czwartek, 28 lipca 2016

Królewskie filmy i dokumenty cz.3

Dziś trzecia część serii ,,Królewskie filmy i dokumenty”.

„Kobiety Windsoru” film fabularny oparty na faktach.
Przedstawia historię życia dwóch księżnych – Walii oraz Yorku. W filmie poznajemy Dianę oraz Fergie z innej strony, historię ich przyjaźni, zmagania z prasą, losy dwóch niezależnych kobiet, które próbują przetrwać w królewskim świecie. Film jest bardzo ciekawy, choć pokazuje, że bajkowe początki w prawdziwym życiu nie zawsze kończą się typowym ,,żyli długo i szczęśliwie”. Zachęcam do obejrzenia!„Jak zostać królem ” 2010 r.
Ten film można określić jednym słowem – wybitny!
Przedstawia historię Króla Jerzego VI – jego problemy z prawidłową wymową oraz walkę o szacunek i uznanie poddanych. Wspaniała kreacja nagrodzonego Oscarem Colina Firth’a. Aktor genialnie wczuwa się w swoją postać i bardzo realistycznie ukazuje problemy Jerzego VI.  Naprawdę warto zobaczyć!„Tajemnice Pałacu Buckingham” 
Film dokumentalny pokazujący przełomowe momenty w życiu rodziny królewskiej  od czasu ślubu Księcia Karola i Księżnej Diany do zaręczyn Księcia Williama i Kate Middleton.
,, Opowieści książęcej druhny”

Bardzo ciekawy dokument  opowiadający o sekretach królewskiego ślubu sprzed 35 lat. India Hicks, która była druhną Lady Di zdradza tajemnice przygotowań oraz samej uroczystości. Bardzo ciekawym momentem jest też jej spotkanie z mamą, która wspomina czasy, gdy była druhną Królowej Elżbiety II.,,Diamentowa królowa” 2012 r.
Trzyczęściowy  film dokumentujący  60 – lecie Królowej na tronie.
Andrew Marr opowiada o przełomowych momentach panowania Elżbiety II. Publicysta towarzyszy Królowej w wyprawie do USA, Australii oraz na Bliski Wschód.
O sekretach Elżbiety II opowiadają też jej dzieci oraz wnuki. Zobaczymy także wywiady ze znanymi osobistościami m.in Panem Prezydentem Barackiem Obamą. Film jest świetną analizą rządów Królowej. Zapraszam do obejrzenia!


***

Zdecydowaną większością głosów tytuł najlepszej stylizacji ubiegłego tygodnia zdobyła kreacja Charlene z corocznej gali Czerwonego Krzyża.


7 komentarzy:

 1. bardzo lubie tą serie o dokumentach.Można sie wiele dowiedziec

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam Tajemnice Pałacu Buckigham-fajny dokument opisujący 30 najważniejszych dni w brk od 1981 do 2011,ale dość powierzchowny,takie informacje znają wszyscy.
  Zamierzam się do oglądania Jak zostać królem.O reszcie dokumentów nie słyszałam,mam już teraz plan,co robić:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie na temat, ale da mi ktoś link do królewskich sukien ślubnych ze Szwecji? Bo w spisie notek tematycznych link nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 4. oglądałam wszystkie i wszystkie mogę polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej macie może Aska?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie, ale jeśli masz pytania napisz na mojego maila martacorrespondence90@gmail.com
   Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania. Pozdrawiam

   Usuń
 6. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.