Królowa Rania jest powszechnie znana z tego, że piecze przepyszne ciasteczka z czekoladą, ale we wtorek postanowiła upiec coś nie w domowym zaciszu, ale z podopiecznymi Czeczeńskiego Towarzystwa Charytatywnego dla Kobiet w dzielnicy Sweileh.
Panie przygotowywały tradycyjne ciasteczka fatayer. Jest to arabski placek mięsny nadziewany szpinakiem lub serem.
Podopieczne Towarzystwa przygotowały także własnoręcznie zrobiony humus, który Rania uwielbia (przyznała to w wywiadzie z Oprah Winfrey w 2010r.).
Na swoim profilu na Instagramie, Królowa napisała, że spędziła cudowny poranek piekąc i dekorując z paniami z Czeczeńskiego Towarzystwa Charytatywnego dla Kobiet.
Zostało ono utworzone w 1981r. i oferuje programy wspierające dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością, ale także warsztaty i szkolenia zawodowe mające na celu równouprawnienie kobiet.
Poza kuchnią, która oferuje szeroki wybór jordańskich i czeczeńskich potraw, Rania odwiedziła także kobiety z "Beads of Hope Project", gdzie podopieczne uczą się ręcznie wytwarzać różne produkty z koralików.
***
W przyszłym tygodniu postaram się "ruszyć" zaproponowane przez Was notki tematyczne, bo trochę się tego nazbierało.
Jeszcze mam do Was pytanie, czy gif miesiąca Wam się rusza? Bo u mnie dzisiaj stanął i zastanawiam się czy u mnie jest jakiś problem czy muszę wdrożyć program naprawy :)
U mnie też się gif nie rusza :(
OdpowiedzUsuńU mnie również stanął
UsuńI u mnie.:(
UsuńRania jest niesamowita. Chciałabym spróbować takiej potrawy przyrządzonej przez nią.;)
Nie wiedziałam że Rania udzieliła wywiadu Oprah, napiszesz coś o nim? :)
OdpowiedzUsuńPostaram się, aczkolwiek możesz go znaleźć w zakładce "Najlepsze z najlepszych" ;)
UsuńRania jak zawsze pełna klasy i elegancji
OdpowiedzUsuńu mnie sie też nie rusza
UsuńNo to muszę pokombinować w takim razie :(
UsuńMam takie pytanie, na wikipedii pisze, że drugie dziecko Andrei Casiraghi i Tatiany przyjdzie na świat w lutym 2015, więc czy Tatiana już urodziła, czy jeszcze nie? Pytam, bo nie znam się na monakijskiej rodzinie królewskiej.
OdpowiedzUsuńNic nie wiadomo to chyba jeszcze nie.
UsuńJeszcze nie urodziła ;) Na Wikipedii jest napisany hipotetyczny miesiąc porodu, nie należy się nim zbytnio sugerować, tym bardziej, że nie wiemy, w którym miesiącu ciąży była Tatiana, gdy ogłoszono, że spodziewają się kolejnego dziecka.
Usuńmam pytanie: Rania jest muzułamanka, to dlaczego nie nosi burki czy tradycyjnego stroju muzułmańskich kobiet??? czytam na wikipedii ze: "Jest rzeczniczką równouprawnienia kobiet i nie nosi tradycyjnych strojów, preferując nowoczesny styl ubioru." ale czy to jest dozowlone? muzulanie raczej sa radykalni a tu zgodzili sie na takie ustepstwo??? prosze o wyjasnienie jezeli ktos siue orientuje...
OdpowiedzUsuńCóż, Jordania jest w głównej mierze krajem sunnickim (jest to "liberalna" odmiana islamu). Jeżeli rodzina zadecydowała, że kobieta nie musi nosić tradycyjnego ubioru, to jest ok i nikt nie ma z tym problemu. Decyzja Rani nie wywołała protestu jej męża (przeciwnie, poparł ją), więc nie ma takiego obowiązku, żeby nosiła np. czarczaf, chociaż przyznała kiedyś, że nie wątpliwe, że kiedyś zmieni decyzję w tej sprawie.
Usuń