czwartek, 29 marca 2018

Para Cesarska na Okinawie, wizyta oficerów w Pałacu Elisabeta, 20-lecie Child Focus + więcej


Wielka Brytania

Królowa Elżbieta 28 marca przyjęła na audiencji Prezydent Estonii i Gubernator Generalną Barbadosu.

Twitter


Twitter

Następnego dnia uczestniczyła w corocznym Royal Maundy Service w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze, podczas którego wręczyła jałmużnę 92 kobietom i 92 mężczyznom. Początkowo miał jej towarzyszyć również książę Edynburga, ale w ostatniej chwili jego obecność odwołano z powodu "problemów z biodrem".

Twitter

Twitter

Twitter

dailymail.co.uk

Książę William został zauważony w Poundbury.

Don Iszatt / dorsetecho.co.uk


Szwecja

Księżniczka Victoria i książę Daniel 27 marca uczestniczyli w spotkaniu The Crown Princess's Couple Foundation.

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Hiszpania

Królowa Sofia i księżniczka Irene uczestniczyły ostatnio w koncercie w Palma de Mallorca.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


Rumunia

27 marca księżniczka Margareta i książę Radu przyjęli w Pałacu Elisabeta przewodniczącego Parlamentu Mołdawii.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Później tego dnia wygłosiła przemówienie w Parlamencie podczas specjalnej sesji w związku ze 100-leciem unii pomiędzy Rumunią a Besarabią, na której obecni byli także ksiażę Radu i księżniczka Maria.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

26 marca, w dniu swoich 69. urodzin, księżniczka Margareta wręczyła Królewskie Medale Lojalności (Medalia Regală pentru Loialitate) 15 osobom, instytucjom i organizacjom z Rumunii i Mołdawii oraz przedstawicielom korpusu dyplomatycznego i zagranicznym osobistościom. Po ceremonii, na której pojawili się także siostra i mąż księżniczki odbyło się przyjęcie.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Książę Radu jako Honorowy Patron Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Bukareszcie (BIFF) zaprosił twórców jego 14. edycji do Pałacu Elisabeta. Festiwal odbędzie się latem.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Wczoraj książę spotkał się z grupą przyszłych oficerów Rumuńskich Sił Zbrojnych kończących kurs na Narodowym Uniwersytecie Obrony im. Carola I, oraz ich profesorów, którzy zwiedzali Pałac Elisabeta. Spotkanie to o tyle jest ważne dla księcia, że sam ukończył ten uniwersytet w 2006 z tytułem doktora nauk wojskowych, a od 2003 na nim wykładał i przeprowadzał podobne szkolenia. W latach 2005-2009 działał jako aktywny oficer rumuńskiej armii.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

Tego samego dnia razem z żoną przyjął na audiencji Ambasador Francji.

romaniaregala.ro

Dzień para zakończyła na gali 13. edycji National Military Music Contest "Iosif Ivanovici" odbywającej się w sali koncertowej Ateneului Român w Bukareszcie, podczas której książę Radu wręczył nagrody. Gala upamiętniała 100-lecie I wojny światowej, Wielką Unię, 130. rocznicę powstania Ateneului Român, a także 151. rocznicę założenia przez króla Carola I Generalnego Wojskowego Inspektoratu Muzycznego.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro


Grecja

Jak już ostatnio wspominałyśmy, to, że Instagram Nikolaosa i Tatiany świeci pustkami może świadczyć tylko o jednym - wykonują swoje obowiązki i pracują z dala od blasku fleszy. Dzisiaj księżna Tatiana przerwała jednak tę ciszę i opublikowała zdjęcia z wizyty w studiu męża, zdradzając jednocześnie, że przygotowuje on wystawę swoich zdjęć w Australii! "Jestem tak podekscytowana, dumna i zakochana w jego fotografiach!" - napisała, publikując zdjęcia "swoich ulubionych" z dopiskiem, by zwrócić uwagę na ich rozmiar. Rzeczywiście, robią wrażenie!

Instagram

Instagram

Księżniczka Theodora natomiast przywitała nowego członka rodziny. Chodzi mianowicie o małego, słodkiego psiaka, suczkę buldoga angielskiego, którą księżniczka przygarnęła i nazwała Meli, co po grecku znaczy "miód" albo "słodycz". Meli już zawłanęła sercem swojej nowej właścicielki, która utworzyła nawet dla niej osobne konto na Instagramie klik.

Instagram

Instagram

19 marca księżniczka pojawiła się na pokazie kolekcji Pii Gladys Perey, której jest oficjalną ambasadorką, w ramach Los Angeles Fashion Week.

Instagram


Belgia

Królowa Mathilde i księżniczka Elisabeth obejrzały spektakl "Bach’s Cello Suites".

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Wczoraj król Philippe odwiedził projekt Samen op Straat.

Belgian Monarchy Facebook

Belgian Monarchy Facebook

Belgian Monarchy Facebook

Dzisiaj natomiast przyjął na audiencji gubernatora Narodowego Banku Belgii.

Belgian Monarchy Facebook

Z kolei królowa Mathilde uczestniczyła w obchodach 20-lecia Child Focus.

Twitter

Twitter

Twitter


Luksemburg

Dzisiaj książę Guillaume przyjął na audiencji współzałożyciela i dyrektora generalnego "Doctena".

Cour grand-ducale


Serbia

Dzisiaj księżna Katherine uczestniczyła w przekazaniu sprzętu medycznego o wartości ponad 500 tysięcy euro Centrum Klinicznego w Szpitalu Zemun ufundowanego przez doktora Douglas'a Jacksona i Projekt C.U.R.E. (Komisję ds. Pilnej Pomocy i Wyposażenia), będącej największą na świecie organizacją non-profit dostarczającą sprzęt medyczny do szpitali, klinik i centrów medycznych w krajach rozwijających się; we współpracy z Fundacją Księżnej Koronnej Katherine.

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org


Holandia

Królowa Maxima 28 marca zainaugurowała kolejną edycję "Jaarevent engroeit".

Twitter

Twitter

Twitter


Japonia

Cesarz Akihito i Cesarzowa Michiko 27 marca przybyli z trzydniową oficjalną wizytą do prefektury Okinawa. Jak podkreślają media, to przypuszczalnie ich ostatnia wizyta w tym regionie przed przyszłoroczną abdykacją Cesarza. Na początek odwiedzili muzeum wojny Okinawa Prefectural Peace Memorial Park w mieście Itoman, w którym oddali hołd tym, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, a zwłaszcza 30% mieszkańców wyspy, którzy stracili w niej życie.

Twitter

Para Cesarska kilkukrotnie odwiedzała Okinawę, po raz pierwszy jeszcze jako para książęca w 1975, a później w 1993 - Akihito w ten sposób stał się pierwszym Cesarzem w historii, który złożył tu wizytę po wstąpieniu na tron. Ostatni raz byli tu w 2014.

Twitter

Twitter

Twitter

Drugi dzień spędzili na wyspie Yonaguni, gdzie odwiedzili farmę, na której hodowane są konie Jonaguni, jedne z 8 rodzimych ras koni w Japonii, co ponoć wywołało w Cesarzu wspomnienia z dzieciństwa, bo - jak podaje część japońskiej prasy - jako dziecko jeździł na innym koniu wywodzącym się z wyspy Okinawa, Miyako. Para Cesarska obejrzała także tradycyjny taniec w trakcie wizyty w szkole podstawowej Yonaguni Municipal Kubura Elementary School, a na koniec odwiedziła przylądek Irizaki, najbardziej na zachód wysunięty punkt Japonii, skąd kilka razy w roku można zobaczyć odległy o 100 kilometrów Tajwan.

asahi.com

asahi.com

mainichi.jp

Trzeciego dnia odwiedzili centrum poświęcone sztukom walki mających swoje korzenie w Okinawa, czyli Okinawa Karate Kaikan w mieście Tomigusuku.

japanbullet.com

3 komentarze:

 1. Margareta ma 69 lat? Moj Bozę, dla mnie ona ciagle ma jakies 50+

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.afrik.com/maroc-divorce-entre-lalla-salma-et-mohammed-vi-la-polemique-enfle#.Wr1h7N42lQc.twitter -czy to oficjalne oświadczenie z Maroka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to tylko kolejna porcja niepotwierdzonych informacji. Dwór wciąż nie odniósł się do sprawy, gdyby było inaczej z pewnością byśmy o tym napisały.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.