sobota, 19 sierpnia 2017

Leonore w przedszkolu, nowe zdjęcia Ranii, Letizia i Felipe odwiedzają rannych + więcej


Thurn und Taxis

Księżniczka Elisabeth Thurn und Taxis opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie z siostrą, księżniczką Marią Theresią i siostrzenicą, 2-letnią Mafaldą. Niestety, nie widzimy twarzy małej Mafaldy, która już wkrótce zostanie starszą siostrą.

InstagramNie znamy daty narodzin drugiego dziecka księżniczki Marii Theresii i Hugo Wilsona, ale patrząc na powyższe zdjęcie możemy przypuszczać, że rodzina powiększy się lada dzień.


Norwegia

Księżniczka Martha Louise wzięła udział w przyjęciu urodzinowym byłego norweskiego piłkarza, Jana Age Fjortofta. Tematem przewodnim imprezy były lata 80.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Królowa Sonja pojawiła się na finałowym koncercie International Music Competition.

Twitter

Twitter

Twitter


Tajlandia

26 października, czyli data kremacji Bhumibola Adulyadeja, zbliża się wielkimi krokami, nic więc dziwnego, że przygotowania do niej idą pełną parą. Oprócz stosu pogrzebowego, powstaje także ponad 100 rzeźb i posągów przedstawiających mityczne stworzenia, bogów i aniołów, które mają zostać umieszczone w krematorium. Wielu artystów pracuje nad rzeźbami całkowicie za darmo, oddając w ten sposób hołd zmarłemu władcy. Według Departamentu Sztuk Pięknych, który się tym zajmuje, konstruowanie stosu pogrzebowego, reprezentującego górę Meru, miejsce zamieszkania bogów buddyjskich i hinduskich, idzie zgodnie z harmonogramem.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Po kremacji króla Bhumibola, jeszcze przed końcem tego roku, odbędzie się prawodpodobnie także koronacja króla Mahy Vajiralongkorna, jednak szczegóły nie są na razie znane.


Królestwo Obojga Sycylii

Książę Carlo i księżna Camilla spotkali się ostatnio z Jeanem-Luc'iem Reichmannem, francuskim prezenterem radiowym i telewizyjnym oraz aktorem, i jego żoną.

Twitter


Dania

16 sierpnia księżna Mary wróciła po wakacyjnej przerwie do swoich obowiązków. Odbyła niezapowiedziane spotkanie dotyczące 10-lecia swojej fundacji w Pałacu Amalienborg.

Twitter

Twitter

Wieczorem natomiast pojawiła się na otwarciu Copenhagen Television Festival.

Twitter

Twitter

Następnego dnia otworzyła Odense Flower Festival, którego jest patronką.

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook

W piątek księżna otworzyła National Center for Immune Therapy w szpitalu Herlev.

Twitter

Twitter

newmyroyals.com

newmyroyals.com

17 sierpnia księżna Marie pojawiła się na Copenhagen Cooking and Food Festival.

Twitter

Twitter

Twitter

Dzisiaj księżna uczestniczyła w specjalnym szkoleniu na wypadek katastrof w Thisted.

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook


Serbia

17 sierpnia książę Alexander i księżna Katherine uczestniczyli w nabożeństwie w Westminster Abbey z okazji Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej, który przypada dzisiaj.

Twitter

Twitter


Szwecja

17 sierpnia księżniczka Leonore zaczęła uczęszczać do szwedzkiego przedszkola. Ma do niego chodzić przez wrzesień, w czasie, kiedy jej rodzina będzie mieszkać w Szwecji. Media nie zostały uprzedzone, stąd nie ma też zdjęć, ale rzeczniczka poinformowała, że wszystko poszło "wspaniale". Dodała również, że Madeleine chce, by jej dzieci czuły się w Ojczyźnie matki jak w domu, więc możemy przypuszczać, że wizyty w Szwecji staną się częstsze, mimo że rodzina na stałe wciąż będzie mieszkać w Londynie.

hellomagazine.com


Jordania

Opublikowano nowe zdjęcie królowej Ranii.

Twitter

Z kolei królowa dwa dni temu na swoim Instagramie zamieściła poniższe zdjęcie z dwójką młodszych pociech, podpisując je: "Piękny poranek z Hashemem i Salmą".

Twitter


Hiszpania / Grecja

W związku z atakami terrorystycznymi w Barcelonie i Cambrils swoje kondolencje królowi Felipe przekazali m.in.: książę Albert, król Abdullah, królowa Elżbieta, wielki książę Luksemburga, król Harald, królowa Małgorzata, książę Nikolaos, książę Pavlos, księżna Marie-Chantal czy król Philippe. Poniżej niektóre z nich.Król Felipe wziął udział w ceremonii upamiętniającej ofiary zamachów, w których łącznie zginęło co najmniej 14 osób, 16 walczy o życie, a 130 zostało rannych.

Twitter

Dzisiaj król Felipe i królowa Letizia odwiedzili rannych w szpitalach oraz spotkali się z personelem medycznym.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Reszta rodziny królewskiej z kolei cieszy się wakacjami - królowa Sofia z siostrą, księżniczką Irene w Palma de Mallorca, a król Juan Carlos z Infantką Eleną w San Sebastián.

Twitter

Twitter

Wygląda na to, że księżna Tatiana i książę Nikolaos część wakacji postanowili spędzić poza Grecją, mianowicie w Szwajcarii. Księżna podzieliła się z Nami zdjęciem z wieczornego zwiedzania Genewy:


Instagram


Japonia

Jak już pisałam we wczorajszym poście, księżniczka Mako razem z ojcem udała się prywatnie na Węgry. Przedtem jednak została zauważona w drodze do Pałacu Imperialnego.

Twitter

Pojawiły się zdjęcia księcia Fumihito z lotniska przed wylotem na Węgry, nie ma jednak zdjęć jego córki.

blog_real.blogs.sapo.pt

Tymczasem książę Naruhito, księżna Masako i księżniczka Aiko wrócili już do Tokio z tygodniowych wakacji, które spędzili w prefekturze Shizouka. Jak donoszą media, w związku z kolejną rocznicą zakończenia II wojny światowej, rodzina uczciła poległych minutą ciszy.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt


Luksemburg

Pojawiło się nowe zdjęcie księcia Liama i księżniczki Alexandry.

Instagram

3 komentarze:

  1. Przepiękne zdjęcie cioci i bratanka :)
    Piękny gest Felipe i Letizii,że przerwali swoje wakacje i odwiedzili ofiary.Zdjęcie,gdy królowa pociesza małą dziewczynkę jest rozczulającę,a z drugiej strony przerażające,że nawet niewinne dzieci dotyka terroryzm.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawi mnie, dlaczego Mako z ojcem udała się akurat na Węgry

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.