wtorek, 12 lipca 2016

Królewskie filmy i dokumenty cz.1

Dziś pierwsza część serii ,,Królewskie filmy i dokumenty”.

„Książę William” 2002 r. -  oparty na faktach.
Akcja rozpoczyna się w momencie śmierci księżnej Diany. Film przedstawia emocje Williama, jego relacje z rodziną i wydarzenia następujące po tym traumatycznym dniu, aż do ukończenia szkoły średniej.
Film wywarł na mnie bardzo duże wrażenie. Idealny dla fanów brytyjskiej rodziny królewskiej, ale nie tylko.„Rok z księciem Monako” –  bardzo ciekawy film portretujący życie księcia Alberta II. Materiał zawiera wiele ciekawych informacji,  wywiady z księciem i księżną. Pokazuje typowy dzień Alberta, jego biuro, osobiste drobiazgi, bankiety, kolacje.
Doskonały dla fanów Monarchii. Pokazuje codzienny wizerunek księcia, tak różny od prasowego, że dla samego tego faktu warto obejrzeć.


„Przyszły król” 2013 r. – film dokumentalny przedstawiający następców tronu. Powstał w czasie oczekiwania na narodziny George’a. Bardzo ładnie przedstawiony, wywiady z ludźmi związanymi z monarchią – królewskimi fotografami, korespondentami itp.„Filip, Letycja – miłość i obowiązek” 2010 r.
Film w bajkowy sposób przedstawia związek króla Hiszpanii Filipa i Letycji. Osobiście uważam, że jest bardzo wciągający. Zadowoli zarówno fanów dynastii jaki i tych lubiących romanse.„William& Kate” 2011 r.
Jeden z moich ulubionych filmów, może dlatego, że od dziecka Kopciuszek był moją ukochaną bajką;) Akcja rozpoczyna się w momencie rozpoczęcia przez Kate i Williama studiów na Uniwersytecie St. Andrews. Na ekranie widzimy historię znajomości pary, relacje z rówieśnikami, rodziną królewską i ich zmagania z prasą. Polecam serdecznie!„Królowa”  2006 r.
Piękny film przedstawiający życie królowej Elżbiety II po tragicznej śmierci księżnej Diany. Zmagania królowej z własnymi zasadami i tradycją.


„Diana”  2013 r.
Film przedstawia dwa ostatnie lata życia księżnej Diany. Jej domniemany romans z kardiochirurgiem Hasnatem. Zmagania z prasą i fotografami. W roli Diany – Naomi Watts. Ciąg dalszy nastąpi ...

P.S. Wieczorem zapraszam do obejrzenia zakładki z naszymi królewskimi odpowiedziami.
  

6 komentarzy:

 1. Super, czekam na kolejne części.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post, z niecierpliwością czekam na dalszą część :D. Wszystkie z tych filmów oglądałam, ale ,,Królowa" urzekła mnie najbardziej. Świetny film, jak i wybitna gra aktorska Helen Mirren.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej dziewczyny ile czekałyscie na odpowoedz od Królowej Matyldy? Ja już czekam 3 msc..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć:) Odpowiedź od Królowej Matyldy otrzymałam po 8 dniach, więc ekspresowo - ale to może zależy od tego kiedy się wysyła. Ja wysłałam w połowie maja.

   Usuń
 4. Nie oglądnęłam tylko filmu o Letizii i Filipie oraz Williamie :)
  Film "William i Kate" był dla mnie trochę rozczarowaniem, a najlepszym, według mnie, filmem była "Królowa" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Film o Letizi i Felipe to porażka, to samo o K&W.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.