środa, 11 grudnia 2019

Aktualizacja: Chrzciny Franza Salvatora


7 grudnia w kościele parafialnym Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Birstein odbył się chrzest księcia Franza Salvatora, dziedzicznego księcia Isenburga i jedynego syna księcia Isenburga Alexandra i księżnej Sarah.

Fürstenhaus Isenburg / fuldaerzeitung.deChrztu w obrządku rzymskokatolickim udzielili biskup pomocniczy Fuldy Karlheinz Diez oraz proboszcz parafii Rainer Heller. Książę otrzymał imiona Franz Salvator Ferdinand Bonifatius Wilhelm Maria.

Fürstenhaus Isenburg / kinzig.news

W trakcie ceremonii odczytano błogosławieństwo od Papieża Franciszka. Oprawę muzyczną zapewnił chór z Katedry Świętego Zbawiciela i św. Sebastiana w Fuldzie pod kierunkiem dyrygenta Franza-Petera Huber.

© Sabine Brauer Photos

Rodzicami chrzestnymi małego księcia, urodzonego 8 sierpnia tego roku (o czym pisałyśmy Wam TUTAJ), zostali: ciocia, księżna Sophie z Prus (siostra księcia Alexandra), dr Simon Lorenz (brat księżnej Sarah) oraz przyjaciele pary książęcej: baron Franz Mayr-Melnhof-Saurau, Kai-Harald Solmitz i dziedziczny książę Ysenburg und Büdingen Casimir.

© Sabine Brauer Photos

Książę był ubrany w szatkę z XVIII wieku, która niegdyś należała do książąt Ossuny, hiszpańskich szlachciców.

© Sabine Brauer Photos

Wśród zaproszonych na skromną i prywatną uroczystość znalazły się m.in. dwie pozostałe siostry księcia Isenburga, arcyksiężna Katharina z Austrii i księżna Isabelle zu Wied, młodszy brat księcia Alexandra Viktor, czy mama, księżna Isanburga Elisabeth Christine, wdowa po zmarłym w zeszłym roku 8. księciu Isenburga. Z pewnością obecne były dwie starsze siostry Franza, 4-letnia obecnie Alix i prawie 3-letnia Zita. Niestety, nie pojawiły się na opublikowanych przez dwór zdjęciach.

© Sabine Brauer Photos

© Sabine Brauer Photos

© Sabine Brauer Photos

3 komentarze:

  1. Niczym Habsburg :) Chodzi mi o imiona :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nice pics of the baptism. Also nice pics of all the siblings sadly none of them with their spouses and children.

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o wyrażanie swoich opinii w sposób uprzejmy i kulturalny. Wszelkie wulgarne i obraźliwe komentarze są niedozwolone i będą niezwłocznie usuwane. Dziękujemy.

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.