sobota, 30 kwietnia 2016

Sesja Księżnej Kate dla Vogue, nowe zdjęcie z Bhutanu+ więcej!

Dzisiaj jak wiecie wiele dzieje się w Szwecji, dlatego postanowiłam połączył te zdarzenia pod jednym nagłówkiem, a nie pisać o każdym oddzielnie ;)
*
Szwecja/Hiszpania/Holandia/Norwegia/Japonia/Dania/Monako/Belgia/Bułgaria/ Liechtenstein

Dzisiaj w Szwecji odbywają się uroczystości z okazji 70 urodzin Króla Carla XVI Gustawa. Z tej okazji do Sztokholmu przybyło wielu członków rodzin królewskich, aby wspólnie świętować to wyjątkowe święto.  Rano, o 10.00 odbyło się Te Deum, na którym pojawili się wszyscy członkowie Szwedzkiej Rodziny Królewskiej oraz reprezentanci innych rodzin królewskich i książęcych. Symeon II z żoną Małgorzatą (Bułgaria)Po zakończonej mszy Król odebrał na dziedzińcu kwiaty i życzenia od najmłodszych i wraz z gośćmi wysłuchali występu orkiestry. Później nadszedł chyba najbardziej wyczekiwany moment, Rodzina Królewska pojawiła się na tarasie Lejonbacken! I chyba najbardziej wzruszający moment, przynajmniej dla mnie, kiedy Księżniczka Victoria pojawiła się na tarasie z małym Księciem Oscarem na rękach! Tłum od razu się bardziej ożywił. Gdy rodzina już się zgromadziła, rozpoczął się występ chóru. Estelle w swoim żywiole ;)


A oto Książę Oscar!!


I moje ulubione zdjęcie :)


Na tarasie pojawili się również inni członkowie rodzin królewskich. Najlepszym momentem jest chyba ten, w którym Księżna Mary robiła sobie zdjęcie z Estelle, a później Frederik z Oscarek i Victorią ;)


Królewscy goście udali się następnie do ratusza, gdzie odbył się obiad. Tam też wszyscy zebrani wspólnie z chórem zaśpiewali Królowi :All you need is love".

Królowa Sofia i Król Juan Carlos
Księżna Takamado

Księżna Mary i Książę Frederik

Królowa Małgorzata II

Księżniczka Martha Louise i Ari Behn
Książę Albert II


O godzinie 18.00 do Zamku Królewskiego zaczęli przybywać goście zaproszeni na uroczysty bankiet z okazji urodzin Króla. Księżniczka Martha Louise i Ari Behn

Królowa Małgorzata , Król Carl Gustaw

Księżniczka Madeleine, Chris O'Neil

Księżniczka Victoria, Książę Daniel, Książę Carl Philip

Księżna Mary

Księżniczka Beatrix i Książę Albert II

Dziedziczna Księżna Zofia z Liechtensteinu

Książę Frederik, Małżonka Prezydenta Islandii, Królowa Matylda


Norwegia

Dzisiaj haakon i Mette-Marit odwiedzili Centrum Zarządzania Kryzysowego. 


Wielka Brytania

Księżna Kate wzięła udział w sesji dla Vogue! Jest to pierwsza sesja zdjęciowa Księżnej dla magazynu. Została zorganizowana dzięki współpracy The National Portrait Gallery, której Kate jest patronem z brytyjskim Vogue. Dwa zdjęcia zostały umieszczone w Galerii w Londynie. księżna odwiedzi miejsce 4 maja.

Maroko

Król Mohammed VI wspólnie z Księciem Moulay Rachid'em przybyli do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z oficjalną wizytą. 


Bhutan

Książę Jigme Namgyel Wangchuck został przedstawiony w kalendarzu przedstawiającym Bhutańską Rodzinę Królewską. Zdjęcie Księcia przeznaczone jest na miesiąc maj. 


***

Jutro wieczorem na blogu oprócz notki z bieżących wydarzeń w rodzinach królewskich, pojawi się też ankieta na najlepszą stylizację tego tygodnia :)

3 komentarze:

 1. Czy to tylko moja opinia czy Kate wygląda na zdjęciach jak własny sobowtór? Przesadzili z Photoshopem...
  Za to zdjęcie księcia Jigme jest piękne ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda ;) Moim zdaniem Kate na tych zdjęciach jest do siebie prawie w ogóle nie podobna ; D

   Usuń
  2. A ja dawno nie widziałam tak naturalnych zdjęć w Vogue :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.