poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Księżna Mary w Muzeum, Król i Królowa Holandii u Papieża Franciszka+więcej!

Jordania

Królowa Rania odwiedziła obóz uchodźców na Lesbos ,w Grecji.

Twitter


Dzisiaj Muna Al-Hussein, matka obecnego Króla Jordanii obchodzi 75 urodziny!Holandia

Dzisiaj Królowa Maxima i Król Willem-Alexander z córkami przebywają w Watykanie, gdzie na audiencji spotkali się z Papieżem Franciszkiem. Norwegia

Dzisiaj królowa Sonja i księżna Mette- Marit spotkały się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Dotyczyła pomocy udzielanej przez Norweski Czerwony Krzyż.

kongehuset.no
Król Harald V został ogłoszony honorowym członkiem Leander Club Henley. 


Dania

Rano Królowa Małgorzata II uczestniczyła w obchodach 150-lecia Duńskiego Towarzystwa Zdrowia.
Księżna Mary odwiedziła dzisiaj Muzeum Zoologiczne.

kongehuset.dk

kongehuset.dk

Hiszpania

Król Felipe udzielił audiencji przedstawicielom partii  kandydujących do nowych wyborów.

lavanguardia.com

lavanguardia.com
Sofia otrzymała nagrodę za pracę na rzecz funduszu.Wielka Brytania

Książę Harry uczestniczył dziś w obchodach Anzac Day, dniu, który upamiętnia poległych żołnierzy z Australii i Nowej Zelandii. Książę m.in. złożył wieniec w Royal Artillery Hyde Park Corner i brał udział w uroczystościach w Westminster Abbey.

Getty Images

Getty Images

Luksemburg

Pojawiła się informacja, że Wielki Dziedziczny Książę Henri i jego żona maria Teresa będą uczestniczyć w obchodach 70 urodzin króla Szwecji Karola Gustawa. 

5 komentarzy:

 1. Fajnie, że H i MT będą w Szwecji. Co prawda jak dla mnie to spora niespodzianka, ale bardzo się cieszę.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rania mnie trochę irytuje swoimi tweetami w kwestii uchodźców, a prawda jest taka, że Europejczycy nie są odpowiedzialni za kryzys na Bliskim Wschodzie i nie są zobowiązani do nie wiadomo jakiej pomocy. Mieli możliwość siedzieć w Turcji w obozach i szła kasa na ich utrzymanie, a oni i tak wydawali tysiące by wsiadać do łódek i pchać się na Lesbos. Uchodźcy? - nie sądzę, raczej imigranci. Mam nadzieję, że Polska pomoże im ale poza granicami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe,czy rzeczywiście Henri i Maria Teresa przylecą do Szwecji, na razie to nie potwierdzone informacje, a dwór wielkoksiążęcy oczywiście milczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taką nadzieję. Osobiście myślę, że mogą pojawić się na porannych uroczystościach i zrezygnować z bankietu z powodu oktawy w niedzielę. Może także pojawią się na bankiecie w piątek. No MIC trzeba poczekać na potwierdzenie z dworu.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.