czwartek, 2 lipca 2015

Lipcowe zdjęcie Bhutańskiej Pary Królewskiej już dostępne+ więcej

Na wstępie chciałabym Was najmocniej przeprosić za to jednodniowe opóźnienie z notką. Niestety niektóre "uroki" studiowania potrafią czasem zabrać kilka godzin z życiorysu.

Oczywiście wczoraj pojawiło się nowe zdjęcie Jigme i Jetsun, a prezentuje się ono tak:
Moim zdaniem to jak dotąd najpiękniejsze zdjęcie pary. A jak Wy sądzicie?

Zdjęcie można pobrać na stronie Bhutańskiej Rodziny Królewskiej. Zmieniła ona jednak adres (możliwe, że dlatego wieczorem 30 czerwca wydawało się, że zdjęcie jest jeszcze niedostępne). Teraz co miesiąc wchodzimy już nie na bhutan.org.bt, ale na yellow.bt. Informacja o nowym zdjęciu powinna być widoczna jako pierwsza informacja na stronie głównej. Zaletą nowej strony jest to, że teraz można na niej skomentować wszelkie najnowsze informacje na temat Rodziny Królewskiej.

Co wiemy o najnowszej fotografii?

Król Jigme Khesar Namgyel i Królowa Jetsun Pema pozują w mieście Gyalpoishing, gdzie wraz z mieszkańcami wschodnich dystryktów Bhutanu świętowali Daw Chunyipai Losar.


Losar znaczy Nowy Rok, Chunyipai Losar oznacza święto znane jako Tradycyjny Dzień Dawania. Wypada on zwykle w styczniu lub lutym, więc zdjęcie musiało zostać zrobione w tym właśnie okresie.
***


Nie zapominajmy o wyjątkowej rocznicy, która dziś przypada. Dokładnie 4 lata temu Książę Monako, Albert II i jego długoletnia partnerka, Charlene Wittstock (w tym dniu już jako Księżna Monako), powiedzieli sobie sakramentalne tak w przepięknej ceremonii przed Pałacem Książęcym.


Aż trudno uwierzyć, że od tego magicznego dnia minęły już 4 lata. Z pewnością tegoroczna rocznica ślubu, zarówno cywilnego (która miała miejsce dzień wcześniej), jak i kościelnego, jest dla pary szczególnie wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy świętują ją jako rodzice bliźniąt, Gabrielli i Jacques'a.


Szczęśliwej parze oczywiście gratulujemy!9 komentarzy:

 1. To już 4 lata ?! Dopiero przecież siedziałam przez telewizorem i oglądałam ten ślub :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha, William i Kate to samo :D Strasznie szybko ten czas leci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem dlaczego myślałam, że ślub A&Char był z 6-7 lat temu. Może dlatego, że wszyscy tak niecierpliwie czekali na ciążę Charlene i mówili, że już czas juz czas...

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcie.

  Ślub Charlene i Alberta był moim zdaniem piękny, jeden z moich ulubionych

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedy możemy się spodziewać notki tematycznej?

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne zdjęcie, takie klimatyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdjęcie jest piękne.
  Wszystkiego najlepszego na pary książęcej ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.