niedziela, 14 stycznia 2018

Koniec 40-dniowej żałoby po królu Mihai, Zara i Victoria chore + więcej


Monako

Drugiego dnia w Burkina Faso książę Albert i księżna Charlene otworzyli centrum edukacyjne Loumbila Vocational Education Center, które powstało przy wsparciu Czerwoneg Krzyża Burkina Faso.

therealmyroyals.comtherealmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Wieczorem tego samego dnia zostali oficjalnie pożegnani na lotnisku i udali się w drogę powrotną do Monako.

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Bhutan

12 stycznia król Jigme Khesar przyjął na audiencji uczestników 9. edycji Scout Leadership Training Programme - 62 chłopców oraz 63 dziewczynki z 20 dystryktów Bhutanu. Program został zainaugurowany w 2013 z inicjatywy króla i od tamtej pory szkolenie przeszło 1091 skautów (w Polsce harcerzy).

HM King Jigme Khesar Facebook

Dzisiaj natomiast król uczestniczył w ostatnim dniu festiwalu Khandro Kongshag Tshechu odbywającym się co trzy lata w Tsakaling Nagtshang w dystrykcie Monggar w środkowo-wschodniej części Bhutanu. W czasie festiwalu król spotkał się także z mieszkańcami, którzy przybyli na festiwal. Ostatni raz król Jigme oraz królowa Jetsun Pema odwiedzili tę wioskę 5 lutego 2014. Poinformowano także, że król odbywa obecnie podróż po wschodnich dystryktach i w najbliższym czasie odwiedzi dystrykt Jangce.

HM King Jigme Khesar Facebook


Liechtenstein

Pojawiły się kolejne zdjęcia z niedawnego przyjęcia noworocznego na zamku Vaduz.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Wielka Brytania

Królowa Elżbieta była obecna na obchodach 150-lecia Scripture Union.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Dzisiaj razem z księciem Edynburga pojawiła się na niedzielnej mszy w kościele St Mary Magdalene w Sandringham.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

W sobotę Mike Tindall sam pojawił się na VIP Race Day w ramach Magic Millions. Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzami, Zarę dopadły dolegliwości żołądkowe i z żalem musiała opuścić wydarzenie. "To był wspaniały tydzień i szkoda, że tak się stało" - podsumował. Z tego też powodu para postanowiła przedłużyć swój pobyt w Australii dopóki Zara nie poczuje się lepiej, choć początkowo planowali wylecieć do Londynu w niedzielę.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk


Japonia

Cesarz Akihito i Cesarzowa Michiko 13 stycznia zobaczyli wystawę "90th Year of Kinderbook" w Printing Museum w Tokio.

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Szwecja

Dzisiaj poinformowano, że księżniczka Victoria ciężko się przeziębiła i dlatego nie będzie towarzyszyć dzisiaj oraz jutro królowi na konferencji Folk och Försvar odbywającej się w Sälen. Odwołano także jej obecność na spotkaniu przed wizytą państwową Prezydenta Islandii, ale na razie nie odwołano jej obecności podczas tej wizyty.

newmyroyals.com


Belgia

Książę Laurent i księżna Claire z dziećmi ostatnio prywatnie odwiedzili Brussels Motor Show, które kilka dni temu otworzył król Philippe.

Twitter

Twitter

Twitter


Rumunia

Wczoraj 13 stycznia minęło 40 dni od śmierci króla Mihai'a, dlatego też w południe księżniczka Margareta, książę Radu, księżniczka Maria oraz Nicholas Medforth-Mills z narzeczoną Aliną Binder zgromadzili się na na nabożeństwie w Cerkwi Zaśnięcia Matki Bożej w Curtea de Argeș. Oddano także hołd królowi Carolowi I, królowej Elisabecie, królowi Ferdinandowi i królowej Marii. Po zakończeniu nabożeństwa udano się także do pobliskiej katedry i odmówiono modlitwy nad grobami zmarłego króla i królowej Anne. Na koniec księżniczka Margareta i książę Radu podeszli do zgromadzonych tłumów i podziękowali za ich przybycie.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro


6 komentarzy:

 1. Rodzina pogodziła się z Nicholasem,czy ten wymusił swoją obecność?
  Przestraszyłam się,że to coś poważnego w przypadku Zary,przecież jest w ciąży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nastąpił (chwilowy?) rozejm w Rumunii

   Usuń
  2. Może to zapowiedź przywrócenia tytułu Nicholasowi? ;)
   Chociaż pomimo tego, pod koniec miesiąca on i jego ciotka mają spotkać się w sądzie w Szwajcarii ws. Wydarzeń z wtargnięciem do szwajcarskiej rezydencji RRK.

   Usuń
  3. Też dumam nad tą dość czestą obecnośćia Nicholasa z RRK.
   Czy królowa Elżbieta nie ma czasem za krótkiej spódniczki? Gdyby tak Kate pokazała nogi - zaraz by się gromy na nia posypały ;))

   Usuń
 2. Zapraszam na mój blog gdzie znajdziecie notki tematyczne :)
  https://wielkarodzinakrolewska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tam żadna sensacja, należy pogratulować odwagi za pokazanie nóg - zmęczonych i opuchniętych.
  Sama jestem ciekawa czy w Rumunii nastapi rozejm?
  anial_royal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.