wtorek, 24 lutego 2015

Zimowa sesja zdjęciowa HRK+ nowe zdjęcia i kilka pytań do Naruhito

Przepraszam Was najmocniej za moją kilkudniową nieobecność, ale niestety- szkolne obowiązki :(
W każdym razie jutro powinien się pojawić pierwszy post o patronatach "księżniczek".


***

Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, Pałac w Hadze opublikował najnowsze zdjęcia Pary Królewskiej z córkami i Księżniczką Beatrix podczas ferii w Lech am Arlberg w Austrii. Mój szok jest wywołany tym, że niedawno poinformowano, iż tegoroczna sesja jest wątpliwa ze względu na groźbę ataku terrorystycznego na rodzinę (z tego powodu została odwołana zimowa sesja Belgijskiej Rodziny Królewskiej).

W poniedziałek, Beatrix, Alex, Máxima, Amalia, Alexia i Ariane w wyśmienitych nastrojach pozowali na stoku narciarskim.
Na zdjęciach można zauważyć, że Księżniczka Amalia nosi aparat ortodontyczny (znacznie bardziej widoczny niż ten, który nosi Alexia).


Lech am Arlberg jest mekką narciarzy i jednym z ulubionych miejsc holenderskiej monarchii, chociaż przypomina również o tragedii sprzed 3 lat, kiedy Książę Friso został zasypany przez lawinę.

***


Na pytanie, co się wydarzyło 23 lutego, każda szanująca się fanka monarchii odpowie: "Estelle się urodziła!". Ale nie tylko urocza, szwedzka księżniczka obchodziła wczoraj urodziny. 55 lat skończył Następca Tronu, Książę Naruhito.

Z tej okazji, Pałac opublikował najnowsze zdjęcia solenizanta z żoną i córką oraz psem, Yurim. Zostały one wykonane 11 lutego w rezydencji rodziny w Pałacu Togu.
Jako, że to okrągłe urodziny, została również przeprowadzona konferencja prasowa z Księciem, z której mogliśmy się dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy.Naruhito przynał m.in., że te urodziny są dla niego szczególnie ważne, ponieważ jego ojciec, Cesarz Akihito, objął tron właśnie w wieku 55 lat.
"Czuję napięcie i determinację (w związku z moim obowiązkiem) i jestem przepełniony emocjami. Oczekuję od siebie, że w przyszłości będę podążał taką samą ścieżką, jaką podążali poprzedni cesarze".
Naruhito wspomniał również o okrucieństwie II Wojny Światowej oraz, że "pamięć o niej zanika".


Książę odpowiedział również na pytania dotyczące stanu zdrowia jego żony, Księżnej Masako: "Czuje się coraz lepiej i bardzo się stara brać udział w tak wielu eventach jak tylko się da. Mam nadzieję, że stopniowo i ostrożnie będzie rozszerzać swoją aktywność".


Następca Tronu powiedział także, że jego córka, Aiko, bardzo polubiła nową szkołę i ma w niej wielu przyjaciół.

11 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie wybrali się do Verbier, byłaby tam w tym roku kumulacja rodzin królewskich.
  Zdjęcia są bardzo ładne, moje serce podbiła Alexia, ależ ona podobna do Maximy :)

  To miło, że Księcia Naruhito to miło z jego strony, że postanowił odpowiedzieć na parę pytań, bo ta rodzina królewska jest dla mnie tak samo owiana tajemnicą jak BRK
  Jeśli chodzi o zdrowie Księżnej Masako to myślę,że mówił prawdę ponieważ już na zdjęciach widać, że lepiej z nią- może w końcu uporała się z depresją.
  I na koniec ten pies, dla mnie on wygląda na sztucznego.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z depresją, jak z alkoholizmem, z tego nigdy się nie wyleczysz, ale można leczyć i tym samym niejako uśpić chorobę, ale niestety nieleczona depresja sama nie zniknie, choćbyśmy stali na głowie i klaskali uszami i choćby nie wiem jak wspaniałe rzeczy działy się w naszym życiu...
   A jeszcze ciekawa jestem czy zmienią w końcu to prawo i Aiko będzie kiedyś na tronie... Nie jest zbyt piękna ;P , ale w końcu ma być cesarzową nie modelką ;) ;P

   Usuń
  2. Anno - Holenderska RK nie pojedzie nigdzie indziej niż do Lech, bo rodzina spędza tam ferie co roku od ponad 50 lat!
   Amalia jest strasznie brzydka i strasznie wielka... Alexia jest prześliczna.

   Usuń
  3. Zastanawia mnie gdzie się podział mój wczorajszy komentarz?

   Anno , HRK nie pojedzie raczej nigdy do Verbier, bo oni od ponad 50 spędzają ferie właśnie w Lech. Popatrz, że nie zmienił tego nawet wypadek Friso.

   Z dziewczynek najładniejsza jest Alexia. Amalia mam nadzieje, że się jeszcze "wyrobi".

   Usuń
  4. Może nie opublikował się :-/ Ja na pewno niczego wczoraj nie kasowałam (zresztą kasuję tylko spam i obraźliwe komentarze).

   Usuń
  5. Znalazł się :) Nie wiadomo czemu wrzucił się do spamu.

   Usuń
  6. Spoko, po prostu też mi coś ostatnio szwankuje po tym jak system nakazuje sprawdzić, że nie jest się spamerem...

   Usuń
 2. 21 marca jest rocznica slubu mohammada i laili salmy, moze z okazji rocznicy zrobilabyc post love story?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że Masako będzie się czuła coraz lepiej i że częściej będziemy ją widywać

  OdpowiedzUsuń
 4. Katarzyna Marcja Mac25 lutego 2015 08:22

  bardzo piękna sesja a dziewczynki są śliczne.a depresja to faktycznie podstępna i paskudna choroba na szczęscie sa na nią coraz lepsze leki

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.