piątek, 9 marca 2018

Weekend z... Alessandrą de Osma: dzień I. Poznajmy przyszłą pannę młodą


Już tylko tydzień dzieli nas od ślubu księcia Christiana z Hanoweru i Alessandry de Osma, który odbędzie się w przyszły piątek, 16 marca w Limie. Pora więc poznać bliżej przyszłych nowożeńców, szczegóły uroczystości oraz zastanowić się, jaką kreację założy Sassa na ten wyjątkowy dzień. Dzisiejszy post powstał na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez hiszpański magazyn Telva w maju 2017 z przyszłą panną młodą.

Jonathan Segade / telva.com1. Kim jest?

Sassa - bo tak zwracają się do niej członkowie rodziny i przyjaciele - jest córką peruwiańskiego biznesmena Felipe de Osma Berckemeyera, który pochodzi z rodziny polityków i dyplomatów, burżuazyjnej arystokracji Limy, i modelki Elizabeth Foy. Sassa stała się celem kamer i aparatów paparazzi przez swojego chłopaka, księcia Christiana z Hanoweru, syna księcia Ernsta [Augusta V - wszystkie przyp. Blue Blood], którego wkrótce poślubi.

cosas.pe

2. Co robi?

Po skończeniu studiów prawniczych, rozpoczęła studia magisterskie na kierunku zarządzanie w sektorach mody na ISEM. Po ukończeniu studiów, stało się jasne, że chciała pracować w branży modowej, świata znanego jej od dzieciństwa. "W wieku 16 lat byłam na wakacjach w Nowym Jorku z moją rodziną i przydarzyła mi się typowa sytuacja: w restauracji ktoś mnie dostrzegł i podszedł, żeby zapytać, czy nie chciałabym zostać modelką; i to od agencji Forda", wspomina.

listal.com

3. Dlaczego Madryt?

"W Paryżu doświadczyłam życia przez rok z dala od domu, studiując w ramach kariery na Sorbonie. W Londynie spędziłam kilka miesięcy w biurze Mario Testino (Peruwiańczyka takiego jak ona), pomagając mu przy wystawach." Ale to staż cztery lata temu w Sotheby's  w stolicy Hiszpanii pomógł jej podjąć decyzję. "Kocham to miasto, jest perfekcyjnym połączeniem między Ameryką Południową a Europą i czuję się [tutaj] bardzo komfortowo, nie tylko z powodu języka, ponieważ doskonale mówię po angielsku i francusku, ale z powodu zwyczajów".

Felix Valiente / felixvaliente.com

4. Miejsca, które warto zobaczyć

Jeśli odwiedzasz przyjaciół w Madrycie, koniecznie "zamów coś w Murillo Café, a potem przejdź się po Ogrodach Botanicznych albo, jeśli jest coś ciekawego do zwiedzania, idź do Prado [Muzeum Narodowe Prado, jedno z największych w Madrycie], [Muzeum Narodowego Centrum Sztuki] Królowej Sofii albo Thyssen [Muzeum Thyssen-Bornemisza]" - poleca Sassa.

Jonathan Segade / telva.com

5. Rodzina

Zapytana o idealne wakacje wspomina rodzinną wyprawę do Grecji w zeszłym roku [chodzi o rok 2016]. Wybrała się tam z czterema braćmi, ich partnerkami i prawdopodobnie z Christianem oraz jej rodzicami. "Zawsze tworzymy dużą grupę, więc podróżowanie razem to naprawdę świetna zabawa. Żeglowaliśmy wzdłuż greckich wysp, a na koniec wycieczki przybyliśmy na wyspę Simi, która jest najcudowniejszą rzeczą, jaką widziałam ostatnio."

Felix Valiente / felixvaliente.com

6. Czym się zajmuje?

Ma zaledwie 27 lat i już zarządza swoimi projektami z jednej strony Atlantyku na drugą, co pozwala jej często wracać do kraju. W tej chwili, oprócz reprezentowania takich marek jak Pretty Ballerinas jest "skoncentrowana i bardzo entuzjastycznie nastawiona" do luksusowego sklepu Isidra oferującego ubrania wielu marek, który wkrótce zostanie otwarty w San Isidro, najbardziej komercyjnej części Limy.

hola.com

7.. Czym jest teraz zajęta?

...przygotowywaniem książki. "Opowiemy, jak Lima wyglądała w latach 50. przez gale. Chcemy opowiedzieć o utraconych tradycjach, architekturze miasta i kontekście politycznym; to nie tylko frywolna prezentacja najlepszych imprez, ale też zabawny charakter. Wraz z zamachem stanu Velasco Alvarado w 1968 Peru bardzo się zmieniło, właściciele ziemscy w ciągu nocy stracili swój majątek, wielu ludzi z Sierry wyemigrowało do Limy, co wywołało chaotyczny rozwój miasta..."

listal.com

Jeśli zaś chodzi o księcia Christiana, urodził się 1 czerwca 1985 jako drugie dziecko księcia Hanoweru Ernsta Augusta seniora i jego pierwszej żony Chantal Hochuli, i otrzymał imiona Christian Heinrich Clemens Paul Frank Peter Welf Wilhelm-Ernst Friedrich Franz. Mimo że na świat przyszedł w niemieckim Hildesheim w Dolnej Saksonii, większość dzieciństwa spędził w Londynie. Jego rodzice rozwiedli się, kiedy miał 12 lat. Ukończył prestiżowe Malvern College, a w 2006 ukończył studia na University of New York, a później otrzymał tytuł magistra w szkole biznesu Instituto de Empresa. Alessandrę poznał w 2005 podczas wizyty w Peru, kiedy ta miała zaledwie 14 lat.


Na podtawie wywiadu przeprowadzonego przez magazyn Telva w maju 2017. Źródła: telva.com, revistavanityfair.es, wikipedia.org

13 komentarzy:

 1. Kompletnie zapomniałam o tym ślubie z powodu ostatnich wydarzeń.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam, że tak długo się znają. Ciekawe czy już wtedy się w sobie zakochali?

  OdpowiedzUsuń
 3. Znacie jej dokładną datę urodzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie, wiadomo jedynie, że między nią a Christianem jest 6 lat różnicy wieku

   Usuń
 4. Ciekawa para. Już się nie mogę doczekać kolejnej części.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. 10 imion? Pobil chyba wszystkich royalsów :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Alessandra jest bardzo ładna będzie piękną panną młodą mamy w tym roku sporo królewskich ślubów 😀

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale ten czas szybko zleciał :)
  Zapraszam na bloga o księżnej Kornwalii https://ksieznakornwalii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepięknie wygląda na tych zdjęcia. Będzie piękną panną młodą. Pokuszę się o stwierdzenie że najpiękniejszą w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z którego rocznika jest Ekaterina, a z którego Sassa? Mają rodzeństwo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ekaterina z 1986 i nie ma rodzeństwa, a Sassa urodziła się prawdopodobnie w 1990 (choć media nie są zgodne co do jej wieku) i ma trzech braci, Felipe, Vasco i Juana Manuela

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.