poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Wieczorne uroczystości w Malezji


Główna uroczystość ślubna 31-letniej księżniczki Tunku Tun Aminah, jedynej córki Sułtana Johoru, i 28-letniego Dennisa Muhammada Abdullaha miała miejsce dzisiejszego wieczoru w Johor Bahru.

JOHOR Southern Tigers Facebook
Na krzesłach rodzice Dennisa (z lewej) oraz księżniczki Tunku Tun Aminah (z prawej, w czerwonym)- JOHOR Southern Tigers Facebook

Wieczorna ceremonia, znana pod nazwą "sitting-in-state", rozpoczęła się o godzinie 20.00 i w przeciwieństwie do porannej, była już transmitowana na żywo z Sali Tronowej Pałacu Istana Bukit Serene, a mieszkańcy Johoru, jak i całej Malezji, mogli ją oglądać na specjalnych ekranach rozmieszczonych na ulicach. Tłumów nie brakowało. Tradycyjna uroczystość z wielką pompą zwieńczyła dzisiejszy ślub w Malezji. Nowożeńcy usiedli na bogato zdobionych krzesłach, a członkowie rodziny i dygnitarze wrzucili im do rąk płatki kwiatów, skropili uperfumowaną wodą i posypali złotym ryżem. 

JOHOR Southern Tigers Facebook

Wśród tych, którzy uczestniczyli w tradycyjnie najważniejszej uroczystości malezyjskiego ślubu, znaleźli się oczywiście Sułtan Ibrahim Ismail, a także Sułtan Brunei Hassanal Bolkiah. Na uroczystości obecny był również premier Malezji. 

JOHOR Southern Tigers Facebook

Po zakończeniu ceremonii para młoda po raz pierwszy pokazała się publicznie jako małżeństwo. Na stopniach pałacu uśmiechali się i machali do zgromadzonych w ogrodach 1200 zaproszonych gości. 

JOHOR Southern Tigers Facebook

Richard Chong, 30-letni przyjaciel Dennisa zaproszony na uroczystości, powiedział, że zamierza życzyć parze szczęścia, a gdy spotka parę powie im: "Małżeństwo polega na dbaniu o siebie nawzajem. Muszą się szanować i kochać".

JOHOR Southern Tigers Facebook

Ciekawostką jest fakt, że rodzina królewska Johoru posiada własną armię; Johor jest zatem jedynym stanem Malezji, który ją posiada. 

Ezad Hafizee Twitter

Inna ciekawostka: W Malezji jako państwie prawo do tronu nie jest dziedziczone, a Sułtan co pięć lat jest zmieniany. Na miejsce "starego" wybiera się "nowego" z kandydatów z każdego z dziewięciu stanów. Jednocześnie każdy stan nadal ma swojego władcę. Obecnym Sułtanem jest Muhammad V, którego "kadencja" potrwa do 2021 roku.

Poniżej możecie obejrzeć film z dzisiejszych uroczystości. Jakość nie jest najlepsza, ale może później pojawią się lepsze filmy.Zapraszamy także do zaktualizowanego postu z dzisiejszego ślubu w Malezji wraz z krótkimi biografiami państwa młodych KLIK3 komentarze:

 1. Złoty ryż,kwiaty i perfumy- brzmi bajkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sułtan Brunei jest jakoś powiązany z rodziną królewską z Malezji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brunei i Malezję od dawien dawna łączyły zażyłe stosunki, więc pewnie sułtan Brunei w jakimś stopniu jest spokrewniony z rodzinami królewskimi Malezji, niestety są to pewnie tak dalekie więzy pokrewieństwa, że nie znalazłam szczegółowych informacji.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.