niedziela, 17 lipca 2022

75. urodziny księżnej Camilli

 Dzisiaj księżna Kornwalii Camilla obchodzi swoje okrągłe, 75. urodziny. Z tej okazji opublikowano jej nowe zdjęcia - część z nich autorstwa księżnej Kate. Camilla została też redaktorką jubileuszowego wydania Country Life, udzieliła wywiadu Women's Weekly oraz wzięła udział w urodzinowym lunchu.

Z okazji swoich urodzin i przypadającego w tym roku jubileuszu 125-lecia magazynu Country Life księżna gościnnie została redaktorką specjalnej jubileuszowej edycji magazynu, która trafiła do sprzedaży 13 lipca. W wydaniu znalazły się nowe fotografie księżnej wykonane w jej wiejskiej rezydencji Ray Mill House w Wiltshire przez księżną Cambridge. Co ciekawe, to właśnie Camilla chciała, by jej nowe zdjęcia wykonała synowa jej męża. Jak zdradziła po sesji, księżna Kate jest "niezwykle dobrym fotografem" i "bardzo naturalna" w tej roli. Ostatecznie z całej sesji wybrano tylko kilka zdjęć, które trafiły do magazynu.

 Pamiątkowe wydanie Country Life zostało poświęcone zaletom i wadom życia na wsi, lokalnym farmerom czy pszczelarzom, ale również organizacjom bliskim sercu księżnej Kornwalii - jak SafeLives walczącej z przemocą domową, schronisku Battersea Dogs & Cats Home, z którego zaadoptowała swoje dwa psy, Bluebell i Beth czy organizacji założonej przez jej zmarłego brata, Marka Shanda, CoExistence. Poza artykułem otwierającym, napisała również o swoim ulubionym wiejskim widoku i oczywiście przedstawiła listę ulubionych książek. W wydaniu znalazł się również przepis na jej ulubione danie oraz humorystyczny artykuł napisany przez jej syna, Toma Parkera Bowlesa.

Księżna po raz pierwszy gościnnie zredagowała wydanie Country Life, ale wcześniej rolę tę dwukrotnie powierzono księciu Walii i raz księżniczce Anne.W czerwcu udzieliła też wywiadu magazynowi Women's Weekly na temat swojego dzieciństwa na wsi, zmarłych rodziców, walki z przemocą domową i królewskiego życia. Przyznała, że wygłaszanie przemówień ją przeraża oraz że zmarły w zeszłym roku książę Edynburga był dla niej wzorem do naśladowania i wiele się od niego nauczyła.Wieczorem 13 lipca ITV wyemitowało dokument podsumowujący jej pracę nad jubileuszowym wydaniem, "Camilla's Country Life". Nie znalazłam nigdzie całego nagrania, poniżej tylko zwiastuny.


12 lipca została zaproszona na urodzinowy lunch zorganizowany przez magazyn The Oldie dla osób starszych w londyńskim klubie National Liberal Club. W lunchu wzięły również udział zasłużone starsze osoby, które w jego trakcie miały okazję wysłuchać wierszy, w tym jednego napisanego na cześć księżnej przez brytyjskiego poetę Rogera McGougha. Nie mogło zabraknąć również urodzinowego tortu. W swoim przemówieniu księżna powiedziała, że królowa Elizabeth i zmarły książę Edynburga stanowią inspirację dla wszystkich niezależnie od wieku. "Filozofia księcia Edynburga była jasna: 'Patrz i uważaj, mów mniej, rób więcej - i kontynuuj pracę - i właśnie to zamierzam robić."

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty ImagesZamierza i robiła to do tej pory. Księżna jest patronką lub przewodniczącą ponad 90 różnych organizacji charytatywnych. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na: promowaniu czytelnictwa, walce z przemocą domową czy seksualną, wspieraniu osób starszych i innych wrażliwych grup oraz zachęcaniu ich do angażowania się i prowadzenia aktywnego trybu życia, pomocy zwierzętom oraz zdrowiu. Podobnie jak książę Walii, interesuje się także sztuką, tańcem czy teatrem, a jako przewodnicząca Women of the World Festival angażuje się we wzmacnianie pozycji kobiet.


Z okazji dzisiejszego jubileuszu księżnej opublikowano jej nowe oficjalne zdjęcia wykonane przez Chrisa Jacksona w Ray Mill House.

2 komentarze:

  1. Urocze są zdjęcia wykonane przez Kate, dobrze oddają jej ciepło. Wygląda na nich jak starsza, angielska dama, babcia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładne zdjęcia zwłaszcza te z pieskami

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.