poniedziałek, 21 stycznia 2019

Nie żyje hrabia Paryża Henri


Z wielkim smutkiem informujemy Was o śmierci hrabiego Paryża, Henri'ego, pretendenta do tronu Francji z linii orleańskiej, który zmarł dzisiaj rano w wieku 85 lat.

Le prince Jean de France FacebookW oficjalnym zwięzłym komunikacie wydanym po południu przez jego syna, Jeana, księcia Vendôme czytamy:

"Z przykrością ogłaszam śmierć mojego ojca, hrabiego Paryża, dzisiaj rano. Powierzam go Waszym modlitwom."
Książę odszedł w dniu egzekucji słynnego króla Francji Ludwika XVI. Tym samym nowym hrabią Paryża i pretendentem do tronu został jego syn, książę Jean (tytularny Jean IV).

Książę Henri, przez orleanistów tytułowany Henri'm VII, był potomkiem króla Francji Louisa-Philippe'a d'Orléans w linii męskiej, kuzyna króla Ludwika XVI (tym samym uznawany był za prawowitego pretendenta do tronu Francji także przez unionistów, inną grupę francuskich rojalistów). Dwukrotnie żonaty, doczekał się pięciorga dzieci i dwanaściorga wnucząt.

5 komentarzy:

 1. Smutne wieści na początek tygodnia

  OdpowiedzUsuń
 2. Smutne wieści i już właściwie któraś z kolei śmierć w tym roku
  Jeśli robicie podsumowanie na koniec roku z pożegnaniami to uwzgledniacie tylko ksiecia księżna księżniczkę czy też hrabiny hrabiów itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę trudno mi stwierdzić, nie mamy na to żadnej "reguły", zazwyczaj w podsumowaniu uwzględniamy tylko książąt/księżne/księżniczki (choć i tak nie wszystkich), chyba że zmarły/zmarła byłby "powszechnie" znany albo otrzymał tytuł hrabiego/hrabiny np. po ślubie

   Usuń
 3. Smutna wiadomość. Na każdego z nas kiedys przyjdzie czas :(

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.