wtorek, 27 grudnia 2016

Przyszłość należy do nich - urodzeni w 2016 r.

Rok 2016 obfitował w wiele ciekawych wydarzeń - śluby, jubileusze, narodziny i właśnie tymi ostatnim chciałybyśmy się zająć w tej notce:)


ISABELLA ALEXANDRA MAY WINDSORDruga córeczka Lorda Fredericka Windsora i Sophie Winkleman. Przyszła na świat 16 stycznia o 23:59 w szpitalu Westminster. Pięć miesięcy później mała Isabella została ochrzczona w Pałacu Kensington. Miała na sobie replikę szaty z 1841 roku, którą nosiła także m.in Księżniczka Charlotte i Książę George.KSIĄŻĘ JIGME NAMGYAL WANGCHUCK


Następca Tronu Bhutanu. Pierwsze dziecko Króla Jigme Khesar Namgyel i Królowej Jetsun Pemy.
Malec przyszedł na świat 5 lutego w Pałacu Lingkana. Król był obecny przy porodzie. Od marca mogliśmy podziwiać oficjalne kartki z kalendarza z całą Rodzinką Królewską.Książę Jigme był bardzo często zabierany na publiczne wyjścia. Od początku podbił nasze serca:)

KSIĄŻĘ ABDULLAH BIN FEISALMaluch przyszedł na świat 17 lutego. Jest synkiem Księcia Feisala (brata Króla Abdullaha II) oraz jego trzeciej żony Księżnej Zeiny. Książę Feisal ma jeszcze czwórkę dzieci (Ayah, Omara, Sarę i Aishę) z pierwszego małżeństwa z Alii Tabbą. Z drugą żoną Sarą Kabbani nie doczekał się potomstwa.

ARCYKSIĘŻNICZKA MAGDALENA MARIA ALEXANDRA ZITA CHARLOTTE


Druga córeczka Arcyksięcia Imre i Arcyksiężnej Kathleen. Przyszła na świat 24 lutego. Ma starszą siostrę Marię Stellę urodzoną w 2013 r.

KSIĄŻĘ OSCAR CARL OLOF
Drugie dziecko Księżniczki Victorii i Księcia Daniela. Po urodzeniu otrzymał tytuł Księcia Skanii. Przyszedł na świat 2 marca. Zajmuje trzeci miejsce w sukcesji do szwedzkiego tronu, zaraz po mamie i siostrze. Jego chrzciny odbyły się 27 maja w Kaplicy Zamku Królewskiego. Rodzicami chrzestnymi małego Oscara zostali : Książę Frederik, Księżna Mette - Marit, Księżniczka Madeleine, Oscar Magnuson oraz Hans Astrom.

KSIĘŻNICZKA MUHEE'AH RAAYATULPierwsze dziecko Księcia Abdula Malika i Księżnej Raabiatul Adawiyyah. Przyszła na świat 2 marca o 13:09 czasu lokalnego. Powitano ją siedemnastoma salwami armatnimi. Mała księżniczka jest wnuczką Sułtana Hassanala i jego żony Królowej Hajah Salehy.

BADIYA8 kwietnia Książę Hamzah (najstarszy syn Króla Husseina i Królowej Noor) i Księżna Basmah powitali na świecie córeczkę. Dziewczynka jest czwartym dzieckiem Księcia Hamzaha. Ma trzy przyrodnie siostry : Hayę, Zein i Noor. Nie zajmuje miejsca w sukcesji do tronu.

KSIĄŻĘ ALEXANDER ERIK HUBERTUS BERTIL
 Chłopiec urodził się 19 kwietnia. Po narodzinach ważył 3595 gram i otrzymał tytuł Księcia Sodermanland. Jest pierwszym dzieckiem Księcia Carla Philipa i Księżnej Sofii. Jego chrzest odbył się 9 września w Kaplicy Pałacu Drottningholm. Rodzicami chrzestnymi małego Alexandra zostali: Księżniczka Victoria, Lina Frejd, Victor Magnuson, Jan Ake- Hansson oraz Cajsa Larsson. 

DZIEDZICZNY KSIĄŻĘ PARMY CARLOS ENRIQUE LEONARD


Następca Tronu Parmy. Trzecie dziecko Księcia Carlosa i Księżnej Annemarie. Przyszedł na świat 24 kwietnia w szpitalu im. Królowej Juliany w Hadze. Ma dwie starsze siostry; Cecilię i Luisę. Jego chrzest odbył się 25 września. Ojcem chrzestnym został Król Willem Alexander.


KSIĘŻNICZKA GLORIA IRENEDruga córeczka Księcia Jaime'a i Księżnej Victorii z Parmy. Przyszła na świat 9 maja w Rzymie. W chwili urodzin ważyła 3555 gram. Ma starszą siostrzyczkę Zitę Clarę.

ARCYKSIĘŻNICZKA ANNA ASTRID


Pierwsze dziecko Arcyksiężnej Lili i Księcia Amedeo. Mała Anna urodziła się 17 maja o godzinie 3:30. W chwili narodzin ważyła 3300 gram.

KSIĄŻĘ JOSEPH


Czwarte dziecko Księcia i Księżnej Vendome. Przyszedł na świat 2 czerwca. Niecały miesiąc później, bo 26 czerwca Joseph został ochrzczony. Mały książę ma trójkę starszego rodzeństwa: księcia Gastona, księżniczkę Antoinette i księżniczkę Louise Marguerite.


NICOLAOS GOMEZ - ACEBOPierwsze dziecko Fernando Gómez-Acebo i jego żony Nadii Halamandari. Urodził się 5 czerwca, w chwili narodzin ważył 3700 gram. Książę Nicolaos jest wnukiem Infantki Pilar.

KSIĄŻĘ MOULAY AHMED

twitter.com

23 czerwca na świat zawitał synek Moulay'a Rahida i jego żony Lalli Oum Keltoum.JUAN GOMEZ - ACEBO


Pierwsze dziecko Andrei Pascual i Beltrana Gomez - Acebo. Chłopiec przyszedł na świat 17 lipca o 15:00 w Madrycie, dwa miesiące przed terminem. Na szczęście maluch urodził się zdrowy. Pod koniec października odbyły się chrzciny na których nie zabrakło babci malucha - Infantki Pilar.

GINEVRA ENA LEQUIO17 sierpnia około 16:30 Alessandro Lequio ( wnuk zmarłej w 2002 roku Infantki Beatriz) i jego druga żona Maria Palacios zostali rodzicami. Mała Ginevra została ochrzczona pod koniec listopada w Kaplicy Pałacu Torlonia w Rzymie.

ALEXANDER JOAQIM PEDRO 30 sierpnia brazylijska Księżniczka Amelia i jej mąż James Spearman zostali rodzicami. W związku z tym, że Amelia w dniu ślubu (2014 r.) zrzekła się praw do tronu jej synek nie zajmuje miejsca w sukcesji do tronu. 

KSIĄŻĘ HEINRICH ALBERT JOHANN GEORG


twitter.com
17 listopada przyszedł na świat syn Księcia Georga Friedricha i Księżnej Sophie z Prus. Książę Heinrich jest czwartym dzieckiem Pary Książęcej. Ma dwóch braci: Carla i Louis'a oraz siostrę Emmę.

KSIĄŻĘ LIAM HENRI HARTMUT Z NASSAU


28 listopada o 3:59 w Genewie urodził się synek Księżnej Claire i Księcia Felixa. Para ma już dwuipółletnią córeczkę Amalię. Chrzciny Liama odbędą się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

Na które royal baby czekaliście najbardziej?

**************************************
Zapraszamy na kolejną część podsumowania 2016 roku już jutro!


10 komentarzy:

 1. Na księcia Alexandra i księcia Liama.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekałam na dzieci z Bhutanu, Szwecji i Luksemburga. Z innymi nie wiem za bardzo, o co chodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W 2016 urodził się jeszcze hrabia Gabriel de Limburg-Stirum, syn arcyksiężniczki Marie Christine i Rodolphe de Limburg-Stirum, ale nie ma żadnych zdjęć i nie podano dokładnej daty;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekałam na Oscara i Liama, ciesze sie z Alexa a mały książę z Bhutanu podbił moje serce

  OdpowiedzUsuń
 5. Najdłużej oczekiwałam na narodziny Liama.Małe książątko z Bhutanu ma cudowne zdjęcia.
  Ale szerzej myślę,że najważniejsze były narodziny w Szwecji.
  W tym roku przeważali chłopcy w przeciwieństwie do poprzednich.
  Karolina Joanna


  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej czekałam na chłopców w Szwecji i księcia Heinricha.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja najdłużej na księcia Liama i Alexandra.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie najbardziej oczekiwanym dzieckiem 2016 roku były narodziny księcia Oscara,wszystkie pozostałe dzieci są super ale Oscar to wisienka na torcie jest cudowny:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sporo tych royal baby w tym roku :) Ja ucieszyłam się z narodzin dzieci w Szwecji,Luksemburgu i Bhutanu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nicolas Gomez-Acebo i Juan nie mają tytułów ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.