wtorek, 5 kwietnia 2016

Nowa afera w Hiszpańskiej Rodzinie Królewskiej?+ więcej

Wielka Brytania


Książę Andrew został zauważony z przyjaciółką w restauracji niedaleko Pałacu Buckingham. Nieznana jest tożsamość tajemniczej blondynki, ani relacje wiążące ją z Księciem.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.pt
 
Hiszpania


Królowa Sofía odwiedziła szpital swojego imienia w Kordobie.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.pt
 

Czyżby szykowała się kolejna afera finansowa w Hiszpańskiej Rodzinie Królewskiej? Organy podatkowe oficjalnie rozpoczęły śledztwo w sprawie panamskiej firmy Infantki Pilar, której od 40-tu lat jest właścicielką.

tumblr.com

Znalezione zostały dokumenty, na których widnieją nazwiska setek polityków i celebrytów, których podejrzewa się o posiadanie zagranicznych kont w Panamie. Najprawdopodobniej chcieli oni uniknąć płacenia podatków w swoich krajach.

Infantka Pilar jest jedną z osób wymienionych na liście. Nie oznacza to jednak od razu, że jest winna. Sprawa jest badana, a podejrzani są sprawdzani. Wśród nich są również m.in. piłkarz Lionel Messi i reżyser Pedro Almodóvar.

20minutos.es

 


Holandia/ Norwegia


Król Willem-Alexander, Królowa Máxima, Książę Haakon i Księżna Mette-Marit zostali zauważeni w
Tromsø, w północnej Norwegii. Grupa spędzała czas na łodzi Vulkana.

itromso.no

itromso.no

Wizyta Holenderskiej Pary Królewskiej ma charakter prywatny. Nie wiadomo jak długo pozostanie ona w Norwegii. W przyszłym tygodniu rozpoczyna jednak oficjalną wizytę w Bawarii.

itromso.no
 Monako


Książę Albert przyjechał do Brukseli, aby uczcić pamięć ofiar zamachów.

noblesseetroyautes.com

 


Portugalia/ Brazylia
 

Dwa tygodnie temu Książę Afonso i Gabriel de Orléans e Bragança spotkali się na upamiętnieniu dwusetnej rocznicy śmierci Królowej Marii I, władczyni Portugalii i Brazylii.
Choć sam nie zajmuje miejsca "w kolejce" do tronu, Gabriel przyjechał w zastępstwie swojego wuja, Księcia Luiza.

blog_real.blogs.sapo.pt

20 marca panowie wzięli udział w uroczystej mszy w Lizbonie.
blog_real.blogs.sapo.pt
blog_real.blogs.sapo.pt
 Serbia
 

Księżna Katherine odwiedziła szpital w Krajlevie razem z siostrą.

noblesseetroyautes.com
 Albania


Jeden ze znanych królewskich blogów nawiązał kontakt z Sekretariatem Albańskiego Dworu Królewskiego. Dzięki temu wiemy, że za ok. 4-5 tygodni zostaną podane pierwsze szczegóły dotyczące październikowego ślubu. 

instagram.com

Jordania

Król Abdullah II pojawił się na prezentacji 40-tej Brygady Pancernej Im. Króla Talala.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

Obecni byli również bracia Króla: Książę Feisal, Książę Hamzah i Książę Hashim oraz jego kuzyn, Książę Rashid.

blog_real.blogs.sapo.ptblog_real.blogs.sapo.pt, noblesseetroyautes.com, theroyalforums.com

13 komentarzy:

 1. Ja jestem zdania,że powinni zapłacć podatki,a nie tylko kombinują.

  Ładne to zdjęcie Leki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że powini zapłacić podatki, ale jeszcze trzeba udowodnić, że ich rzeczywiście nie płacili. Samo posiadanie firmy czy konta z raju podatkowym nie jest niczym nagannym. Nazwałabym to standardową procedurą ludzi bogatych (vide Gerard Depardieu). Problemem są potencjalne dalsze działania takie jak: pranie brudnych pieniędzy czy też unikanie płacenia podatków.
   I jeszcze sprecyzuję, że firma Infantki Pilar została rozwiązania 5 dni po proklamacji Felipe czyli oficjalnie od prawie 2 lat nie istnieje.

   Usuń
  2. Ja nikogo ni obwiniam. I uważam tak samo, że posiadanie firmy w raju podatkowym to nic złego. Ale moim zdaniem właśnie po to żeby kombinować zakładają tam firmy. A tego nie popieram- bo trzeba być uczciwym!

   Usuń
 2. bardzo ładne zdjęcie Leki

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak można mieć w cholerę kasy i jeszcze unikać płacenia podatku? :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu chce się mieć jeszcze więcej kasy.;) A tak na serio to trochę się nie dziwię tym przekrętom. Z takiego czysto ludzkiego punktu widzenia: pracuję, zarabiam i nie chcę tak jakby "za nic" oddawać moich ciężko zarobionych pieniędzy innym/ państwu/ rządowi/ instytucjom (niepotrzebne skreślić). Dlatego tak popularna jest praca na czarno, na umowach śmieciowych, płacenie jak najniższych składek czy wszelkie inne przekręty. A, że póki człowiek młody nie myśli o przyszłości to... Dopiero za kilkadziesiąt lat przychodzi refleksja, że jednak coś poszło nie tak i nie ma się za co żyć...

   Usuń
 4. Oczywiście MM i Haakon (choć on jeszcze coś robi) znowu na wypadzie łodzią/statkiem zamiast pracować. MM ma wyjść jak na lekarstwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomyślałam dokładnie to samo.Ale z drugiej strony to fajnie,że spędzają razem czas :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To super ze maxi , wilem , mette i haakon spedzaja ze soba czas rowniez prywatnie. ;) szkoda,ze brk jest taka "zamknieta"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko BRK ;) Ale fakt- właściwie tylko Edward i Sophie się z tej rodziny integrują, co mnie trochę dziwi (najmłodszy syn Królowej, siódmy w kolejce do tronu i jego żona reprezentują rodzinę niczym następcy tronu). Kiedyś jeszcze Królowa i Książę Philip wyjeżdżali na różne uroczystości (Philip ma świetne relacje z Królową Margrethe II- swoją krewną nota bene), ale teraz już nie- chyba ze względu na wiek.

   Usuń
  2. Nie zapominajmy, iż oni wszyscy są krewnymi.

   Usuń
  3. Owszem są, ale to nie jest jednoznacze z tym, że utrzymują ze sobą dobry kontakt...

   Usuń
  4. Oczywiście, ale chodziło mi o to, że w przypadku Philipa i Margrethe pokrewieństwo jest nieco bliższe, bo oboje są Glucksburgami. Sam Philip kiedyś powiedział, że czuje się zarówno Duńczykiem, jak i Grekiem.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.