesiąt lat wcześniej. 27 sierpnia byli obecni na koncercie w ramach odbywającego się 39. Międzynarodowego Letniego Festiwalu "Kusatsu" Akademii Muzycznej. W czasie wizyty w akademii do gry przyłączyła się sama Cesarzowa Michiko, która zasiadła do fortepianu przy występie Kateřiny Javůrkovej na rogu francuskim.

 

1 września książę Fumihito i księżna Kiko uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających ofiary trzęsienia ziemi z 1923, jakie nawiedziło wówczas region Kantō we wschodniej części Japonii, oraz późniejszego tsunami, w wyniku których zginęło ponad 100 tysięcy osób.


W dniach 1-2 września księżna Takamado Hisako z córką, księżniczką Ayako (która pod koniec przyszłego miesiąca wychodzi za mąż) odwiedziła prefekturę Aomori, gdzie obejrzały trening kadetów. Księżniczka Ayako w lutym tego roku została Honorową Przewodniczącą Japan Sea Cadet Federation, którą to funkcję przejęła od matki.

Księżniczka Kako 2 września otworzyła 30. Międzynarodową Olimpiadę Informatyki IOI będącą konkursem programowania, w której zmierzą się uczniowie szkół średnich z 87 krajów świata.

Bhutan

Wraz z nastaniem nowego miesiąca tradycyjnie pojawiła się nowa kartka z kalendarza. Ponownie użyto do niej zdjęcia typowo "przyrodniczego", na którym tym razem widnieje kruk, narodowy ptak  Bhutanu. Kartkę możecie pobrać tutaj.Źródło zdjęć: www.newmyroyals.com, www.therealmyroyals.com,Twitter, FB, Aftenshowet, asahi.com, imperialfamilyjapan.wordpress.com, yellow.bt, belgaimage.be

15 komentarzy:

 1. Bardzo intensywny tydzień nr 1 będzie na pewno wizyta państwowa w Danii (zawsze gdy Mary zakłada Ruby Parure to wyjątkowe wydarzenie) do tego 50 rocznica ślubu Harlda i Sonji a w Monako jak zwykle show skradły bliźniaki ❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Bliźniaki są cudowne:)

   Usuń
  2. Szczególnie w strojach ludowych wyglądają ślicznie <3

   Usuń
 2. dziewczyny kocham wasz blog.ten post ogromna klasa.Mam pytanie czy ktoras z dziewczyn prowadzących nie chciała by brytyjskiego Hello oraz hiszpańskiego HOLA.te gazety bede miała dopiero za jakieś półtora miesiąca.Wyśle za darmo .Już to robiłam można poczytac na innych blogach.nie oczekuje nic w zamiam może tylko jakiegoś adresu.tylko mopisze najwczesniej w połowie pazdziernika.jezeli jestescie zainteresowane napiszcie na forum a ja maila podam numer telefonu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! Bardzo się cieszymy, że do nas zaglądasz. Dziękujemy za propozycję i oczywiście chętnie skorzystamy:) Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
 3. pisze tak z rana może za wcześnie ale ok.gazety tak jak obiecałam chętnie prześle wam za darmo.tylko dajcie i conajmiej miesiac mam dostęp do takich tytułow jak Hello UK i HOLA hiszpanskie majesty poin the viou royal life niemiecka gala francuska gala.tak jak pisałam nie biore za to zadnych pieniedzy zreszta myśle że moga to potwierdzic niektore czytelniczki.napiszcie jakie tytuły by was interesowały bo np meksykanskiego wydania hello nie dostanie sie w żadnym miejscu ani firmie w Londynie nie ma nawet w SZtokholmie.ja będe przywoziła dla siebie dla Ani Aniu pozdrawiam i Kasi też pozdtawiam.Tylko musze wiedziec co dokładnie bo Rayaner wprowdził takie przepisy że jako bagaż podręczny możne teraz wniesc tylko małą torebke a gazety są bardzo ciężkie icena normalnego bagazu przekroczyła by wartośc gazet.czyli gazetty przyjada autokarem z Wictori COAch station.Mam pytanie mam piękna ale kserokopie piękny papier Hello z wizyty Kate w Indiach jezeli jest ktos zainteresowany w następnym tygodniu moge wysłac.Czekam na odpowiedz.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy za wspaniałą propozycję! Będziemy wdzięczne za każdą gazetkę, szczególnie prosiłybyśmy o Hello UK oraz Hola.Jeśli chodzi o Hello z wizyty Kate to jesteśmy jak najbardziej zainteresowane:)
   Pozdrawiamy

   Usuń
 4. ok postaram sie jak najszybciej.pozdrawiam.ele

  OdpowiedzUsuń
 5. mam problem z mailem.postaram sie jutro przesła replike specjalnego wydania Kate w podróży po Indiach.kredowy papier przepiękna replika.Podaje moj numer słuzbowy i prosze o adres na ktory mam wysłac poniewaz mam kłopoty z mailem 517328770

  OdpowiedzUsuń
 6. Na przełomie miesiąca krolwskie ladies zachwyciły kreacjami i trudno wybrać najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ktoś z Royalsów w najbliższym czasie będzie w Nowym Jorku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem tylko o księżniczce Victorii - 20 września

   Usuń
  2. Dziś doszła królowa Matylda-23-25 września

   Usuń
 8. Mały Stefano podobny do taty.
  Śliczne zdjęcia Sonji k Haralda.
  Silvii pasuje ten ludowy szwedzki strój.
  Bardzo mi się podoba ten festiwal literatury. Szkoda, że w Polsce czegoś takiego nie ma.
  Meghan chyba myślała, że jest na czerwonym dywanie,że się tak ubrała. Jak chciała być księżną to trzeba się lepiej ubierać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rodzinne zdjęcie DRK podbiło moje serce, tak samo jak sesja z okazji 50 -tej rocznicy ślubu Sonji i Haralda :)
  Bardzo podoba mi się stylizacja królowej duńskiej z powitania prezydenta Macrona - moim zdaniem pasuje do niej biel.
  Książę Nikolai z roku na rok przystojniejszy.
  Dziwna, ale warta zwrócenia uwagi sukienka księżnej Mary z rozdania nagród Carlsberg'a.
  Musiacal "Hamilton" to cudo! moim marzeniem jest go zobaczyć na żywo.
  Przypadł mi do gustu pastelowy garnitur Victorii.
  Miło zobaczyć nowe zdjęcia księcia Gabriela. Niebieskooki słodziak z niego :)
  Stylizacja księżnej Sofii z wesela- dla mnie bomba.
  Zdjęcia z pożegnania księżniczki Elżbiety faktycznie są rozczulające!
  Jak ja się stęskniłam za uśmiechem Maximy! :)

  A w Japonii znowu konserwatyzm bije po oczach. Cud, że Aiko ma na sobie sukienkę a nie mundurek szkolny.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.