sobota, 2 lipca 2016

Co by było, gdyby nie byli "monarchami"? część 2

W dzisiejszym poście Co by było gdyby nie byli "monarchami" zajmę się już nie następcami tronu i panującymi monarchami, jak było w poprzedniej części KLIK , tylko kolejnymi dziećmi króla/ królowej oraz ich wnukami, posiadającymi tytuły. 

***

Duńska Rodzina KrólewskaKsiążę Joachim, drugi syn królowej Małgorzaty II i księcia Henri'ego, urodził się 7 czerwca 1969 roku w Kopenhadze. Ukończył studia w zakresie ekonomii agrarnej. Mówi płynnie po duńsku, francusku, angielsku i niemiecku. W 1987 roku rozpoczął swoją edukację militarną jako rekrut w pułku królowej. W 1988 awansował na stanowisko sierżanta, a rok później- na porucznika inżynierii. W 1990 roku uzyskał stopień porucznika rezerwy. W 2005 został mianowany na majora rezerwy. Księżna Marie, urodzona 6 lutego 1976, ukończyła studia w zakresie ekonomii i biznesu. W czasie studiów Marie pracowała dla Estee Lauder jako manager i jako asystentka dyrektora zarządzającego ING Numismatic Group SA w Genewie. Po ukończeniu uniwersytetu pracowała dla DoubleClick Inc, a aż do zaręczyn dla ING Numismatic Group SA. Rodzimym językiem Marie jest francuski, ale mówi także po duńsku, włosku, hiszpańsku i angielsku. 


Norweska Rodzina Królewska


Księżniczka Martha Lousie przyszła na świat 22 września 1971 w Oslo. Jest certyfikowaną fizjoterapeutką. Nie ćwiczyła nigdzie swojego zawodu. Uwielbia także tradycyjną folkową muzykę. Założyła swoją działalność, która opiera się na rozrywce, zapewnia występy w telewizji publicznej, opowiada opowieści ludowe i śpiewa z dobrze znanymi norweskimi chórami. W grudniu 2003 wzięła udział w świątecznym koncercie norweskiego chóru. Od pierwszego stycznie 2001, czyli od dnia, kiedy Martha Louise ma swoją działalność, płaci podatek dochodowy, a jej tytuł ogranicza się tylko do Highness i to podczas pobytu za granicą. Księżniczka chciała wykonywać swoje działania z większą swobodą. Pomimo tego dalej zajmuje miejsce w sukcesji do norweskiego tronu i wykonuje pewne królewskie obowiązki. Jej mąż, Ari Behn ukończył studia w zakresie historii i religii na Uniwersytecie w Oslo. Jest pisarzem, opublikował nowele i opowiadania, które uzyskały bardzo pozytywne recenzje.


Szwedzka Rodzina Królewska


Książę Carl Philip urodził się 13 maja 1979 roku w Sztokholmie. W latach 1984-1986 uczęszczał do przedszkola parafialnego Västerled. Jesienią 1986 roku rozpoczął szkołę w Smedslättsskolan w Bromma, gdzie uczył się w programie dla juniorów. Poziom średniozaawansowany ukończył na Ålstensskolan również w Bromma i dalej, stamtąd przeszedł na poziom wyższy na Enskilda Gymnasiet w Sztokholmie. Od 1994 uczęszczał do Kent School. W latach 2007-2008 studiował projektowanie graficzne w Rhode Island School of Design. Carl Philip ukończył studia w zakresie zarządzania rolnictwem i obszarami wiejskimi na Uniwersytecie Nauk Rolniczych w Alnarp. Księżna Sofia rozpoczęła studia na wydziale rachunkowości. Później rozpoczęła naukę na Uniwersytecie w Sztokholmie. Najpierw studiowała globalną etykę, później uczyła się na wydziale pedagogiki i pracy z dziećmi i młodzieżą, następnie- konwencje ONZ o prawach dziecka, a finalnie Sofia zakończyła studia na kierunku stosunki międzynarodowe.


Księżniczka Madeleine urodziła się 10 czerwca 1982. Po ukończeniu szkoły średniej przeprowadziła się do Anglii. Uczyła się wprowadzenia do szwedzkiego prawa i uzyskała certyfikat European Computer Driving Licence. W 2003 roku studiowała historię sztuki na Uniwersytecie w Sztokholmie. Po dwóch semestrach rozpoczęła kurs etnologii. Mówi płynnie po szwedzku, angielsku i niemiecku i trochę mniej- po francusku. W styczniu 2006 Madeleine ukończyła historię sztuki, etnologię i historię współczesną. Studiowała też psychologie dziecięcą. Christopher O'Neill ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Bostonie. Otrzymał tytuł magistra na Columbia Business School w Nowym Yorku. 


Brytyjska Rodzina Królewska


Księżniczka Anna urodziła się 15 sierpnia 1950 w Londynie. Jako pierwsza członkini brytyjskiej rodziny królewskiej wystąpiła na igrzyskach olimpijskich. Od lat 70. reprezentowała kraj w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW), startując na Mistrzostwach Europy w 1973 (Kijów) i 1975 (Niemcy) – 2. miejsce indywidualnie i 2. miejsce drużynowo). Wystąpiła także na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976. Starty sportowe przyniosły jej kilka tytułów „Człowieka roku w sporcie” w Wielkiej Brytanii. Jest autorką książki Riding Through My Life, poświęconej swojej pasji sportowej. Jako członkini rodziny królewskiej pełni wiele funkcji honorowych, m.in. w Brytyjskich Siłach Zbrojnych. Timothy Laurence jest absolwentem studiów licencjackich na Durham University. Ukończył również Britannia Royal Naval College w Dartmouth, szkołę oficerską brytyjskiej marynarki wojennej. Pracował w Ministerstwie ObronyKsiążę Andrzej urodził się 19 lutego 1960 w Londynie. Ukończył Gordonstoun School w Szkocji i Britannia Royal Naval College w Dartmouth. Otrzymał stopień oficera marynarki. Walczył jaki pilot śmigłowca w czasie bitwy o Falklandy. 
Księżniczka Beatrice urodziła się 8 sierpnia 1988. Zdiagnozowano u niej dysleksję. W 2008 roku rozpoczęła trzyletni kurs historii i historii idei na Goldsmiths College. Ukończyła w 2011 roku. W 2010 roku, jako pierwszy członek brytyjskiej rodziny królewskiej, wzięła udział w londyńskim maratonie, z którego fundusze były przeznaczone na ogranizację charytatywną. Beatrice jest patronką wielu fundacji, ale jej głównym zajęciem jest biznes. Mieszka w Nowym Yorku, gdzie jest współpracownikiem w Sandbridge Capital.
Księżniczka Eugenie przyszła na świat 23 marca 1990. Ukończyła Marlborough College w Wiltshire. W 2009 roku księżniczka rozpoczęła studia na Newcastle University łącząc sztukę, historię, angielski, literaturę i politykę. W 2012 ukończyła studia. Jest zastępcą dyrektora w galerii sztuki Hauser&Wirth. 


Hrabia Edward urodził się 10 marca 1964 jako czwarte dziecko królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Ukończył studia na wydziale historii na Uniwersytecie w Cambridge, od zawsze wykazywał zdolności sportowe i aktorskie. Wstąpił do Królewskiej Piechoty Morskiej, jednak szybko opuścił wojsko. W 1987 roku zorganizował "królewską" wersję popularnego telewizyjnego konkursu "It's a Knockout", swoją drogą bardzo skrytykowanego przez Brytyjczyków. Jego żona, hrabina Sophie, uczęszczała do Dulwich College Preparatory School w Cranbrook, a potem do żeńskiej szkoły. Edukację zakończyła w West Kent College w Tonbridge. W czasie nauki, reprezentowała szkołę w siatkówce, hokeju na trawie, gimnastyce i pływaniu. Uwielbiała balet i aktorstwo. Po studiach rozpoczęła pracę w branży public relations, pracowała w dziale promocji w londyńskim Capital Radio, a także w The Quentin Bell Organisation oraz MacLaurin Communications&Media. W 1996 roku założyła własną firmę- RJH Public Relations. 


Wielkie Księstwo LuksemburgaKsiążę Felix urodził się 3 czerwca 1984 roku. Kształcił się w Królewskiej Akademii Sandhurst, jednak z powodu poważnej kontuzji kolana musiał wcześniej ukończyć edukację. W latach 2003/2004 interesował się różnymi kierunkami: politologią, psychologią, komunikacją. Ukończył także kursy w różnych firmach w celu poszerzenia swojego doświadczenia zawodowego.  Pracował dla szwajcarskiej firmy zajmującej się organizacją imprez sportowych i kulturalnych. Nadal zresztą pracuje jako niezależny konsultant w firmie, a szczególnie interesuje się etyką w biotechnologii. W 2009 roku miał rozpocząć licencjat w dziedzinie bioetyki. Felix mówi płynnie po luksembursku, niemiecku i francusku, w mniejszym stopniu po włosku i hiszpańsku. Księżna Claire studiowała komunikację międzynarodową na Amerykańskim Uniwersytecie w Paryżu. Po uzyskaniu licencjatu pracowała w Condé Nast Publications w Nowym Yorku i Monachium. Później przystąpiła do studiów w dziedzinie bioetyki w tym samym miejscu, gdzie Felix. Claire mówi biegle po niemiecku, angielsku, francusku i włosku.Książę Louis urodził się 3 sierpnia 1986 roku. Uczył się w Amerykańskiej Szkole w Luksemburgu. Później wyjechał do Szwajcarii, gdzie kontynuował naukę w Collège Beau Soleil  i ukończył w 2005 roku. Podczas pobytu w Szwajcarii angażował się w misje humanitarne. Brał udział w misjach, na których uczył ubogie dzieci angielskiego. Po powrocie do Europy odbył roczną praktykę w siedzibie Czerwonego Krzyża w Genewie. Brał też udział w akcjach wspierających młodzież i starszych. W Stanach Zjednoczonych przeszedł szkolenie i zdobył certyfikat pilota. W maju 2014 ukończył Richmond, obecnie pracuje w dziedzinie społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. Louis mówi biegle po francusku, luksembursku, niemiecku, angielsku i mniej biegle po hiszpańsku.  Księżna Tessy także ukończyła Richmond i uzyskała stopień licencjata w dziedzinie stosunków międzynarodowych. Służyła także w wojsku.  W latach 2005-2009 wzięła udział w szkoleniach dotyczących edukacji i psychologii. Księżniczka Alexandra przyszła na świat 16 lutego 1991. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej Angelsberg, ukończyła Szkołę Średnią  Lycée Vauban w Luksemburgu. Otrzymała świadectwo maturalne z wyróżnieniem. Później rozpoczęła studia na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville, w Stanach Zjednoczonych. Książę Sebastien urodził się 16 kwietnia 1992 roku. Podobnie jak siostra,podjął studia na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville, w Stanach Zjednoczonych.  Podczas studiów był członkiem znanego programu rugby, studiował marketing i międzynarodowy biznes. Edukację zakończył w maju 2015 roku.


4 komentarze:

 1. Super post ! ;)
  Ps czekam na list od Markusa Habsburga już 3 msc..Myślisz że jeszcze dojdzie ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Można jeszcze dodać, że Tessy służyła w armii Luksemburga ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Popraw proszę u Madeleine - European Computer Drriving Licence to nie nazwa uczelni tylko nazwa zaawansowanego kursu komputerowego (wszechstronne szkolenie w różnych programach komp.). Nie studiowała wiec na ECDL tylko uzyskała certyfikat ECDL. Pozdrawiam. Milka

  OdpowiedzUsuń
 4. Są wszechstronnie wykształceni, poradziliby sobie doskonale w takim "normalnym "życiu. Pozazdrościć możliwości wynikających z urodzenia...

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.