sobota, 16 września 2017

Ślub księcia Ferdinanda i księżniczki Viktorii Luise


Dzisiaj o godzinie 11 w Amorbach w Bawarii odbył się ślub Dziedzicznego Księcia Leiningen Ferdinand oraz księżniczki Viktorii Luise z Prus.

profimedia.cz


profimedia.cz

profimedia.cz

Dziedziczny Książę Leiningen Ferdinand Heinrich Emich Christian Karl jest najstarszym z trójki dzieci obecnego księcia Leiningen Andreasa i jego żony, księżnej Leiningen Alexandry (córki księcia Hanoweru Ernsta Augusta IV). Z kolei Dziedziczna Księżna Leiningen urodziła się jako księżniczka Viktoria Luise Kira Ehrengard, jedyna córka zmarłego dwa lata temu księcia Prus Friedricha Wilhelma i jego drugiej żony Ehrengard urodzonej jako księżniczki Reden. Ich ślub cywilny miał miejsce także w Amorbach 29 kwietnia tego roku (post znajdziecie TUTAJ). 

profimedia.cz

Książę Ferdinand i księżniczka Viktoria Luise są kuzynami drugiego stopnia. Ich ślub jest pierwszym zawartym między potomkami brytyjskiej królowej Wiktorii od 1981, kiedy na ślubnym kobiercu stanęli rodzice dzisiejszego pana młodego. Co ciekawe, wspólnym przodkiem pary młodej nie jest jedynie królowa Wiktoria, ale także car Rosji Alexander II i Cesarz Niemiec Wilhelm II. 

REX/Shutterstock

REX/Shutterstock

profimedia.cz

Dzisiejsza uroczystość, która rozpoczęła się o godzinie 11, odbyła się w kaplicy Abteikirche na zamku Amorbach i była całkowicie prywatna. Pan młody przybył w towarzystwie matki, księżnej Leiningen, oraz najbliższej rodziny.

profimedia.cz

Około godziny później nowożeńcy wyszli z kościoła, pozując do zdjęć zgromadzonym fotoreporterom oraz fanom. Nie zabrakło również pocałunku.

profimedia.cz

Viktoria Luise zachwyciła w białej koronkowej sukni z rękawem trzy czwarte oraz tiarą The Prussian Meander Kokoshnik, którą na swój ślub z księciem Prus Louisem Ferdinandem w 1938 założyła również jej babka, Wielka Księżna Kira Kiriłłowna.

REX/Shutterstock

profimedia.cz

Przez kilka ostatnich dni pogoda w Amorbach nie dopisywała, ciągle padał deszcz, na szczęście dzisiaj niebo było bezchmurne. 

profimedia.cz

To już drugi w tym roku ślub w rodzinie księcia Leiningen. 1 lipca w Austrii przed ołtarzem stanął młodszy brat dziedzicznego księcia Ferdinanda, książę Hermann, który poślubił Isabelle Heu­bach.

profimedia.cz

Po ceremonii kościelnej nowożeńcy odjechali odkrytym powozem do zamku w Amorbach, gdzie goście zostali zaproszeni na prywatne wesele. 

profimedia.cz

Wśród zaproszonych na dzisiejszą uroczystość gości mogliśmy zobaczyć księcia Georg'a Friedricha i księżną Sophie z Prus...

REX/Shutterstock

REX/Shutterstock

....księcia Alexandra i księżną Sarah z Isenburga...

REX/Shutterstock

....Vanessę zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg i jej męża Pietera Muliera...

REX/Shutterstock

....Wielką Księżną Marię Władimirowną z Rosji i jej syna Jerzego Michajłowicza...

REX/Shutterstock

...księcia Schaumburg-Lippe Alexandra i jego dziewczynę Mahkameh Navabi...

REX/Shutterstock

...arcyksięcia Amedeo i arcyksiężną Lili...

profimedia.cz

...a także liczną reprezentację z Hanoweru: księcia Heinricha i księżną Thyrę...

REX/Shutterstock

...księcia Christiana i jego narzeczoną Alessandrę de Osma, a także wielu, wielu innych.

REX/Shutterstock

Jednak przypuszczalnie największe poruszenie wśród niemieckich dziennikarzy wywołała księżna Ekaterina, która - jak już od jakiegoś czasu donoszą media - ma spodziewać się dziecka.

REX/Shutterstock

REX/Shutterstock

Opublikowano także oficjalne zdjęcia:

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Obszerne galerie zdjęć z dzisiejszego ślubu znajdziecie TUTAJ oraz TUTAJ


Źródło: amorbach.de, gala.de, bunte.de

9 komentarzy:

 1. Panna młoda ma śliczną suknię ślubną-chciałabym mieć podobną na własnym ślubie ;)
  To już dość niespotykane by zarówno pan młody i panna młoda pochodzili z arystokracji, odwróciła się pewna tradycja-kiedyś nie do pomyślenia była inna kombinacja, a obecnie jest ona na porządku dziennym.
  Ekaterina założyła taką obcisłą sukienkę by pewnie zaprzeczyć lub podsycić plotkom o ciąży-szkoda, że nie widać jej profilu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna suknia ślubna. Sama bym taką założyła, jest w moim stylu.
  Szczerze mówiąc, to Jerzy z Rosji strasznie się "zapuścił". W brodzie wygląda niekorzystnie.
  Podoba mi się sukienka Ekateriny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Panna młoda miała piękna suknie. Mi osobiście nie za bardzo podoba się tiara.
  Fajnie jakby Ekaterina była w ciąży. Kolejne Royal baby.
  Czy jeśli młodzi są kuzunami drugiego stopnia to mieli wspólnych dziadków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, matką Pana młodego - Ferdynanda, jest Alexandra of Hannover, która jest prawnuczką Wilhelma II.

   Usuń
 4. Prawdziwie arystokratyczny ślub. Cóż za koligacje rodzinne państwa młodych. Jak napisała Justyna w współczesnych czasach taki ślub budzi więcej emocji niż pomiędzy osobą królewskiej krwi,a z ludu.
  Przepiękna,dostojna suknia.
  Ekaterina miała coś strasznego na głowie,ale sukienka śliczna.Szczerze,nie widzę tu ciąży,ale mam nadzieję,że się mylę: )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też się nie podoba jej nakrycie głowy, kojarzy mi się z pióropuszem :)

   Usuń
 5. "...księcia Christiana i jego dziewczynę Alessandrę de Osma..." czy ona nie jest jego narzeczoną ? zaręczyny były chyba w kwietniu

  OdpowiedzUsuń
 6. Suknia Viktorii jest piękna, wiedziałam, że będzie ''księżniczkowa''. Niestety sama panna młoda nie podoba mi się- ma 34 lata, wygląda na 64.
  Tiara jest koszmarna.
  Ehrengard raczej nie była księżniczką :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.