sobota, 16 kwietnia 2016

Książę Jigme Namgyal!

Przed chwilą dowiedzieliśmy się jakie imię otrzymał urodzony 5 lutego Następca Tronu Bhutanu. Para Królewska nie zaskoczyła wyborem- od dzisiaj Książę będzie znany jako Jigme Namgyal Wangchuck.

twitter.comChłopiec otrzymał imiona na cześć protoplasty dynastii Wangchuck, Desi Jigme Namgyalu, żyjącego w latach 1825-1881. Ceremonia nadania imion była transmitowana przez bhutańską telewizję od godziny 11-tej czasu lokalnego.
Minister Edukacji Bhutanu poinformował przy okazji, że podczas swojej wizyty Książę William i Księżna Kate osobiście poznali małego Jigme Namgyala.

Z kolei wczoraj Król Jigme Khesar Namgyel i Królowa Jetsun Pema udali się z synkiem do Świątyni Thimphu Changangkha Lhakhang, gdzie modlili się w jego intencji.

facebook.com

facebook.com

Więcej zdjęć z właściwej ceremonii nadania imion Księciu pojawi się zapewne jeszcze dzisiaj wieczorem.
facebook.com, twitter.com, theroyalforums.com

7 komentarzy:

 1. Tego można było się spodziewać,ale ja tylko zapamiętam pierwsze imię.Reszta jet nie do wymówienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja mam to samo nie dam rady wymówic.Mam pytanie bo jesteś prawdziwą ekspertką i masz ogromną wiedze czy np do Atum Phillips można napisac albo do Zary Philips.Przepraszam za błędy w pisowni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma adresów korespondencji do nich, ponieważ nie należą ściśle do Rodziny Królewskiej ;)

   Usuń
 3. wielkie dzięki za odpowiedz.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaskoczenia nie było, ale chociaż mamy zdjecia Księcia. Słodkie dziecko - te oczy.:)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.