poniedziałek, 27 lutego 2017

Książę Naruhito gotów, aby zostać cesarzem, królewskie modelki + więcej

Hiszpania

Królowa Letizia i król Felipe wzięli udział w kolacji na swoją cześć, której gospodarzami byli Prezydent i Pierwsza Dama Argentyny. Był to ostatni dzień wizyty państwowej.

twitter.comtwitter.com

twitter.com

twitter.com

Wczoraj król Felipe do Barcelony na inaugurację kongresu Mobile World Congress 2017.

twitter.com

twitter.com

Dzisiaj wziął udział w drugim dniu kongresu GSMA Mobile World, a następnie wręczał medale Królewskiej Akademii Ekonomii i Finansów oraz przyjął na audiencji komitet organizacji Foment del Treball w Pałacu Albéniz.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Jak mogliśmy się spodziewać, Iñaki Urdangarín złożył odwołanie od wyroku skazującego go na ponad 6-letnie więzienie. Sąd w Palma de Mallorca zdecydował, że nadal może mieszkać w Szwajcarii razem z rodziną do zakończenia procesu odwoławczego, który może trwać nawet rok.Iñaki musi jednak stawiać się pierwszego dnia każdego miesiąca na spotkanie z władzami i nie może zmieniać miejsca zamieszkania przed uprzednim zawiadomieniem sądu.

Dania

Księżna Marie otworzyła targi "Wiosna w Tønder".

kongehuset.dk

kongehuset.dk

kongehuset.dk

kongehuset.dk

Książę Joachim 24 lutego rozpoczął oficjalną wizytę w Nepalu, która potrwa do 6 marca. Pierwszego dnia wziął udział w kolacji z przedstawicielami duńskiej ambasady oraz organizacji CARE.

kongehuset.dk

Drugiego dnia dowiedział się więcej na temat projektu Micro Hydropower, który przyczynił się do zwiększenia dostępu mieszkańców do energii elektrycznej, a także inicjatywy Unnati zwiększającej zarobki i polepszającej warunki życia rolników.

kongehuset.dk

kongehuset.dk

Trzeciego dnia książę odwiedził spółdzielnię Women Agriculture Cooperative w Gorkha, której celem jest wzmocnienie pozycji kobiet w społeczeństwie; a później Gunkhu Health Post, który jest ważną częścią pracy CARE w odbudowywaniu domów po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Nepal w 2015.

kongehuset.dk

kongehuset.dk


Monako

Charlotte Casiraghi została zauważona na lotnisku w Mediolanie.

twitter.com

twitter.com

W Mediolanie oglądała pokaz mody.

twitter.com
twitter.com

Księżna Charlene wzięła udział w gali African Medical and Research Foundation, która odbyła się w piątek.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

W sobotę natomiast była obecna na charytatywnym wyścigu "Prix Princesse Charlène de Monaco-Charity Mile".

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Jordania

Król Abdullah przyjął wczoraj sprawozdanie komisji rozwijania sądownictwa i wzmocnienia praworządności.

twitter.com

twitter.com


Wielka Brytania/Grecja

26 lutego odbył się pokaz najnowszej kolekcji Dolce&Gabbana podczas Tygodnia Mody w Mediolanie. I pewnie byśmy o tym nie wspominały, gdyby nie fakt, że na wybiegu mogliśmy zobaczyć... księżniczkę Marię-Olympię i Lady Amelię Windsor.


twitter.com

twitter.com

Książę Karol w ubiegły piątek odwiedził Walię, gdzie spotkał się z uczniami szkoły podstawowej, otworzył biuro Alcumus i dowiedział się więcej na temat starań National Trust, aby ochronić przed wyginięciem rzadką rasę bydła White Park. Na koniec podziwiał cis w ogrodzie kościoła St Michael’s w Llandovery.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Książę Yorku ubiegły piątek także spędził w Walii.

twitter.com

twitter.com

Księżniczka Anna odwiedziła Sussex Police & Crime Commissioner.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Dzisiaj księżna Kornwalii wzięła uział w paradzie dla żołnierzy z 4. Batalionu The Rifles, którzy powrócili z Iraku, oraz spotkała się z ich rodzinami w Aldershot.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Książę Harry natomiast odwiedził Big White Wall, gdzie dowiedział się, jak pomagają ludziom radzić sobie z problemami psychicznymi.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Holandia

Dzisiaj odbyła się tradycyjna sesja zdjęciowa w Lech w Austrii rozpoczynająca ferie zimowe dla holenderskiej rodziny królewskiej. W tym roku do zdjęć pozowała jedynie para królewska z cókami.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Liechtenstein

W zeszłym tygodniu książę Philipp wręczył nagrody LGT Media w Wiedniu.

luxarazzi.com

Także w zeszłym tygodniu książę Hans-Adam II, księżna Marie, książę Alois i księżna Sophie byli gośćmi, którzy przywitali Tinę Weraither, która powróciła do domu po zawodach FIS Alpine World Ski Championships w Sankt Moritz, podczas których zdobyła złoty medal.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Szwecja

Podczas niedawno zakończonej wizyty państwowej kanadyjskiego gubernatora, król Karol Gustaw udzielił krótkiego wywiadu dla gazety Sydsvenskan, w którym bronił szwedzkie media po ostatniej wypowiedzi Prezydenta Trumpa na temat Szwecji. Król wyznał, że są potrzebne poważne media, które będą w stanie poradzić sobie ze źródłami krytyki. "To ważne, aby media dostarczały dobrych przykładów. Na uniwersytecie w Malmö zostało stworzonych wiele dobrych badań w kwestiach integracji."

newmyroyals.com

Księżniczka Madeleine w ubiegłym tygodniu przybyła do USA na spotkanie zarządu tamtejszego biura Childhood.

newmyroyals.com

24 lutego król spotkał się z Komisją Spraw Zagranicznych na Zamku Królewskim.

kungahuset.se


Japonia

Książę Naruhito, który niedawno skończył 57 lat, po raz pierwszy wypowiedział się na temat abdykacji swojego ojca. Podczas niedawnego wywiadu powiedział dziennikarzom, że był "głęboko poruszony", gdy ojciec zasugerował ustąpienie.

twitter.com

"Szczerze akceptuję myślenie cesarza i będę o tym pamiętać przez cały czas, kiedy będę wypełniał swoje obowiązki." Dodał także: "Tak jak cesarz i cesarzowa robią to teraz, chciałbym nadal stać blisko ludzi i dzielić ich ból oraz radość."

Został zapytany także o córkę, księżniczkę Aiko, która w zeszłym roku przez sześć tygodni była nieobecna w szkole. Dwór Cesarski odmówił wówczas komentarza w tej sprawie. Jak powiedział książę, księżniczka źle się czuła, "ale dzięki wsparciu ze strony matki, powróciła do swojego zwykłego szkolnego życia."

Niemcy

23 lutego książę Georg Friedrich i księżna Sophie oraz książę Franz von Bayern, pretendent do tronu Bawarii, wręczyli nagrodę Wielkiego Krzyża Zasług w berlińskim zamku Bellevue.

Sabine Brauer Photos - brauerphotos.de

Sabine Brauer Photos - brauerphotos.de

Sabine Brauer Photos - brauerphotos.de

Sabine Brauer Photos - brauerphotos.de

20 komentarzy:

 1. Biedna Aiko czyżby teraz ją dopadło załamanie nerwowe tak jak niegdyś Masako :( chciałabym żeby jej ojciec po zostaniu cesarzem zmienił prawo sukcesji i Aiko została następczynią tronu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja nie. To zrywanie z tradycją, a poza tym Naruhito ma bratanka więc nie ma takiej potrzeby

   Usuń
  2. Czy dziewczyna obok Naruhito to Aiko? Jest niebywale chuda. Moim zdaniem presja jaką wywiera się na rodzinie cesarskiej jest za duża. Tradycja nie ma tu nic do rzeczy, ale rzeczywiście, jeśli Aiko tak źle znosi presje otoczenia nie powinna zostawać cesarzową. To całkowicie by ją zniszczyło. Nie dziwie się jej. Z jednej strony niby wiadomo, że bie odziedziczy tronu, a z drugiej mam wrażenie, że dalej szczują ją ,, a może jednak coś się zmieni". Wiem, że w Japonii panuje trochę inna kultura, ale bez przesady... Jak monarchowie mają pomagać I reprezentować kraj, jeśli są psychicznie I fizycznie zniszczeni. Moim zdaniem coś tu zdecydowanie nie gra :-(

   Usuń
  3. Japonia powinna isc z duchem czasu. Kobiety sa tak samo wartościowe jak mężczyźni i bylby wspaniałymi cesarzowymi. Czas przypomniec światu ( i japoni) o rownosci.

   Usuń
  4. W sprawie dziedziczenia tronu równouprawnienie nie działa (nie tak jak we wszystkich innych dziedzinach). Dlatego nie powinno być takich sytuacji jak np. w Belgii czy Szwecji gdzie następczyni tronu ma młodszego brata. Tak po prostu jest od dawnych lat, a pójście duchem czasu nie zawsze jest dobre.

   Usuń
  5. Phi durne poglądy ze sredniowiecza. Powinna byc zasada, kto pierwszy sie urodzi , ten dziedziczy tron. Bez wyjątków. Kobiety sa ta samo zdolne do rzadzenia jak faceci

   Usuń
  6. Monarchia i rzeczy z nia zwiazane to tradycja a tradycja nie ulega zmianie.

   Usuń
  7. W zasadzie organizacja monarchii wywodzi się ze średniowiecza wiec powinna pozostać na średniowiecznych zasadach. W ogóle te durne zmiany w prawie sukcesyjnym oraz brak ceremoni koronacji w większości krajach spowodowały że monarchia straciła swój urok a wspólczesnosc zrobiła z nich celebrytów. Ale faktycznie kobiety i faceci są tak samo zdolni do rządów

   Usuń
  8. Skoro tradycja nie ulega zmianie to dalczego konserwatywna krolowa Elżbieta zgodzila sie na zmiane przepisow i umozliwila objecie tronu przez kobietę? Wasze argumenty sa zalosne

   Usuń
  9. Anonimowy 28 lutego 2017 16:45 przecież prawo sukcesyjne zostało w Belgii i Szwecji zmienione lata temu...

   Usuń
  10. W Szwecji zostało zmienione jako pierwsze i wbrew opinii większości
   Szwedów oraz króla.

   Usuń
  11. Widać że władcy w sprawie zmiany prawa sukcesji nie mają nic do powiedzenia. To nie czasy sprzed I wojny. Teraz tylko panują a nie rządzą

   Usuń
  12. Taaa... Lata temu- w 1980 roku- normalnie odległa przeszłość

   Usuń
 2. Aiko wygląda jakby miała anoreksję :( Nie wygląda dobrze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skoro aiko wyglada jakby miala anoteksje to jak wyglada kate? jest jeszcze chudsza

   Usuń
  2. Popatrz na jej twarz i ręce, a później porównaj je do Kate...

   Usuń
 3. Aiko bardzo schudła od ostatniego razu jak ją widziałam.Ja uważam,że po swoim ojcu to ona powinna dziedziczyć tron to był bu rok do w pełni równouprawnienia w Japonii.:) DW

  OdpowiedzUsuń
 4. W życiu nie poznałabym Aiko. Też myślę, że to ona powinna odziedziczyć tron

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem przekonana, że Aiko cierpiała a raczej cierpi na anoreksję lub bulimię. Niestety porównując jej wygląd ze zdjęciami sprzed roku wygląda po prostu źle. Nie da się aż tak zeszczupleć trzymając dietę i ćwicząc, bo przecież budowałaby mięśnie. Na twarzy jest strasznie wychudzona.
  Myślę, że mogła mieć problemy w szkole, bo kiedyś pisano, że była bodajże gnębiona. Może naśmiewano się właśnie z jej sylwetki? Dzieciaki w tym wieku potrafią być okrutne.

  Dla niej lepiej, że nie zostanie cesarzową. Czasy się owszem zmieniły, ale ona od dziecka żyje życiem swoim, a nie następczyni tronu. Szkoda, że będzie musiała żyć po wyjściu za mąż tak, jak siostra następcy obecnie, czyli z dala od rodziców, a Ci mają tylko ją. Tam jest inaczej niż w Europie i nie chodzi o to, że uważa się kobiety za mniej wartościowe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem argentynska prezydentowa wystapila w szlafroku....

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.