sobota, 16 stycznia 2016

Ulubioną "księżniczką" Niemek jest...

ru.freemags.cc

Tak jak w zeszłym roku czytelniczki niemieckiego magazynu Frau im Spiegel zostały poproszone o wybranie swojej ulubionej europejskiej "księżniczki".
Zeszłoroczne wyniki przedstawiałam Wam TUTAJ.

A jak plasują się one w tym roku? Czy coś się zmieniło? Oto wyniki:Miejsce 1 (22% głosów): Księżniczka Victoria

tumblr.com

Spodziewająca się obecnie drugiego dziecka szwedzka księżniczka tym razem samodzielnie zajęła pierwszą pozycję. W zeszłym roku dzieliła ją z Królową Máximą. Victoria poprawiła swój poprzedni wynik dwoma punktami procentowymi.Miejsce 2 (po 18% głosów): Księżna Kate i Królowa Máxima 

dailymail.co.uk

Máxima ponownie musiała się podzielić swoim miejscem. Dla niej oznacza to gorszy wynik (spadła z pierwszej pozycji na drugą i straciła dwa punkty procentowe), ale dla Kate to żadna zmiana. Wciąż pozostaje na drugim miejscu, choć straciła jeden punkt procentowy.Miejsce 3 (5% głosów): Księżna Mette-Marit

newmyroyals.com

 Mette-Marit wciąż pozostaje na trzecim miejscu, ale straciła jeden punkt procentowy.


  

Miejsce 4 (3% głosów): Księżniczka Madeleine 

newmyroyals.com

Księżniczka Madeleine awansowała z piątego miejsca na czwarte, choć jej procentowe poparcie nie uległo zmianie.Miejsce 5 (po 2% głosów): Królowa Letizia, Księżna Sofia i Księżna Mary 

ibtimes.co.uk

newmyroyals.com

kronprinsenfrederik.tumblr.com

Letizia i Mary ponownie spotkały się na tym samym miejscu w rankingu, ale tym razem obie spadły z pozycji czwartej na piątą i straciły dwa punkty procentowe głosów. W tym roku dołączyła do nich również "najnowsza księżniczka", Księżna Sofia, która po raz pierwszy pojawiła się w ankiecie.
Miejsce 6 (1% głosów): Księżna Charlene

people.com

Księżna Charlene wciąż pozostaje na swojej ugruntowanej szóstej pozycji w rankingu z 1% głosów. W zeszłym roku miejsce to dzieliła z Królową Mathilde.
Miejsce 7 (0% głosów): Królowa Mathilde 

queenmathilde.blogspot.com

Mathilde spadła z miejsca szóstego na siódme i straciła całe swoje dotychczasowe poparcie (1%).Moje zdanie na temat tegorocznego sondażu? Po pierwsze, zdziwił mnie brak Dziedzicznej Wielkiej Księżnej Stéphanie. W zeszłym roku zajęła ona ostatnie miejsce i nie uzyskała żadnego głosu. Zastanawia mnie czy jest to spowodowane małą popularnością Luksemburskiej Rodziny Wielkoksiążęcej, czy może organizatorzy sondy w kolejnym roku "eliminują" uczestniczki, które nie uzyskały żadnych głosów w poprzedniej ankiecie? Co do mojego drugiego przypuszczenia, to wszystkiego dowiemy się za rok. Jeśli nie będzie w niej Mathilde, to będzie to znaczyło, że moje przypuszczenia były prawdziwe.

Co do samych wyników, nie zmieniły się one zbytnio od tych ubiegłorocznych. Oczywiście kilka "księżniczek" zajmuje miejsce o jedno wyżej lub niżej, ale zmiany te nie są drastyczne i właściwie niczego nie zmieniają. Dziwi mnie tylko, że Mary i Mathilde znalazły się tak nisko w rankingu. Jeśli chodzi o belgijską królową to myślę, że powinna dostać co najmniej ten 1% głosów, bo z pewnością choć tyle jej się należy. A jeśli chodzi o Mary, to moje zaskoczenie wynika z tego, że czytając rozmaite portale i przeglądając różne strony w różnych językach, ma ona naprawdę wielu fanów i prędzej wyobrażałabym ją sobie na miejscu trzecim.

A co Wy sądzicie o wynikach? Uważacie, że bardziej zgodne z prawdą były te zeszłoroczne, czy może te najnowsze?


Aktualizacja: Po prawej stronie czeka na Was ankieta, w której sami możecie wybrać Waszą ulubioną "księżniczkę". Postanowiłam uwzględnić w niej Stéphanie ze względu na jej zeszłoroczny "udział" w ankiecie.


focus.de, gala.de, t-online.de***W ankiecie, w której odpowiadaliście na pytanie, kto Waszym zdaniem powinien zasiąść na tronie Włoch, większością głosów zadecydowaliście, że powinien to być Vittorio Emanuele IV.

20 komentarzy:

 1. Muszę przyznać, że bardziej podobała mi się ankieta z zeszłego roku.

  1. Victoria - całkowicie zasłużenie.
  2. Maxima & Kate - tutaj może być. Uważam, że Kate powinna być na 3/4 miejscu.
  3. Mette-Marit - również zasłużenie, ale myślę, że na 3 powinna być również Mary lub Letizia.
  4. Madeleine - fajnie, że pojawiła się Madde ale z drugiej strony to bez sensu, tak jak w przypadku Sofii, przecież obie nie będą królowymi w porównaniu do reszty.
  5. Mary, Letizia, Sofia - pierwsze dwie powinny być wyżej.
  6. Charlene - szkoda, że Charlene dostała tylko 1%
  7. Mathilde - powinna być wyżej, na 5 lub 6 .

  Szkoda, że nie ma Stephanie :(


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że w ankiecie zawsze "biorą udział" te "księżniczki", które będą lub są królowymi/księżnymi/wielkimi księżnymi (wyjątek- Stephanie w tym roku i oczywiście Sophie, ale kto by tam się przejmował brakiem Liechtensteinu? ;P)+ te księżne lub księżniczki, które wprawdzie nie mają szans na koronę, ale są bardzo popularne, czyli właśnie Sofia i Madeleine, a w przyszłości potencjalna żona Harry'ego.

   Usuń
 2. A może zrobiłabyś takie głosowanie u siebie i zobaczyłybyśmy co wyjdzie???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze :) Tylko jak chcecie? Mam uwzględnić też Stephanie i Sophie, a reszta tak samo?

   Usuń
  2. Super pomysl!!!!

   Usuń
  3. Sama zdecyduj jak będzie najlepiej, na pewno dobrze zrobisz.Wiesz ten pomysł z rankingiem już mi chodził po głowie od paru tygodni, ale myślałam że nie będziesz zainteresowana. Fajnie byłoby się też dowiedzieć który z panów jest najbardziej lubiany.

   Usuń
  4. To może panów zrobię za tydzień, kiedy skończy się ta ankieta ;)

   Usuń
 3. Wydaje mi się, że jak już chcieli zrobić taką ankietę, to powinni w niej uwzględnić tylko królowe i/lub Następczynie Tronu, byłoby sprawiedliwej. Zgadzam się, że Mary i Letizia powinny być w tym rankingu wyżej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nowy adres bloga - http://ksiezna-marie.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jak dla mnie:
  1. Victoria i Mary
  2. Mathilde
  Na pewno w rankingu nie znalazłaby się Kate, a już na pewno nie na drugim miejscu, bo ona niczym szczególnym się nie wyróżnia, a słychać o niej tylko wtedy kiedy zachodzi w ciążę lub w co się ubiera. Prawie 5 lat bycia Księżną i marne osiągnięcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ty co byś osiągnęła? A jakie osiągnięcia ma np. Charlene oprócz tego, że dała się zdominować starszemu panu, który jest jej mężem?
   A gdzie następca tronu u Stephanie z Luksemburga?

   Na Kate zawsze lecą hejty. W czy jest gorsza od innych??? W tym, ze skończyła dobre studia i nie ma skandalu na koncie.
   Zobacz, ile odbyła zagranicznych podróży, wydała na świat następcę tronu i jego siostrę. Ma patronaty, działalność itp. A obecnie następcą tronu jest Charles, a nie William.
   Ci, co tak hejtują Kate widocznie czegoś jej zazdroszczą.
   Przykre:(

   Usuń
 6. Sama sie zastanawiam co kieruje ludźmi podczas takich wyborów.
  Przecież każda księżna czy Królowa ma jakąś działalność charytatywną, więc to nie powinno stawać się wyznacznikiem oceny. Ilość wyjśc i zobowiązań?
  Ubierana garderoba? Intelekt? Uroda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że po prostu sympatia do danej osoby, to trudno wytłumaczyć po prostu jedne osoby lubi się bardziej inne mniej

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Letizia? Ta po rozwodzie i aborcjach? No "fajną" królową mają...
   Współczuje:(

   Usuń
  2. O, ktoś święty bez żadnego błędu na koncie się tu znalazł. Bardzo współczuję

   Usuń
  3. Aborcję nazywa pani błędem? Wie pani, co znaczy to słowo?

   Usuń
  4. Pani Magdo, z całym szacunkiem, ale nie rozumiem takiego podejścia... Jak dla mnie niepokojące:(

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.