środa, 8 listopada 2017

Podwójna radość w Hanowerze?


Marzec przyszłego roku zapowiada się bardzo ekscytująco, zwłaszcza w rodzinie książęcej Hanoweru - w Peru ma się odbyć ślub księcia Christiana, młodszego syna księcia Ernsta Augusta V, i Alessandry de Osma. Jak informuje Bunte, zarówno senior, jak i pokłócony z nim starszy brat przyszłego pana młodego, książę Ernst August junior, zostali zaproszeni na uroczystość.

FacebookWedług źródeł Bunte, 32-letni książę Christian i piękna Peruwianka 29-letnia Alessandra ustalili datę ślubu na 15-17 marca 2018 w Limie, ojczystym mieście przyszłej panny młodej. Oczekuje się, że poza rodziną i przyjaciółmi pary, pojawi się liczna reprezentacja europejskich rodzin królewskich. Warto dodać, że Alessandra pochodzi z zamożnej i wpływowej peruwiańskiej rodziny, a jedna z głównych atrakcji turystycznych w Limie, Pedro de Osma Museum, w której znajdziemy wystawy dotyczące peruwiańskiej sztuki od V do XVIII wieku, zawdzięcza swoją nazwę rodzinie de Osma.

gettyimages.com

Huczną uroczystość może zepsuć jednak rodzinny konflikt, jaki wybuchł między Ernstem Augustem V a jego starszym synem, który w lipcu tego roku poślubił Ekaterinę Malyshevę wbrew woli ojca. Senior odmówił przybycia na uroczystość, ale jak informują niemieckie media, na ślub młodszego syna ma przybyć, pomimo tego, że Ernst August VI również dostał zaproszenie. Mówi się, że senior chce przyjechać do Limy, aby "pokazać, że wciąż jest głową rodu oraz zapewnić spokój w klanie".

worldroyalfamily.blogspot.com

Oczywiście ślub księcia Christiana może być świetną okazją do pogodzenia się ojca z synem, ale Bunte sugeruje, że Ernst August VI może uniknąć niewygodnego spotkania z ojcem, jednocześnie nie raniąc brata odmową przybycia jedynie ze względu na panujący konflikt. Powód jest prosty - Ekaterina spodziewa się dziecka - jak pisze niemiecki magazyn, ma to być dziewczynka - a poród przewidywany jest na marzec przyszłego roku.

REX

Niezależnie od tego, czy Ernst August junior ostatecznie przybędzie do Peru, czy jednak nie, spotkania z seniorem chce uniknąć także jeszcze jedna osoba - jego żona, księżniczka Caroline z Monako. Ona także ma doskonały powód, by zrezygnować z udziału w ceremonii - 60. urodziny brata, księcia Alberta, wypadające 14 marca.


***** ***** ***** ***** *****

Dokładniejszą datę ślubu księcia Christiana i Alessandry de Osma na razie podał tylko Bunte, pozostałe niemieckie gazety piszą jedynie, że ma się odbyć w marcu przyszłego roku w Peru. Ale już co do ciąży Ekateriny panuje większa zgodność - mimo że sami zainteresowani ani ich rodziny nie potwierdzają spekulacji, media zgadzają się, że księżna spodziewa się dziecka w marcu 2018. Interesujące jest także to, że ani Ekaterina, ani Ernst August VI wprawdzie nie potwierdzają nowiny, ale też jej nie zaprzeczają, co zważywszy na fakt, że jest o tym dość głośno, mogłoby być dziwne, gdyby nie mieli zostać rodzicami. Natomiast co do płci dziecka, jak pewnie się domyśliliście, także na razie nie ma pewności.

7 komentarzy:

 1. Tak myślę,że jest w ciąży: )
  Na jednym ślubie nie było ojca,na drugim nie będzie brata...Smutne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Napiszecie coś o tym zdarzeniu u rumuńskiej rk z udziałem Nicholas?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy wy też uważacie że 2018 zapowiada się bardzo ciekawie i ekscytująco w 2017 nie było za dużo ślubów czy porodów ale dobre tez ze chociaż ciążę zaczynają się pojawiać juz w tym roku

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie rozumiem księcia Ernsta Augusta V. Naprawdę tak mu zależy na konflikcie w rodzinie? Co on w ogóle ma do tej Ekateriny? Wygląda na sympatyczną, młoda osobę. Nie lubiłam go już wtedy jak był mężem księżniczki Caroline, ale teraz to naprawdę dał popis.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego, co czytałam, to zarzuca jej interesowność

   Usuń
  2. ja też czytałam, że nie lubi jej ze względu na to, czym się zajmowała - w związku z tym uważa, ze zrobiła dobry interes na małżeństwie.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.