sobota, 12 stycznia 2019

Kiedy i gdzie odbędzie się ślub księżniczki Theodory i Matthew Kumara?


Jak na razie data konferencji prasowej z udziałem księżniczki Theodory i jej narzeczonego Matthew Kumara nie została wyznaczona, jest to więc dobry moment, byśmy trochę pogdybali na temat odleglejszej nieco perspektywy - ich ślubu.

people.com


Oczywiście, pierwszym miejscem, które nasuwa się na myśl, jest Grecja. I najprawdopodobniej słusznie, patrząc na śluby trójki starszego rodzeństwa księżniczki. Wprawdzie Pavlos i Marie-Chantal oraz Alexia i Carlos brali śluby w Londynie, jednak można podejrzewać, że gdyby nie ówczesna sytuacja greckiej rodziny królewskiej i ich zakaz wjazdu na teren Grecji, to pewnie tam by się odbyły.

Theodora Greece Instagram

Gdzie dokładnie odbędzie się ślub Theodory i Matthew? Tutaj dopiero zaczyna się zabawa, jest bowiem kilka różnych opcji.

Ateny

Oczywisty ukłon w stronę rodziców i przodków księżniczki. W tutejszej Katedrze Zwiastowania Matki Bożej w 1964 odbył się ślub Konstantinosa i Anne-Marie, a wcześniej także prawie wszystkich par królewskich Grecji. Ta opcja nie wydaje się jednak specjalnie prawdopodobna, choć jakiś czas temu pojawiły się plotki jakoby Theodora bardzo chciała właśnie tutaj wyjść za mąż.

athenskey.com


Spetses

Wyspa należąca do archipelagu wysp Sarońskich, na której w 2010 pobrali się Tatiana Blatnik i książę Nikolaos, jak do tej pory ostatni ślub w tej rodzinie. Część greckich mediów to samo miejsce obstawia na ślub Theodory i Matthew. Księżniczka wielokrotnie ją odwiedzała, całkiem prawdopodobne, że zabrała tam też swojego chłopaka.

Embed from Getty Images


Santorini

Inną opcją jest grecka wyspa Santorini leżąca na Morzu Egejskim, która tworzy wraz z kilkoma mniejszymi wysepkami niewielki archipelag o tej samej nazwie wchodzący w skład archipelagu Cykladów. Jak zapewne pamiętacie, wyspa znalazła się na liście miejsc, które Theodora i Matthew odwiedzili, spędzając wakacje w Grecji latem 2017. Być może urzekła ich na tyle, by to tam zorganizować ich wymarzony ślub.
Post udostępniony przez Theodora (@tgreece)Mykonos

Kolejna, nieco mniejsza wyspa należąca do Grecji, także wchodząca w skład archipelagu Cyklad. Para także udała się na nią latem 2017.

Post udostępniony przez Theodora (@tgreece)


Pod uwagę można wziąć także inne miejsca, takie jak Kreta czy Korfu (ta ostatnia szczególnie ważna dla rodziny królewskiej jako miejsce narodzin księżniczki Alexii czy księcia Edynburga), ale raczej nie Porto Heli. Jak podaje magazyn Gala, Matthew i Theodora nie chcą brać tam ślubu, wolą raczej wybrać jedno z miejsc, które urzekło ich podczas ich letniej podróży po Grecji. Podobnie możemy wykluczyć Kalifornię, gdzie obecnie mieszkają i pracują - z tego samego powodu, dla którego mało prawdopodobne, by to tam odbyło się rodzinne spotkanie zaręczynowe, mianowicie zbyt długiej podróży dla wiekowego już króla Konstantinosa. Nie wspominając już o tym, że według greckich mediów, monarcha marzy o tym, by poprowadzić swoją córkę do ołtarza w Grecji.

Theodora Greece Instagram


Kiedy?

Na datę ślubu także musimy jeszcze zaczekać, jednak najbardziej prawdopodobne wydaje się lato 2019. Może okolice 36. urodzin księżniczki wypadające 9 czerwca? Choć osobiście mam cichą nadzieję, że podobnie jak Tatiana i Nikolaos, Theodora i Matthew pobiorą się w sierpniu.

hellomagazine.com

Co do dnia tygodnia, jakkolwiek pewnie większości z Nas ślub kojarzy się z sobotą, w greckiej rodzinie królewskiej wcale nie jest to takie oczywiste. Zależy to już od narzeczonych. Na przykład król Konstantinos i królowa Anne-Marie pobrali się w piątek, podobnie Alexia i Carlos, ale Marie-Chantal i Pavlos w czwartek, a Tatiana i Nikolaos - w środę.

To oczywiście tylko niektóre opcje, może myślicie o innych? Czekamy na Wasze komentarze :)

5 komentarzy:

 1. Tata Stephanie nie żyje :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę,że to będzie któraś z wymienionych wysp i w okolicach lipca/sierpnia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ślub Tatiany i Nikolaosa miał niesamowity urok, mam nadzieję, że podobnie będzie ze ślubem Theodory.

  OdpowiedzUsuń
 4. Stawiam na jakaś małą romantyczną wyspe i ślub na plaży

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja obstawiam piątek lub sobotę w lipcu lub na koniec czerwca.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.