niedziela, 7 stycznia 2018

Pascua Militar 2018, nowe zdjęcia Charlene, nowości z Tajlandii + więcej


Dania

4 stycznia księżna Marie niespodziewanie spotkała się z grupą ekspertów, aby dowiedzieć się więcej na temat zapobiegania pożarom i powodziom.

TwitterKsiążę Frederik pojawił się wczoraj na Gali Sportu.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt


Serbia

Księżna Katherine 3 stycznia odbyła szereg wizyt w domach dziecka "Drinka Pavlovic", "Mosa Pijade", "Jovan Jovanovic Zmaj", "Vasa Stajic" i "Beograd" w Belgradzie, podczas których dostarczyła dzieciom zabawki, ubrania i buty. Pomoc została udzielona przy wsparciu Lifeline Chicago Humanitarian Organization, której księżna jest patronką.

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org

4 stycznia księżna i książę Alexander wydali świąteczne przyjęcia w White Palace dla ponad 1000 dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, dzieci niepełnosprawnych i dzieci uchodźców z całej Serbii. Podczas trzech przyjęć dzieci otrzymały od św. Mikołaja prezenty, a oprawę artystyczną zapewnił zespół "Cigra" i chór diecezjalny "St. John the Theologian". Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Lifeline Chicago Humanitarian Organization.

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org

5 stycznia natomiast księżna uczestniczyła w przekazaniu Instytutowi "Prof. Dr. Cvetko Brajovic" roweru treningowego do rehabilitacji dzieci z różnymi zaburzeniami psychofizjologicznymi ufundowanego przez Lifeline Chicago Humanitarian Organization. Księżna przekazała także zabawki edukacyjne i ręczniki. Instytut zajmuje się opieką i leczeniem dzieci z zaburzeniami lingwistycznymi oraz psychofizjologicznymi.

royalfamily.org

royalfamily.org

royalfamily.org


Hiszpania

5 stycznia król Juan Carlos świętował 80. urodziny. Nieoczekiwanie Dwór Królewski wydał z tej okazji oficjalne zdjęcie z rodziną wykonane podczs obiadu zorganizowanego w tym dniu w Pałacu Zarzeula przez króla Felipe i królową Letizię. Na fotografii zabrakło jednak Infantki Cristiny i jej dzieci. Jak donoszą media, na prywatnej uroczystości pojawili się też: siostry byłego króla z rodzinami, książę i księżna Kalarbii z synem Juanem (chrześniakiem Juana Carlosa), księżniczka Cristina Burbon-Sycylijska z mężem i dziećmi oraz dalsi członkowie rodziny i chrześniacy Juana Carlosa.

Twitter

6 stycznia król Felipe, królowa Letizia, królowa Sofia oraz król Juan Carlos pojawili się na Pascua Militar (noworocznej militarnej paradzie).

Twitter

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Tego samego dnia król Felipe i królowa Letizia razem z córkami zostali zauważeni w drodze do ojca i macochy królowej.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

Wczoraj pojawiły się także zdjęcia Infantki Cristiny z rodziną, które potwierdziły, że nie pojawiła się na urodzinach ojca w Madrycie. Rodzina wybrała się na kilka dni do Rzymu, gdzie zostali zauważeni na Campo di Fiori.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt


Jordania

Król Abdullah wczoraj przyjął arabską delegację ministrów odpowiedzialnych za śledzenie konsekwencji amerykańskiej decyzji w sprawie Jerozolimy.

Twitter

Dzisiaj odwiedził natomiast siedzibę naczelnego dowódcztwa Jordańskich Sił Zbrojnych i Centrum Snajperów swojego imienia.

Twitter

Twitter


Tajlandia

Księżniczka Sirivannavari Nariratana, córka króla Mahy Vajiralongkorna, została odznaczona złotym medalem dla najlepszego sportowca roku przez Ministerstwo Turystyki i Sportu podczas Narodowego Dnia Sportu w Tajlandii. Księżniczka interesuje się sztuką i sportem, w czym przypomina zmarłego króla Bhumibola Adulyadeja, który reprezentował kraj w międzynarodowych zawodach żeglarskich.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

newmyroyals.com

Dzisiaj media obiegła wieść, że Junghiang Tidjai, matka Suthidy Vajiralongkorn na Ayudhya, "narzeczonej" króla Mahy, otrzymała od przyszłego zięcia tytuł "Khun Ying" (coś w rodzaju angielskiej "Lady"), który jest przyznawany żonom sekretarzy w ministerstwach, dyrektorów generalnych, gubernatorów większych miast, naczelnych wodzów lub kanclerzy na dworze królewskim. Obecnie jest także przyznawany zamężnym dowódczyniom.

Twitter


Bułgaria

Cała rodzina cara Simeona II zebrała się na święta Bożego Narodzenia w ośrodku narciarskim w Borowcu. Rodzina, która zazwyczaj spędzała święta oddzielnie, zgromadziła się tak licznie z powodu 80. urodzin cara przypadających w czerwcu. Car przybył do Borowca w towarzystwie dwóch młodszych synów, księcia Kubrata i księcia Konstantina Asena, oraz ich rodzin, którzy w drodze do pałacu Bistritsa zatrzymali się na pamiątkowe zdjęcie w Parku Vrana przed tablicą upamiętniającą zmarłego w 2015 księcia Kardama, następcę tronu. 2 stycznia rodzina wzięła udział w noworocznym nabożeństwie w prawosławnej kaplicy.

kingsimeon.bg

kingsimeon.bg


Norwegia

Wczoraj książę Haakon i księżna Mette-Marit pojawili się na gali sportu połączonej z rozdaniem nagród dla sportowców.

Twitter

Twitter

Twitter


Grecja

Księżniczka Maria-Olympia 4 stycznia pojawiła się na imprezie W Magazine zorganizowanej przed wręczeniem Złotych Globów w Los Angeles.

Twitter

Wczoraj wzięła udział w lunchu W Magazine.

Katie Jones/WWD/REX/ShutterstockWielka Brytania

5 stycznia ogłoszono, że Zara i Mike Tindall spodziewają się drugiego dziecka! Nie podano dokładnej daty, ale przypuszczalnie rodzina powiększy się latem. Para doczekała się już córeczki Mii, która 17 stycznia skończy 4 lata.

PA Twitter

Para razem z córeczką została także zauważona na lotnisku w Goald Coast wkrótce po ogłoszeniu radosnej nowiny.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Dzisiaj natomiast pojawili się na charytatywnym meczu polo.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Świąteczno-noworoczna przerwa dla jednych rodzin królewskich jeszcze trwa, dla nich już się skończyła. Księżna Kornwalii jako jedna z pierwszych wróciła do oficjalnych obowiązków - już 5 stycznia została zaproszona na kawę z członkami Ballater Women's Institute.

Twitter

Twitter

Dzisiaj królowa Elżbieta, książę Philip, książę William i księżna Kate pojawili się na niedzielnym nabożeństwie w kościele St Mary Magdalene Church w Sandringham. Obecna była również siostra księżnej z mężem.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Sarah Ferguson została ostatnio zauważona opuszczając budynek Loulou.

Twitter

Twitter


Japonia

Książę Naruhito i książę Fumihito z rodzinami zostali zauważeni w drodze na obiad w Pałacu Cesarskim.

Twitter

Twitter


Monako

Louis Ducruet i Marie Chevallier święta spędzili prawdopodobnie w Monako, Marie zamieściła na swoim Instagramie zdjęcia sprzed kasyna w Monte Carlo na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. 22 grudnia natomiast para wybrała się na łyżwy.

Twitter

Twitter

Z kolei Nowy Rok para przywitała prawdopodobnie w Nicei z grupką przyjaciół. 30 grudnia Marie zamieściła na profilu poniższe zdjęcia.

Instagram

Instagram

Pojawiły się fotografie z sesji zdjęciowej księżnej Charlene wykonanej dla World Class Magazine. Ich autorem jest Gil Zetbase. Księżna udzieliła również wywiadu, ale na razie nie jest on dostępny.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

12 komentarzy:

 1. Wiem,że czas szybko leci -Mia skończy już cztery lata,jest o pół roku młodsza od George :)
  Charlene nie wygląda na tych zdjęciach jak księżna.Mam trochę mieszane odczucia,ale jest taka piękna i wysportowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawię po południu, dla mnie Mia ma ciągle 3 lata ;)

   Usuń
 2. Dziewczyny Marie Chevallier jest w ciąży?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie było żadnego oficjalnego potwierdzenia. Sugerowały to wcześniejsze fotki, ale obecne niekoniecznie to potwierdzają. Jakoś ciąża i łyżwy raczej nie idą w parze...

   Usuń
 3. Nazwisko Marie Chevallier skojarzyło mi się z panieńskim księżnej Marie z Danii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. anmi pirrea pomyślałam to samo co ty :-)

   Usuń
 4. Zara wygląda jakby miała wcześniej urodzić niż spekulują media. Pewnie czekali do ostatniej chwili z ogłoszeniem ciąży. Fajnie trzymam kciuki, żeby tym razem się im udało doczekać zdrowego dzidziusia :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiecie może czy bliźniaki z Monako chodzą juz do przedszkola czy pójdą jakoś teraz bo szkoła od 6 roku życia jest obowiązkowa a przedszkole?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sierpniu poszły do szkoły

   Usuń
  2. To raczej bliźniaki z Danii poszły do szkoły :-)

   Usuń
  3. A tak, tak to jest, jak się nie uważnie czyta komentarze ;) Bliźnięta z Monako jeszcze nie chodzą ani do szkoły, ani do przedszkola

   Usuń
 6. MM w czerwonej sukience wow!
  Świetna wiadomość- będzie więcej royal baby.
  anial_royal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.