wtorek, 26 stycznia 2016

Nowe zdjęcie chrześnicy Felipe

Książę Charles-Philippe Orleański umieścił na swoim profilu na Facebooku nowe zdjęcie swojej córki, Księżniczki Isabelle.

noblesseetroyautes.com


Isabelle przyszła na świat 22 lutego 2012r. w Lizbonie. Jest córką Charles'a-Philippe'a, Księcia Andegawenii z francuskiej dynastii orleańskiej i 11. Księżnej Cadaval, Diany Álvares Pereira de Melo.

royalticism.blogspot.com
 
Ojciec dziewczynki jest kuzynem pretendenta do tronu Francji z linii orleańskiej, Jeana. Z kolei jej matka jest portugalską arystokratką. Para pobrała się 21 czerwca 2008r.

pinterest.com
 
Isabelle jest ich jedynym dzieckiem. Została ochrzczona 21 października 2012r. w Pałacu Książąt Cadaval w Évorze. Jej rodzicami chrzestnymi zostali Król Felipe VI (ówczesny Książę Asturii) i niemiecka Księżniczka Dora Loewenstein.

oslj.org.uknoblesseetroyautes.com

4 komentarze:

 1. Urocza i tylko o dzień starsza od Estelle

  OdpowiedzUsuń
 2. To Księstwo Andegawenii wciąż istnieje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, ale francuscy Burbonowie roszczą sobie prawa do tego tytułu i go używają (wspomniany w notce Charles-Philippe i Louis Alphonse), ale właśnie dlatego, że Księstwo nie istnieje, tytuł jest bardzo kontrowersyjny i teoretycznie im nie przysługuje.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.