wtorek, 13 października 2015

Wizyta Księżnej Hisako w Polsce


Nasz kraj w tym tygodniu stał się istnym "przystankiem" dla royalsów. W poniedziałek do Polski przyleciała Księżna Takamado, Hisako. To druga wizyta Japonki w naszym kraju. Tym razem spędzi tu aż pięć dni, przy okazji zwiedzając Warszawę i Kraków. Celem jej pobytu w Polsce jest propagowanie rozwoju japońsko-polskiej wymiany kulturalnej i intelektualnej. Pierwszego dnia swojej wizyty Księżna spotkała się z Prezydentem Andrzejem Dudą i Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.


Ponadto, uczestniczyła w spotkaniu z japońskimi uczestnikami XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, oraz w Wieczorze Japońskim Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
Ostatnie dwa dni Hisako spędzi w Krakowie, gdzie odwiedzi Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MangghaKsiężna Takamado jest wdową po Księciu Norihito, kuzynie Cesarza Akihito. Para doczekała się trzech córek.

Księżna z mężem podczas oficjalnej wizyty na Hawajach w 2001r./the.honoluluadvertiser.com
Hisako jest najczęściej podróżującą w celach oficjalnych członkinią Japońskiej Rodziny Cesarskiej. Ma na swoim koncie wizyty w trzydziestu pięciu krajach. Angażuje się w wiele działalności charytatywnych i sportowych, a także reprezentuje Rodzinę Cesarską podczas oficjalnych uroczystości poza Japonią.


onet.pl 

5 komentarzy:

 1. A mnie w Krakowie nie ma :( Buuu..
  W Muzeum Mangha byłam i polecam wszystkim, którzy interesują się kulturą japońską ;) Nie dziwi mnie zatem wybór tego miejsca na spotkanie z księżną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od zawsze chcę się tam wybrać... Tylko ilekroć jestem w Krakowie nie mam na to czasu...:/
   Smutna historia z Księciem... Za młody na śmierć...

   Usuń
 2. Jak myślicie która rodzina królewska może odwiedzić Polskę w 2016 lub 2017 ?
  Ja obstawiam
  - Króla Felipe i królową Letizię (jesień 2017)
  - Książę Naruhito i księżna Masako (wiosna 2017)
  - Księżniczka Victoria i książę Daniel (wiosna 2017)
  - Para królewska Bhutanu (jesień 2016)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby super, chociaż wizyta pary królewskiej Bhutanu wydaje się mało prawdopodobna.

   Usuń
 3. Bardzo ciekawa postać. Wydaje się być bardzo nowoczesna jak na członka tej rodziny. Widziałam, że robiła masę zdjęć (jak to Japończycy ;)), swobodnie rozmawiała z ludźmi.
  Może post o niej, śmierci jej męża, córkach?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.