W środę, 6 lipca, napłynęły do nas radosne wieści z Jordanii: księżniczka Iman bint Abdullah, starsza z dwóch córek pary królewskiej, zaręczyła się!
The Royal Hashemite Court is pleased to announce the engagement of Her Royal Highness Princess Iman bint Abdullah II to Mr. Jameel Alexander Thermiotis, and extends its sincere congratulations on this occasion
— RHC (@RHCJO) July 6, 2022
Details:https://t.co/mqeY4E9AmD pic.twitter.com/79lEoIkHfQ
Wybrankiem księżniczki jest Jameel Alexander Thermiotis, partner zarządzający w nowojorskim funduszu Venture Capital o greckich korzeniach. Urodził się w Caracas w Wenezueli w 1994, jest więc o dwa lata starszy od księżniczki Iman.
Para zaręczyła się 5 lipca w obecności króla Abdullaha, królowej Ranii, rodzeństwa księżniczki Iman i rodziny Jameela Thermiotisa. Jameel podarował księżniczce diamentowy pierścionek. Nie wiadomo, jak ani kiedy się poznali.
Rodzina królewska złożyła księżniczce i jej wybrankowi gratulacje. Królowa Rania w swoich mediach społecznościowych napisała: "Gratulacje, najdroższa Iman; Twój uśmiech zawsze był darem miłości, który pielęgnowałam od dnia Twoich narodzin. Życzę Tobie i Jameelowi życia pełnego miłości i śmiechu!"
Życzenia młodszej siostrze złożył również Następca Tronu, książę Hussein: "Najserdeczniejsze gratulacje dla mojej drogiej siostry Iman i jej narzeczonego Jameela z okazji ich zaręczyn. Życzę Wam życia pełnego szczęścia." Do gratulacji dołączył kolejne zdjęcie z zaręczynowej sesji.
Następnego dnia wydano trzy nowe zdjęcia samej Iman z okazji jej zaręczyn.
Księżniczka Iman bint Abdullah urodziła się 27 września 1996 jako drugie z czwórki dzieci i starsza z dwóch córek króla Abdullaha i królowej Ranii (którzy wówczas byli jeszcze parą książęcą). W 2014 ukończyła International Academy Amman (IAA), a później przeniosła się do USA, gdzie studiowała na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie. Ukończyła administrację biznesową w Parson’s School of Design w Nowym Jorku.
**** ***** ***** ****
Jak pewnie zauważyliście, na blogu zrobiło się ostatnio cicho. W lipcu pojawią się jeszcze krótkie posty z podsumowaniem Victoriadagen i obchodów Święta Narodowego w Belgii, ale podobnie jak w zeszłym roku nie planuję typowych postów z aktualnościami. Resztę lata chciałabym poświęcić na przygotowanie postów tematycznych, stąd pytanie do Was - o czym chcielibyście przeczytać? Koniecznie zostawcie swoje pomysły i propozycje w komentarzach :)
Wspaniała wiadomość! Szczęścia młodej parze! Oby tylko nic nie stanęło im na przeszkodzie.
OdpowiedzUsuńOdpowiadając na twoje pytanie. Poczytałabym o państwach włoskich w XIX wieku.
Wspaniałe wieści gratulacje dla narzeczonych
OdpowiedzUsuńJa bardzo chętnie zawsze poczytam o królewskiej biżuterii np tej mnie znanej nieużywanej przez dłuższy czas jak ślubne tiary Meghan czy Eugenii lub o biżuterii przekazywanej między rodzinami królewskimi np Khedive od Egypt Tiara jak że Szwecji trafiła do Grecji
Post o Khedive of Egypt Tiara już jest tutaj: https://blueblood-royals.blogspot.com/2018/09/the-khedive-of-egypt-tiara.html
UsuńAle pomysł z królewską biżuterią bardzo ciekawy, postaram się coś przygotować
Wspaniała wiadomość o zaręczynach Iman. Widać szczęście bijące od niech.
OdpowiedzUsuńCo do postów tematycznych - bardzo ciekawi mnie Lichtenstein, chyba dlatego że tak mało można o nich znaleźć. Poczytałabym chętnie o Księciu Alois i księżnej Zofii, o ich dzieciach.
Ups:) właśnie zobaczyłam, że piętro niżej jest post o ich rocznicy ślubu, no to chyba cofam prośbę:)
OdpowiedzUsuńJa bym chciała poczytać o "starych" i "nowych" chrztach.
OdpowiedzUsuńWiadomość o zaręczynach była dla mnie miłym zaskoczeniem.
OdpowiedzUsuńNie mam nic konkretnego na myśli, ale z chęcią przeczytałabym wszystkie notatki historyczne, może jakieś biografie zmarłych royalsów.
Ja bym bardzo chętnie poczytała o powiązaniach rodzinnych między rojalsami ze Skandynawii - przy każdej okazji różne portale piszą, że królowa Małgorzata jest np. kuzynką tego a tego a ja się już gubię w tych genealogicznych relacjach :D
OdpowiedzUsuńChętnie zagłębię się jeszcze bardziej w historię royalsów – mogą to być największe skandale w którymś wieku czy kraju, zaginięcia, odkryte sekrety itp. Mogą to też być ciekawostki związane z royalsami – np. najkrócej panujący królowie. Poza tym zawsze mnie dziwi, jak wiele rezydencji i w ogóle budynków należy do zamku Windsor, więc chętnie poznam szczegóły tego obszaru, a szczególnie informację na temat Adelaide Cottage.
OdpowiedzUsuń