czwartek, 30 czerwca 2016

Royal Babies 2016- część 1

Witajcie :) Dziś przygotowałam  dla Was post dotyczący królewskich dzieci urodzonych w pierwszej połowie tego roku, czyli od stycznia do czerwca. Kolejny przygotuję później i wstawię w grudniu :)

***

1. Isabella Alexandra May WindsorPrzyszła na świat 16 stycznia tuż przed północą, a dokładnie o 23.59 w Szpitalu Westminster.  Jest drugą córką Lorda Fredericka Windsora (syna księcia Michała z Kentu) i jego żony Sophie Winkleman. 


2. Książę Jigme Namgyal Wangchuck
Książę Jigme przyszedł na świat 5 lutego w Pałacu Lingkana w Thimphu. Król Jigme Khesar Namgyel był obecny podczas porodu. Po narodzinach synek Pary Królewskiej, zgodnie z tradycją, został najpierw przedstawiony swojemu dziadkowi, Królowi Jigme Singye. Chłopiec automatycznie otrzymał tytuł Następcy Tronu Bhutanu. Imiona chłopca zostały ogłoszone 16 kwietnia.


3. Książę Abdullah bin Feisal


Chłopiec jest piątym dzieckiem i drugim synem Księcia Feisala (młodszego brata Króla Abdullaha II). Mamą malucha jest trzecia żona Księcia, Księżna Zeina. Tak naprawdę do ostatniej chwili nie było wiadomo, że Zeina jest w ciąży. Pewne zdjęcie na jej Facebook'u wywołało takie przypuszczenia, ale nie wygłoszono żadnego oświadczenia, zresztą zwykle Jordańska Rodzina Królewska nie informuje o stanie błogosławionym jej członkiń, o ciążach dowiadujemy się dzięki oficjalnym wyjściom. 


4. Arcyksiężniczka Magdalena Maria Alexandra Zita Charlotte
24 lutego na świat przyszła druga córka Arcyksięcia Imre i Arcyksiężnej Kathleen. Dziewczynka otrzymała imiona Magdalena Maria Alexandra Zita Charlotte. 


5. Książę Oscar Carl Olof
Oscar Carl Olof, książę Skanii przyszedł na świat 2 marca w Szpitalu Karolińska. Rodzicami małego księcia są księżniczka Victoria i książę Daniel ze Szwecji. Zajmuje trzecie miejsce w sukcesji do szwedzkiego tronu. Jego chrzest odbył się 27 maja.


6. Księżniczka Muhee'ah Raayatul.


Również 2 marca Książę Abdul Malik i Księżna Raabiatul Adawiyyah powitali na świecie swoje pierwsze dziecko- córeczkę, której nadali imiona Muhee'ah Raayatul. Dziewczynka przyszła na świat o godzinie 13:09 czasu lokalnego, a na cześć jej narodzin oddano 17 salw armatnich.


7. Książę Alexander Erik Hubertus Bertil

19 kwietnia w Szpitalu Danderyd na świat przyszedł Alexander Erik Hubertus Bertil, książę Södermanland, syn księcia Carla Philipa i księżnej Sofii. Chłopiec po urodzeniu mierzył 49 centymetrów i ważył 3595 gram. Alexander zostanie ochrzczony 9 września.

8. Dziedziczny Książę Parmy Carlos Enrique Leonard
24 kwietnia książę i księżna Parmy zostali rodzicami już po raz trzeci! Ich syn przyszedł na świat w Szpitalu im. Królowej Juliany w Hadze i otrzymał imiona Carlos Enrique Leonard. Od razu stał się następcą tronu.


9. Księżniczka Gloria Irene
9 maja urodziła się Gloria Irene, druga córeczka Księcia Jaime'a i Księżniczki Victórii. W chwili narodzin dziewczynka ważyła 3555 gram. 10. Arcyksiężniczka Anna Astrid


Anna Astrid, córeczka Arcyksiężnej Lili i Księcia Amedeo przyszła na świat 17 maja o godzinie 3.30. W chwili urodzenia mierzyła 52 centymetry i ważyła 3.30 kilogramy11. Książę Joseph

2 czerwca na świat przyszło 4 dziecko księcia i księżnej Vendome - syn, który otrzymał imię Joseph. Informację opublikował na swoim Twitterze francuski dziennikarz.  Nie podano więcej informacji, nie mamy także oficjalnego zdjęcia chłopca. Został ochrzczony 26 czerwca.


12. Nicolaos, syn Nadii i Fernando
Fernando Gómez - Acebo i Nadia Halamandari doczekali się swojego pierwszego dziecka, które przyszło na świat 5 czerwca. Chłopiec otrzymał imię Nicolaos. W chwili urodzenia ważył 3,7 kg. Jest wnukiem Infantki Pilar, siostry króla Juana Carlosa.

12. Książę Moulay Ahmed
Książę Moulay Ahmed przyszedł na świat 23 czerwca, Jest synem księcia Moulay'a Rahida i jego żony Lalli Oum Keltoum.

3 komentarze:

 1. Trochę tych dzieciaczków się już urodziło...:P

  OdpowiedzUsuń
 2. Po cichu obstawiałam ciążę Claire z Lukxemburga, ale uroczystości ostatnie rozwiały te myśli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna notka, nie wiedziałam że tak dużo royalsów zostało rodzicami :)
  Ja obstawiam już od marca, że Stephanie z Luksemburga jest w ciąży, ale nie chcą tego ogłosić żeby miała spokój. Myślę, że zrobią tak samo jak w przypadku Claire- przed porodem wydadzą kilka ładnych zdjęć.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.