piątek, 23 września 2016

Jak royalsi spędzili urodziny?

15 września to Dzień Niepodległości w Gwatemali, Hondurasie, Kostaryce, Nikaragui i Salwadorze; to także Europejski Dzień Prostaty, Międzynarodowy Dzień Demokracji czy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jednak 15 września dla fanów monarchii to data iście królewska - tego dnia przypada kolejna rocznica wstąpienia na tron szwedzkiego króla Karola Gustawa oraz urodziny aż trzech royalsów! Przyjrzyjmy się, jak solenizanci spędzili ten dzień w tym i zeszłym roku.Książę Daniel, Szwecja

W zeszłym roku, podobnie jak pozostała dwójka, nie wymigał się od oficjalnych obowiązków. Razem z resztą rodziny królewskiej uczestniczył w otwarciu szwedzkiego parlamentu.W tym roku skończył 43. lata i swoje urodziny świętował bardziej prywatnie, po raz pierwszy z synkiem.


Królowa Letizia, Hiszpania

Poprzednie urodziny spędziła z... prezydentem Barackiem Obamą i jego żoną w Waszyngtonie. Był to drugi dzień wizyty zagranicznej w USA, którą odbywała razem z mężem.44. urodziny także spędziła bardzo aktywnie. Razem z mężem uczestniczyła w oficjalnej inauguracji nowego sezonu Teatro Real.
Książę Harry, Wielka Brytania

Najmłodszy z solenizantów nie był gorszy od pozostałych i w ubiegłym roku także nie leniuchował. Tuż po powrocie z Afryki spotkał się z weteranami  Bitwy o Anglię w związku z przypadającą wówczas 75. rocznicą.

Embed from Getty Images

Wieczorem znalazł jednak chwilę czasu, aby spotkać się z przyjaciółmi i byłą dziewczyną Cressidą Bonas w pubie The Cross Keys. Wśród gości znaleźli się także Zara i Mike Tindall.

dailymail.co.uk

Natomiast 32. urodziny, także tuż po powrocie z wyprawy na Czarny Ląd, świętował w Balmoral. Według doniesień, zaprosił kilku przyjaciół na obiad, a potem polowanie. Wiadomo, że w tym samym czasie w odwiedziny do babci wpadła księżniczka Eugenie z chłopakiem. Kuzyni zostali zauważeni w drodze na niedzielne nabożeństwo.11 komentarzy:

 1. Robicie live bloga z okazji ślubu Elii i Leki z Albanii?

  OdpowiedzUsuń
 2. A kiedy ślub Eli i leki??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za dwa tygodnie, 8 października. Wszystkie najważniejsze wydarzenia znajdziesz w kalendarzu na lewym pasku bocznym :)

   Usuń
 3. Świetne przypomnienie-podoba mi się pomysł na notatkę.Inne takie królewskie dni to 08czerwca,19czerwca i 29września.Ktoś ma jeszcze inne pomysły na daty?

  OdpowiedzUsuń
 4. mam pytanie czy z okazji slubu można wysłac kartke a jeżeli tak to jaki jest adres

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że można;) Ja także planuję wysłać.

   Lartësia e Tij Mbretërore Princ Leka/ Zonja Elia Zaharia

   Oborri Mbreteror Shqiptar
   Pallati i Vjeter Mbreterore
   Rr.Murat.Toptani
   P.O. Box Nr. 8170, Tirana, Albania

   Usuń
  2. wielkie dzięki za rade i adres.pozdrawiam

   Usuń
  3. Marto myślisz że będą odpowiadac na listy z życzeniami??

   Usuń
  4. Pewności nie mam, ale myślę, że warto spróbować:)
   Pozdrawiam!

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.