środa, 9 maja 2018

Aktualizacja: Noc gwiazd w Brukseli + Royal Baby


Jak zapewne pamiętacie, w weekend księżna Elia i książę Leka wybrali się do Brukseli. W czasie wizyty razem z byłym księciem Nicolasem i jego narzeczoną Aliną odwiedzili Muzeum David and Alice van Buuren, które początkowo było prywatną rezydencją Davida van Buurena, bankiera i kolekcjonera dzieł sztuki, oraz jego żony, wybudowaną w latach 1924-1928. Ogrody wokół rezydencji zostały zaprojektowane przez Julesa Buyssens i René Pechère. Właściciele udekorowali dom swoją kolekcją dzieł sztuki, a po śmierci Alice w 1975, zgodnie z jej testamentem, rezydencję przemieniono w muzeum, w 2001 uznane za dziedzictwo narodowe.
Wnosząc po ilości zdjęć, jakie na swoich kontach na portalach społecznościowych opublikowali Leka i Elia, muzeum, a zwłaszcza ogrody, bardzo im się spodobało. Być może wkrótce podobne opublikują także Nicolas i Alina.

Instagram


Instagram

Twitter

Instagram

Twitter

Instagram

Wieczorem natomiast uczestniczyli w gali "La Nuit des Etoiles" w Pałacu Egmont w Brukseli organizowanej pod patronatem i w obecności księcia Alberta z Monako. W trakcie gali zbierano fundusze na rzecz Fundacji Księcia Alberta. Na gali obecna była również m.in. Księżna Lea, a także były książę Nicholas z Rumunii z narzeczoną Aliną.

Twitter

Instagram

Twitter

Twitter

Facebook

Facebook

Instagram

Twitter

Facebook

Książę Leka, a także Nicholas i Alina uczestniczyli też w konferencji organizowanej przez Great Catholic Conference of Belgium pod hasłem "Powietrze, Ziema i Morze, życiowe wyzwania tego stulecia".

Instagram


***** ***** ***** ***** *****

Podczas niedawno wygłoszonego przemówienia "100 Years Later: Quo Vadis Europa?" na Christendom College arcyksiążę Imre poinformował, że razem z żoną, arcyksiężną Kathleen, spodziewają się trzeciego dziecka, które przyjdzie na  świat jesienią. Para jest już rodzicami dwóch dziewczynek, 4-letniej Marii Stelli i 2-letniej Magdaleny.

PPE Agency

7 komentarzy:

 1. Chyba mnie coś ominęło. Czy Nicholas znów jest księciem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cofam, cofam. Doczytałam, że jest napisane: "były książę"

   Usuń
 2. Ciekawe czy tym razem para doczeka sie synka ? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne te zdjecia Leki i Nicholasa z partnerkani, i samych dziewczyn :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać,że obie pary się zaprzyjaźniły.
  Ucieszyła mnie wiadomość o kolejnym Royal Baby. Czy wiadomo,gdzie mieszka Imree i Kathleen ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie w Genewie w Szwajcarii.

   Usuń
 5. Nicbolas i Alina tworzą ładną parę.
  Chyba się zaprzyjaźnili z Elią i Leką. Może będą obecni na ślubie.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.